Skocz do zawartości
Under555

Kilka ogólnych pytań o dyski ssd np. o żywotność.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam kilka pytań

Szukam do mojego t580 (2x8DDR4 + i5) dysku ssd 1TB.

 

Czy dyski nvme są jakoś mnie żywotne niż SSD? bo boost mi się nie przyda a długowieczność tak.

 

Zawsze to Samsungi Pro na MLC były najlepsze czyli 850 Pro 1TB a teraz 860Pro 1TB - dalej tak jest? bo kurcze kosztują ok 1300zł za 1TB a taka fajna Adata SU900 na MLC za 1TB kosztuje 550zł.

Ta Adata duzo gorsza jest od ww. Samsunga? chodzi mi o to,że takie Samsungi 850 Pro to po 5 i wiecje lata w serwerach latały i nic im nie było a 99% ssdków co widać na grupach i forach ciągle w serwicie i takich akcji mocnego używania by nie przeżyły.

 

ten dysk chciałbym mieć na ok 10 lat pewnie.

 

 

 

Z nvme bym zrezygnował bo wiem ,że w tym lapku nie jest idealnie chłodno bo nawet w PC taki 960Pro throttlował także...

ale mam opcję wrzucenia w sata slot 2.5 cala tej Adaty 1TB (czy czegoś innego na MLC)

 

A na krótki m2 2240 nvme mogę włożyć... jakieś 256GB na system tylko - ma to sens? ile kosztuje 256 nvme na 2240 m2 sensowne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD to taki pendrive wsadzony w obudowę dysku. Pamięci flash z zasady działania nie są trwałymi nośnikami danych. Jeśli na takim chcesz trzymać dane - zrób kopię na talerzowym/chmurze. SSD szybciej padnie od zapisania miliona małych plików niż tysiąca dużych.

Adata nie robi dobrych SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz,że su900 to zły dysk?

dlaczego?

 

Co na MLC jest dobre poza Samsungami pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce dobre MLC to już praktycznie tylko Samsung Pro. Kiedyś jeszcze były Goodamy Iridium/IRDM Pro, ale najwyraźniej się pokończyły.

 

Adata nie jest znana z dobrej kontroli jakości, więc jak chcesz mieć coś "długowiecznego", to wg mnie odpada. Samo MLC to nie wszystko. Jeśli bierzesz pod uwagę Adatę SU900, to już mógłbyś wziąć jakieś dobre 3D TLC jak Crucial MX500.

 

Możesz też wziąć pod uwagę dyski enterprise jak Micron 5200 960GB Eco, ten model ma 1.75 PBW (1750 TBW) i 5 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam kilka pytań

Szukam do mojego t580 (2x8DDR4 + i5) dysku ssd 1TB.

 

Czy dyski nvme są jakoś mnie żywotne niż SSD? bo boost mi się nie przyda a długowieczność tak.

 

Zawsze to Samsungi Pro na MLC były najlepsze czyli 850 Pro 1TB a teraz 860Pro 1TB - dalej tak jest? bo kurcze kosztują ok 1300zł za 1TB a taka fajna Adata SU900 na MLC za 1TB kosztuje 550zł.

Ta Adata duzo gorsza jest od ww. Samsunga? chodzi mi o to,że takie Samsungi 850 Pro to po 5 i wiecje lata w serwerach latały i nic im nie było a 99% ssdków co widać na grupach i forach ciągle w serwicie i takich akcji mocnego używania by nie przeżyły.

 

ten dysk chciałbym mieć na ok 10 lat pewnie.

 

 

 

Z nvme bym zrezygnował bo wiem ,że w tym lapku nie jest idealnie chłodno bo nawet w PC taki 960Pro throttlował także...

ale mam opcję wrzucenia w sata slot 2.5 cala tej Adaty 1TB (czy czegoś innego na MLC)

 

A na krótki m2 2240 nvme mogę włożyć... jakieś 256GB na system tylko - ma to sens? ile kosztuje 256 nvme na 2240 m2 sensowne?

 

Mozesz podac ilosc godzin, ktore Twoj aktualny dysk ma przepracowane oraz ile TB ma zapisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Adata nie robi dobrych SSD.

 

Nie mogę się zgodzić. Dotychczas używam i polecam tylko ADATA z serii SU (najczęściej SU800) i póki co nie ma skarg (a już trochę pracują)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do orania na SSD ostatni kupuję i Seagate Ironwolf 110. Drogie, ale nie do zatyrania, tzn ekhm, wszystko jest do zatyrania ale te mają wysokie TBW. Takie 1,92TB mają po 3,5 PB zapisów. Tak, PETABAJTA. Obecnie mam macierz na 4szt takich i zapisuję na nich czasem dziennie 5TB.

 

 

A tak bardziej poważnie to po prostu kup dobre SSD z polecanych, może być NVME, przecież te dyski chodzą bez problemu. Skoro masz slot w obudowie to chyba nie po to, żeby tam kurz i paprochy zbierać??

 

PNY, Corsair... Samsungi, kup dobry, lubiany i polecany dysk i drugi HDD na kopię, dla wróżki Backupuszki. A co wybierzesz? Miewałem Plextory, Samsungi, Cruciale, Adaty, wierz mi, nie czuć żadnej różnicy między nimi w codziennej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...