Skocz do zawartości
TuAdi

Laptop do użytku ogólnego do 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

 

Szukam laptopa do kupna już od jakiegoś czasu, cały czas się waham.

 

Laptop głównie będzie używany ogólnie, mam przez to na myśli film, yt, przeglądarka itp.

 

Lecz jestem na studiach związanych po części z informatyką, nie ukrywam, że będę zaczynać programować i w sumie nie wiem czy jest do tego potrzebny lepszy procesor?

 

 

Tutaj też pytanie, bo nie wiem jaki procesor wybrać i kartę graficzną.

 

Procesor niskonapieciowy czy zwykły?

 

Czy karta mx250, która jest dawana zwykle do laptopów "biznesowych" uciągnie LoLa? Jest to jedyna gra, w którą zamierzam grać i to sporadycznie.

 

Może się pojawić również Kordyś obróbka zdjęć/filmów ale to totalnie amatorsko i dla siebie.

 

Tu kolejne pytanie czy lepiej do moich zastosowań wybrać coś pokroju lenovo y540 typowego gamingowego czy np. Hp pavilion 15?

 

Wazne dla mnie jest to, zeby:

 

- nie zacinał się i szybko 'chodził',

 

- nie miał wyglądu typowego gaminga,

 

- był w miarę dobrze wykonany,

 

- nie przegrzewał się,

 

- podświetlana klawiatura,

 

- dobrej jakości matryca, koniecznie matowa w wielkości 15,6",

 

- dobrej jakości klawiatura z spoko ustawieniem,

 

- Windows fajnie jakby był, ale jak nie będzie to sobie poradzę (if you know what i mean).

 

 

Wiem, że trochę tego dużo i chaotycznie napisane, ale z góry dziękuję za pomoc! :)

Edytowane przez TuAdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie żaden laptop "nie zacina się i szybko chodzi", MX250 w zupełności wystarczy do LOLa. Jeśli nie chcesz laptopa gamingowego ( i masz rację, nie ma takiej potrzeby) to po prostu szukasz dobrze wykonanego lekkiego laptopa.

 

Moim zdaniem idealny będzie dla Ciebie:

 

HP Pavilion 14 i5-8250U/16GB/256PCIe/W10/IPS MX150 - 3449 zł

 

Świetnie wykonany laptop ( z aluminium ), z matową matryca IPS 14 cali. Lekki, zgrabny, wydajny. Spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

 

Alternatywnie:

Acer Swift 3 i5-8265U/8GB/512/Win10 FHD IPS MX250 Blue - 2899 zł

Jest tu co prawda 8 GB RAM ale w zupełności wystarcza do wspomnianych zastosowań. Wychodzi o wiele taniej a wydajnością nie ustępuje droższemu HP. Wykonany z aluminium, matryca również 14 cali IPS. Jest tutaj większy, 512 GB dysk SSD.

 

Obydwa laptopy posiadają Windows 10 w cenie , podświetlaną klawiaturę i są naprawdę świetnie wykonane. Nie ma moim zdaniem sensu wykorzystywać całego budżetu.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie żaden laptop "nie zacina się i szybko chodzi", MX250 w zupełności wystarczy do LOLa. Jeśli nie chcesz laptopa gamingowego ( i masz rację, nie ma takiej potrzeby) to po prostu szukasz dobrze wykonanego lekkiego laptopa.

 

Moim zdaniem idealny będzie dla Ciebie:

 

HP Pavilion 14 i5-8250U/16GB/256PCIe/W10/IPS MX150 - 3449 zł

 

Świetnie wykonany laptop ( z aluminium ), z matową matryca IPS 14 cali. Lekki, zgrabny, wydajny. Spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

 

Alternatywnie:

Acer Swift 3 i5-8265U/8GB/512/Win10 FHD IPS MX250 Blue - 2899 zł

Jest tu co prawda 8 GB RAM ale w zupełności wystarcza do wspomnianych zastosowań. Wychodzi o wiele taniej a wydajnością nie ustępuje droższemu HP. Wykonany z aluminium, matryca również 14 cali IPS. Jest tutaj większy, 512 GB dysk SSD.

 

Obydwa laptopy posiadają Windows 10 w cenie , podświetlaną klawiaturę i są naprawdę świetnie wykonane. Nie ma moim zdaniem sensu wykorzystywać całego budżetu.

 

 

Fuck, zapomniałem dodać, że laptop chciałbym najlepiej w wersji 15,6" ze względu na wygodę korzystania.

 

Drugi wybór jest okej, ale jednak coś w okolicach 3500 fajnie by było kupić, chyba że faktycznie dołożenie pieniędzy będzie wyrzuceniem ich w błoto.

 

Acer Aspire 7 i5-8300H/16GB/512+1TB/Win10 GTX1050Ti IPS 3899 złotych

Jest dobrze wykonany, ma przeciętną, matową matrycę FHD IPS i dobry system chłodzenia. Wydajności spokojnie wystarczy do LoLa i programowania.

Nad tym laptopem się właśnie również zastanawiałem, lecz czasami są opinie, że to to, to tamto, tu coś się grzeje albo skrzypi. Wiem, że ile osób tyle opini ale czy faktycznie warto na niego stawiać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuck, zapomniałem dodać, że laptop chciałbym najlepiej w wersji 15,6" ze względu na wygodę korzystania.

 

No to w takim razie:

 

HP Pavilion 15 i5-8250U/16GB/480/Win10 MX150 IPS - 3499 zł

 

16 GB RAM, duży dysk SSD 480 GB. MX150 to to samo co MX250, w LOLu będziesz mógł grać na wysokich detalach. Moim zdaniem Paviliony i Swifty są o wiele lepszym rozwiązaniem do takich zastosowań niż cieżki (2,3kg) Aspire z wielkimi ramkamii wokół ekranu - nie potrzebujesz GTX 1050 do tego co opisujesz a niskonapięciowy i5-8265U sprawdzi się tak samo dobrze w tych zastosowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie:

 

HP Pavilion 15 i5-8250U/16GB/480/Win10 MX150 IPS - 3499 zł

 

16 GB RAM, duży dysk SSD 480 GB. MX150 to to samo co MX250, w LOLu będziesz mógł grać na wysokich detalach. Moim zdaniem Paviliony i Swifty są o wiele lepszym rozwiązaniem do takich zastosowań niż cieżki (2,3kg) Aspire z wielkimi ramkamii wokół ekranu - nie potrzebujesz GTX 1050 do tego co opisujesz a niskonapięciowy i5-8265U sprawdzi się tak samo dobrze w tych zastosowaniach.

O, super!

A takie cudo z aktualnej promki na x-komie? To jest ten sam model czy czymś się różni?

Pavilion 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, super!

A takie cudo z aktualnej promki na x-komie? To jest ten sam model czy czymś się różni?

Pavilion 15

 

Ale co to za promka jak dopłacasz 300 zł do archaicznego dysku HDD ? Tak jak mówiełem - MX250 to jest dokładnie ta sama karta co MX150. I5-8265U to ten sam procesor tylko z lekko podniesionym taktowaniem trybu turbo czyli czymś co i tak osiągniesz maksymalnie przez chwilę. Nie ma najmniejszego sensu dopłacać.

 

Edit: ok, sprawdziłem. W promocji o której mówisz cena wynosi 3299 zł - no to wtedy ma to sens. Tak, jest to ten sam laptop tylko z odświeżonymi podzespołami.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, promocja zniza cenę do 3300zl i w dodatku jest myszka bezprzewodowa, torba na laptopa oraz zaślepka (cokolwiek to jest).

Czyli w caloksztalcie warto, tak? :)

 

Ale co to za promka jak dopłacasz 300 zł do archaicznego dysku HDD ? Tak jak mówiełem - MX250 to jest dokładnie ta sama karta co MX150. I5-8265U to ten sam procesor tylko z lekko podniesionym taktowaniem trybu turbo czyli czymś co i tak osiągniesz maksymalnie przez chwilę. Nie ma najmniejszego sensu dopłacać.

 

Edit: ok, sprawdziłem. W promocji o której mówisz cena wynosi 3299 zł - no to wtedy ma to sens. Tak, jest to ten sam laptop tylko z odświeżonymi podzespołami.

 

 

Edit:

 

chociaż teraz tak patrzę to mnie to przekonuje:

- Acer Aspire 7który w cenie promocyjnej jest za 3399 i dodatkowo otrzymujemy plecak, oraz słuchawki. Posiada on już Windowsa i spoko specyfikację

 

- Lenovo legion y530 w cenie promocyjnej jest za 3799 i tak samo otrzymujemy wyżej wymienione rzeczy.

Edytowane przez TuAdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście oferta na HP całkiem atrakcyjna.

Wśród 15-stek masz jeszcze:

Acer Aspire 5 i5-8265U/16GB/512/Win10 MX250 Srebrny za 3199zł

Tu również jest dedykowana karta MX250, do tego oczywiście aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, 16GB pamięci i szybki 512GB dysk SSD PCIe.

Ogólnie ten model jest całkiem udany i od dawna na rynku, tak naprawdę zmienia się jedynie zintegrowna karta graficzna i procesor.

 

Te laptopy co dopisałeś, to trochę inna liga, mają wydajne procesory i zdecydowanie lepsze karty.

Ogólnie będą wydajniejsze, ale ucierpią  na tym po części czasy pracy na akumulatorze oraz waga.

 

P.S. Nie wiem, czy mam tylko takie wrażenie, ale chyba budżet 3300zł rozciągnął się do 3800zł?Jeżeli tak, to w takim budżecie można mieć jeszcz wydajniejsze propozycje.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaż teraz tak patrzę to mnie to przekonuje:

- Acer Aspire 7który w cenie promocyjnej jest za 3399 i dodatkowo otrzymujemy plecak, oraz słuchawki. Posiada on już Windowsa i spoko specyfikację

 

- Lenovo legion y530 w cenie promocyjnej jest za 3799 i tak samo otrzymujemy wyżej wymienione rzeczy.

 

No cóż... Pytałeś czy ci to potrzebne więc odpowiedź brzmi: nie. Szukałeś dobrze wykonanych laptopów więc takie propozycje dostałeś. Skoro wolisz dopłacać do czegoś czego nie wykorzystasz albo nosić pół kilo więcej niepotrzebnie - Twój hajs Twój wybór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście oferta na HP całkiem atrakcyjna.

Wśród 15-stek masz jeszcze:

Acer Aspire 5 i5-8265U/16GB/512/Win10 MX250 Srebrny za 3199zł

Tu również jest dedykowana karta MX250, do tego oczywiście aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, 16GB pamięci i szybki 512GB dysk SSD PCIe.

Ogólnie ten model jest całkiem udany i od dawna na rynku, tak naprawdę zmienia się jedynie zintegrowna karta graficzna i procesor.

 

Te laptopy co dopisałeś, to trochę inna liga, mają wydajne procesory i zdecydowanie lepsze karty.

Ogólnie będą wydajniejsze, ale ucierpią  na tym po części czasy pracy na akumulatorze oraz waga.

 

P.S. Nie wiem, czy mam tylko takie wrażenie, ale chyba budżet 3300zł rozciągnął się do 3800zł?Jeżeli tak, to w takim budżecie można mieć jeszcz wydajniejsze propozycje.

No i tu mam właśnie problem, laptop który wymieniłeś jest super za kwotę 3199zl, a tak naprawdę dopłacam 200zł i mam wydajniejszy i o serię wyższy laptop + dodatki w postaci plecaka oraz słuchawek.

 

A co do kwoty to, jak w temacie, jest ona do 4 tys zł, po prostu koledzy wcześniej zaproponowali mi laptopy w tym przedziale i tu zostaliśmy.

 

Edit:

 

Racja, raczej typowo gamingowa specyfikacja nie jest mi do końca potrzebna - po prostu jej nie wykorzystam. A jeśli zrezygnuje z tych rzeczy otrzymam laptopa lzejszego, o lepszych osiągach na baterii i lepiej wykonanego.

Dzięki Panowie jeszcze raz, miłego wieczoru :)

Edytowane przez TuAdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...