Skocz do zawartości
ARTI827

wymiana karty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o poradę mam następujący zestaw:

-i5 4690

-karta GTX 1050ti 4gb

-ram 4x4gb DDR3

-dysk SSD

-zasilacz 500w monitor Benq ET-0036-B

Chcę go trochę przyspieszyć do gier World of tanks, Fifa i myślę o wymianie karty(1660?) tylko nie wiem na jaką lub co innego wynmienić, aby zyskać na grafice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc słaby, i7 i coś pokroju 1070, albo coś pokroju 970 max do Twojego proca. ...Ramy jak nie idą na 2400 to coś ala 970 będzie najlepsze.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja i5 do WoT i Fify powinna spokojnie wystarczyć, tak samo jak GTX 1050Ti do ustawień wysokich z resztą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 4690k na 4,4ghz, z 970 dawał radę na medium w Wot... Fifa to na bank działa dobrze , ale Wot to już jak ww.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek może być GTX1660, jeżeli to będzie za mało to wtedy zmiana CPU na i7-4770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś pokroju 970 max do Twojego proca

Nie wypisuj pan bzdur. Nie ma czegoś takiego jak max karta do procka. Im szybsza karta tym lepiej. Procesor tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypisuj pan bzdur. Nie ma czegoś takiego jak max karta do procka. Im szybsza karta tym lepiej. Procesor tak samo.

A napisał, że jest? Napisał tylko, że procesor jest słaby. I ma rację, co jednak nie zmienia faktu, że lepiej mieć szybszą kartę, nawet jeśli miejscami miałaby być ograniczana przez procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 4690k na 4,4ghz, z 970 dawał radę na medium w Wot... Fifa to na bank działa dobrze , ale Wot to już jak ww.

Masz rację, bo WoT dostał nowy silnik i wymagania się zmieniły. Patrzyłem na wymagania na ich stronie, bo myślałem że będą aktualne, ale jednak są z 2017, a silnik zmienili chyba pod koniec tamtego roku? Nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz spokojnie 1660, żadne klamoty jak 970 z 3,5 GB vramu :kwasny:

RX mają 8gb ile wykorzystują? Nie wiesz. Nawet dla 970 te 3,5 daje rade, ponieważ lecisz z użyciem grafy na poziomie 3gb lub niżej.

 

Pukaj do drzwi jak jechowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet dla 970 te 3,5 daje rade, ponieważ lecisz z użyciem grafy na poziomie 3gb lub niżej.

 

Pukaj do drzwi jak jechowi...

 

Najgorsze są dropy po przekroczeniu 3.5 GB vram. Jeśli nie miałeś tej karty to się nie wypowiadaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam, używam i jestem zadowolny. Przecież kart z 4gb ramu, nie wykorzystuje się na maksa, optymalnie Maks 3gb i żadnych dropow nie ma i nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze są dropy po przekroczeniu 3.5 GB vram. Jeśli nie miałeś tej karty to się nie wypowiadaj :)

 

Z tego, co sie orientuje - Nv zablokowala mozliwosc wykorzystania pamieci powyzej 3,5GB w sterownikach. Moze nie na sztywno ale ograniczono uzytkowanie felernego 0,5GB jedynie do nielicznych i specyficznych zadań

 

Jakis miesiac temu mialem kompa do zrobienia z GTX 970 i po naprawie - zrobilem kilka testów z uzyciem VRAM powyzej 3,5GB (podchodzilo pod 4) i co ciekawe. Do 3,7 GB nie bylo wplywu na wydajnosc. Powyzej, do 4GB - fps potrafil skakac ale to wartosci w granicach 5-10% bez zadnych negatywnych odczuc, stutteringu itd. uniemozliwiajaca komfortowe granie

 

3,5GB w 970 nie jest obecnie problemem. Problemem jest raczej stara architektura, pobor mocy itd.

Dlatego lepiej pomyslec na 1060 (6GB), 1660 czy RXem 580.

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co sie orientuje - Nv zablokowala mozliwosc wykorzystania pamieci powyzej 3,5GB w sterownikach. Moze nie na sztywno ale ograniczono uzytkowanie felernego 0,5GB jedynie do nielicznych i specyficznych zadań

 

Jakis miesiac temu mialem kompa do zrobienia z GTX 970 i po naprawie - zrobilem kilka testów z uzyciem VRAM powyzej 3,5GB (podchodzilo pod 4) i co ciekawe. Do 3,7 GB nie bylo wplywu na wydajnosc. Powyzej, do 4GB - fps potrafil skakac ale to wartosci w granicach 5-10% bez zadnych negatywnych odczuc, stutteringu itd. uniemozliwiajaca komfortowe granie

 

3,5GB w 970 nie jest obecnie problemem. Problemem jest raczej stara architektura, pobor mocy itd.

Dlatego lepiej pomyslec na 1060 (6GB), 1660 czy RXem 580.

 

 

I to jest to. Ale jak widać hejty w stronę 3,5 gb będą, są i były. 970 jest dobrą kartą, ale jak wspomniał cytowany użytkownik już dość starą. Była afera z tym 3,5 gb, NV nawet zwracała kasę, ale co kupić słabszego 960 z pełnymi 4 gb, gdzie 970 z 3,5 gb zjadała 960,albo wtedy dopłacić około 1/4 ceny do 980.

 

Stachu 1984 Masz to wytłumaczone czarne na białym, ale Ty żyjesz dalej hejtem i swoim rozumowaniem błędnym i to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dropy po przekroczeniu 3.5 GB vramu np. GTA5. Dlatego ja sprzedałem :) Piniondze zwracano chyba tylko w USA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale przekraczałeś granicę 3,5... Jakbyś trzymał 3 gb to problemu nie ma. Tak jak rx 480 z 8gb ramu,po co tyle karcie jak ustawiasz ponad 4gb i karta ma niby te 8gb, ale nigdy nie skorzysta, ponieważ ponad 4gb już się dławi... Brakuje mocy...

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając do wyboru 970 czy 1050Ti,to wybór jest tylko jeden:970,mimo starszej architektury i felernego Vramu(3,5 + 0,5)

Gram z kolei od czasu do czasu w gry,które nie są pamięciożerne,więc na razie nie wymagam od karty graficznej zbyt wiele.

 

Edit.970 jest nawet wydajniejsza od 1650.Bez komentarza :E

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój sprzęt wygląda podobnie

-i5 4690k

-karta GTX 960 4gb

-ram 2x4gb DDR3 (pracuje jako 1600, ale na etykiecie ma 2133, co ciekawe dokładnie te pamięci są jeszcze w sprzedaży !!)

-dysk SSD

-zasilacz 700w

-dwa monitory iiama G2530HSU (fullHD)

Też się właśnie zastanawiam czy nie ulepszyć tego sprzętu po przez wymianę karty grafiki. Myślałem o GTX 1660 lub bardziej przyszłościowej RTX 2060. Jakieś używane karty "prawie jak nowe" (czyt. pokoparkowe) mnie nie interesują.

Nie wiem tylko czy do tego trochę podstarzałego sprzętu taka wymiana ma sens. Ten proc który posiadam ma 4 wątki, a z tego co wiem niektóre gry mają tyle wątków jako minimum niezbędne do uruchomienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 1060 można teraz wyrwać w dobrej cenie i na długich gwarancjach, przesiadka z gtx1050ti to będzie 100pln dopłaty a plus w fps duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://pilgrimoutpost.techlandgg.com/news/nightmare-mode-update/?lang=en
    • Spróbuj takiej metody: Pobierz malutki sofcik i uruchom go jako administrator: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/ Ja programik się uruchomi, ustaw wszystkie przerwania na MSI, kliknij w prawym górnym rogu apply i zrestartuj komputer. Uruchom jakiś program/grę, gdzie komputer ma problemy i zobacz, czy coś się poprawiło. Można też pojedynczo przydzielać priorytety dla wymienionych w tabelce podzespołów. U mnie jak widać grafika jest na high i nie koliduje z innymi. Zdarzało mi się mieć wywalanie z gry do pulpitu, bo przerwania systemowe przydzielone z automatu kolidowały między sobą i takie rozwiązanie pomogło. Warto spróbować - tylko nie zmieniaj wszystkich ustawień na raz, ma być zmieniona jedna wartość, apply i restart komputera. Aha... w sterowniku nvidii przydziel rozmiar pamięci podręcznej na "nieograniczony"   p.s. takich problemów, jakie ma Twoja platforma jeszcze nie widziałem, a masz bardzo mocny zestaw.    
    • Ustaw Power Limit na 1% i będzie git. 
    • Miałem dwa "gamingowe" delle. W obu laptopach był problem z tzw. "coil whine", czyli dziwnym odgłosem syczenia i piszczenia. Co ciekawe jak otworzyłem obudowę i sprawdzałem decybelomierzem co wydaje ten dźwięk okazało się że w obu dellach chodzi o sekcję zasilania procesora (albo jakieś dławiki?) a nie o kartę graficzną. Dokładniej o te zaznaczone punkty Dla mnie było to na tyle denerwujące że na dłuższą metę męczyłem się używając lapka. Połowicznie pomagało wyłączenie w biosie Intel C-State (czyli wyłączenie trybu turbo).  Teraz mam chwilowo najtańszego MSI GF63 z i7 9750H + RTX 1650 i zero tego typu problemów. Gamingowe delle będę już raczej omijał szerokim łukiem. Ale z ciekawości możesz spróbować wyłączyć u siebie w biosie opcję C-STATE i zobaczyć czy będzie jakaś różnica. Aha, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie te denerwujące piski i syki było słychać nawet podczas tak prozaicznych czynności jak przewijanie stron internetowych.
    • Wydaje  mi się, że 48-240 Hz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...