Skocz do zawartości
example11234

Rtx 2060 A może odrzutowiec 2060

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam ostatnio duży problem z kartą rtx 2060 msi gaming Z przechodząc od razu do rzeczy problem polega na tym iż karta jest bardzo głośna zakupiłem ją dwa miesiące temu składając komputer x kom wszystko było dobrze sama karta mnie zadowalała dobra kultura pracy niskie temperatury jednak od pewnego czasu (ok 2 tygodni) karta zaczła sprawiać problemy mianowicie jest po prostu głośna notuję 60 stopni nawet w minecraftcie przez co wentylatory co jakiś czas się krecą gdzie w takiej grze raczej nie powinny różnić się od tych w spoczynku o odpaleniu jakieś bardziej wymagającej gry np metro exodus już nic nie mówie bo tam karta przypomina start odrzutowca a wiatraki praktycznie non stop się krecą jest na prawdę głośno. Mam zamiar oddać kartę do reklamacji z powodu piszczących cewek na które przymykałem oko da się przyzwyczaić ale problem który opisałem jest już nie do zaakceptowania wie ktoś o co tutaj chodzi ?

Edytowane przez example11234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie temperatury w spoczynku i pod obciążeniem? Jaka prędkość obrotowa wentylatorów?

Wrzuć screen z GPU-Z lub Afterburnera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj MSI Afterburner i ustaw po swojemu krzywą wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie temperatury w spoczynku i pod obciążeniem? Jaka prędkość obrotowa wentylatorów?

Wrzuć screen z GPU-Z lub Afterburnera.

w spoczynku 35-45 stopni pod obciążeniem 60-75 wiem że to nie są złe temperatury ale mi chodzi o kulturę pracy która aktualnie jest fatalna według mnie, jak mam wysłać tutaj tego screena bo plik jest za duży żebym dodał w załączniku?

 

Zainstaluj MSI Afterburner i ustaw po swojemu krzywą wentylatorów.

Nie mam pojęcia jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że temperatury na karcie bardzo szybko wzrastają sugerując się programem hwinfo odpalam jakąkolwiek nawet minecraft i już po nie całej minucie z 35 stopni robi się ponad 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj najpierw a krzywą wentylatorów ustawia się w: ustawienia - wentylator. Na koniec zaznacz symbol windowsa w panelu głównym programu, żeby MSI AB startował wraz z systemem.

Później możesz ustawić sobie krzywą częstotliwości i napięć (undervolting) - bardzo dużo daje.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat zupełnie normalne.

Wrzuć tego screena, żeby były jakieś konkrety.

Edytowane przez nlpz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 1900 obrotów to podejrzanie dużo. Jaką masz temperaturę podczas gry? Masz włączony V-Sync? Próbowałeś ustawiać własną krzywą w Afterburnerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 1900 obrotów to podejrzanie dużo. Jaką masz temperaturę podczas gry? Masz włączony V-Sync? Próbowałeś ustawiać własną krzywą w Afterburnerze?

Nie próbowałem nie wiem jak to zrobić podczas gry 60-65 stopni czasem maks 70 wskoczy nie mam włączonego v-sync. Naprawdę nie wiem o co tu chodzi jeszcze miesiąc temu przechodziłem wiedzmina 3 na ultra z hairworksami i wydajność kultura pracy byla świetna wentylatory częściej nie chodziły niż chodziły nic już tego nie rozumiem.

 

Ponad 1900 obrotów to podejrzanie dużo. Jaką masz temperaturę podczas gry? Masz włączony V-Sync? Próbowałeś ustawiać własną krzywą w Afterburnerze?

To znaczy próbowałem ostatnio coś tam przesuwać na krótką mete w tych ustawieniach wentylatorów w afterburnerze ale nie wiem jak to zrobić dobrze więc wróciłem do domyślnych ustawień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma tryb pasywny do 60 stopni i jak przekroczy 60 stopni to wchodzi agresywnie na obroty jak odrzutowiec i potem schodzi do niższych.

W 5min ustawisz krzywą, a Ty chcesz sobie zablokować kartę na 2 tygodnie :lol2: Obstawiam, że wróci z serwisu jako sprawna: "Usterki nie wykryto" ;)

 

Ustaw wentylatory albo podkręć żeby bardziej się grzała i trzymała te 62-64 stopnie.

 

Ustaw na początek w Afterburner obroty na sztywno tym suwakiem Fan Speed np na 40% i napisz czy lepiej.

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra grze nierówna. Metro jest znacznie bardziej wymagające od Wiedźmina. Włącz V-Sync w ustawieniach gry i sprawdź kulturę pracy.

Poradniki dot. ustawienia własnej krzywej znajdziesz na YT. Warto zastanowić się też nad undervoltem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma tryb pasywny do 60 stopni i jak przekroczy 60 stopni to wchodzi agresywnie na obroty jak odrzutowiec i potem schodzi do niższych.

W 5min ustawisz krzywą, a Ty chcesz sobie zablokować kartę na 2 tygodnie :lol2: Obstawiam, że wróci z serwisu jako sprawna: "Usterki nie wykryto" ;)

 

Ustaw wentylatory albo podkręć żeby bardziej się grzała i trzymała te 62-64 stopnie.

Tak tylko że ona na tych agresywnych obrotach jest cały czas te wentylatory ciągle się kręcą z tym samym efektem dzwiękowym startującego odrzutowca. Możesz powiedzieć dokładniej jak mam ustawić tą krzywą a co do zablokowania karty to raczej wymieniłbym na inny model (nie msi) i reklamacje powinna przejść bo jest tak jak pisałem na samym początku piszczą cewki.

 

Karta ma tryb pasywny do 60 stopni i jak przekroczy 60 stopni to wchodzi agresywnie na obroty jak odrzutowiec i potem schodzi do niższych.

W 5min ustawisz krzywą, a Ty chcesz sobie zablokować kartę na 2 tygodnie :lol2: Obstawiam, że wróci z serwisu jako sprawna: "Usterki nie wykryto" ;)

 

Ustaw wentylatory albo podkręć żeby bardziej się grzała i trzymała te 62-64 stopnie.

 

Ustaw na początek w Afterburner obroty na sztywno tym suwakiem Fan Speed np na 40% i napisz czy lepiej.

Tak znacznie lepiej teraz już wentylatorów nie słychać jedynie cewki które żyją swoim życiem i w różnych grach różnie piszczą ale do tego już przywykłem coś jeszcze mam zrobić czy tak to zostawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwnie pracuje, ale faktycznie Metro to jest killer kart graficznych. A jak wracasz do Wiedźmina to jest tak samo? A może miałeś wcześniej włączony vsync, a teraz nie masz?

 

Tutorial:

 

Jaka temperatura przy 40%?

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwnie pracuje, ale faktycznie Metro to jest killer kart graficznych. A jak wracasz do Wiedźmina to jest tak samo? A może miałeś wcześniej włączony vsync, a teraz nie masz?

 

Tutorial:

 

Jaka temperatura przy 40%?

Nie mam wiedzmina na kompie teraz w ogole co daje ten v sync nigdy nie zwracałem uwagi teraz jak napisałeś dałem na pełny chwile pograłem temperatura 55-65 stopni taką widzę jak minimalizuje i zerkam na hwinfo maksymalna pokazuje że była 70 stopni czyli w sumie temperatury się nie zmieniły ale przynajmniej jest względnie cicho

 

No to dziwnie pracuje, ale faktycznie Metro to jest killer kart graficznych. A jak wracasz do Wiedźmina to jest tak samo? A może miałeś wcześniej włączony vsync, a teraz nie masz?

 

Tutorial:

 

Jaka temperatura przy 40%?

Tylko że teraz te wentylatory mi się kręcą w spoczynku :hmm: a co do samego metro to ostatnio grałem w shadow of the tomb rider i sytuacja była identyczna czyt. odrzutowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwnie pracuje, ale faktycznie Metro to jest killer kart graficznych. A jak wracasz do Wiedźmina to jest tak samo? A może miałeś wcześniej włączony vsync, a teraz nie masz?

 

Tutorial:

 

Jaka temperatura przy 40%?

Pograłem teraz z godzinę na 40% i jest cichutko 65 stopni max tylko jak mam to teraz ustawić

 

Musisz ustawić krzywą ;)

Tylko jak mam ją ustawić żeby było dobrze bo przecież czyiś ustawień nie skopiuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 65 stopni przy 40% to jakim cudem miałeś wcześniej 1900rpm przy tej samej temperaturze? Przecież domyślna krzywa też zależy od tych samych temperatur i na pewno nie pakuje 1900rpm bez powodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1900 miał na jednym wentylu. Na drugim było rozsądniejsze 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co cię to obchodzi? ;)

 

Ja odpalam Afterburner przed graniem, więc normalnie mam pasyw, do gry odpalam wentyle.

A ze 1060 chłodna, to mam 30% na start, 40% przy bodaj 58 st. i 50% przy 65 st.

 

Ustaw pod siebie, zobacz jakie temperatury osiągasz w grach i pod to sobie dopasuj obroty tak, by było chłodno i cicho.

V-Sync ogranicza liczbę klatek, przez co karta ma mniej pracy i mniej się grzeje, czyli ma niższe temp. i nie rozkręca tka mocno wentylatorów.

 

Można zresztą włączać Afterburnera ze startem systemu, tylko zrobić dwa profile, można chyba zautomatyzować włączanie profili, ale sam się w to nie bawiłem.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...