Skocz do zawartości
Thore

[Modernizacja] 5500 max

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do modernizacji komputera i chciałbym się zapytać czy ten zestaw jest w miarę ze sobą kompatybilny (stosunek cena/jakość). Co do podkręcania, nie widzę sensu przy 7 3700X znikomy przypływ wydajności, natomiast RAM jak najbardziej.

 

Przeznaczenie nowego PCta:

 

- GRY (CS:GO na 240Hz, BF1 i BF5 na 120/144Hz, okazjonalna obróbka filmów

 

Ze starego PCta chciałbym zostawić

 

- Dwa dyski SSD + HDD (zależy mi, żeby na jednym postawić system, drugi z trzecim połączyć w StoreMi)

- Zasilacz - i tutaj mam pytanie, gdyż dwa lata temu zakupiłem zasilacz od be quieta (link poniżej), czy 600w w zupełności mi starczy? Na stronie NVIDII przy RTX 2070 Super jest zalecany 650w.

 

 

https://www.bequiet.com/pl/powersupply/926

 

 

Link do modernizacji zestawu (poglądowy tylko podzespoły):

https://www.x-kom.pl/lista/q877pffjz

 

 

CPU+MOBO+RAM+GPU oraz CASE + COOLER

 

Następna kwestia to zakup na raty. Zależy mi bardzo, aby znaleźć raty 0%. Póki co jedynie to znalazłem na allegro opcję rat 0% na CPU+MOBO+RAM+GPU i jeśli ta specyfikacja byłaby okej to wezmę na raty (4434 zł) + CASE+COOLER dokupię osobno za gotówkę, co powinno nawet wyjść poniżej zakładanego budżetu.

 

Link do koszyka z Allegro

https://up.lamarr.pl/i5/0e54ebc8c7f6ac6242430b9dd33deb51.png

Edytowane przez Thore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę zmień na Gigabyte ale w wersji Gaming OC. Ew. Palit GameRock / Jetstream, MSI Gaming X / MSI Armor. Bo Windforce to takie sobie chłodzenie.

 

Płytę można ewentualnie dać Gaming Plus MAX / Tomahawk MAX - chyba trochę ciekawszy wygląd, ale kwestia gustu.

 

Jaką budę i cooler wybrałeś, bo nie ma w koszykach? Zasilacz spokojnie ogarnie.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę zmień na Gigabyte ale w wersji Gaming OC. Ew. Palit GameRock / Jetstream, MSI Gaming X / MSI Armor. Bo Windforce to takie sobie chłodzenie.

 

Płytę można ewentualnie dać Gaming Plus MAX / Tomahawk MAX - chyba trochę ciekawszy wygląd, ale kwestia gustu.

 

Jaką budę i cooler wybrałeś, bo nie ma w koszykach? Zasilacz spokojnie ogarnie.

 

CASE: Fractal Design Meshify C Blackout

COOLER: be quiet! Dark Rock 4 135mm

 

Co do GPU i MOBO to myślałem o tomahawku i Palicie JetStream tylko kwestia dotyczy czy znajdę na Allegro na raty 0% :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte jest okej ale bywa głośno.

Płyta to co kolego wyżej MSI B450 GAMING PLUS MAX nie tylko ładniejsza płyta ale gdy Lipton testował poprzednie płytki z B450 to gaming wypadł najlepiej. Płytka była w promocji ale widzę że kod nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do GPU i MOBO to myślałem o tomahawku i Palicie JetStream tylko kwestia dotyczy czy znajdę na Allegro na raty 0% :/

 

No fakt ciężko z tym, tylko jedna aukcja u jakiegoś podejrzanego sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano. MSI spoko bardzo fajne chłodzenie ale czy warto doplacać 500 zł względem Gigabyte Windforce to nie wiem - chyba przebolałbym większą głośność i trochę wyższe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano. MSI spoko bardzo fajne chłodzenie ale czy warto doplacać 500 zł względem Gigabyte Windforce to nie wiem - chyba przebolałbym większą głośność i trochę wyższe temperatury.

 

 

Obecnie posiadam Asua ROG StriX 1050 Ti, więc ciężko mi przestawić się na traktor i grzejnik, aczkolwiek rozważę czy to będzie warte tych 500 zł :D

 

Pytanie czy jak wezmę raty 0% na te 4 podzespoły z 4 rożnych sklepów (ktore obsluguja 0 %) to jak wygląda kwestia spłaty? Czy wtedy przelewam kwotę każdemu z osobna co miesiąc czy do Allegro i ono jakoś to rozdziela?

Edytowane przez Thore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelewasz do banku - jak pół roku temu brałem coś na raty 0%, to robię przelew do BNP Paribas. Nie wiem jak przy zakupie kilku sklepów, ale pewnie na wszystko masz osobne raty więc trzeba robić przelewy na 4 różne konta.

 

Poczytaj też o warunkach tych rat, bo tam jest coś takiego (a przynajmniej było te pół roku temu - teraz nie wiem), że dostajesz też jakiś limit. Np. bierzesz za 2400 zł, ale masz jakby limit np. 3500 zł - czyli, że po spłaceniu tego 2400 zł możesz sobie wziąć od strzała coś na kolejne raty za te ~ 1100 zł, już bez żadnych weryfikacji. Można też z tego zrezygnować ale dopiero po spłaceniu. Trochę to zagmatwane, warto poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady co do konfiguracji, w sumie zostaje przy tym co podawałem, ale zmienię karte na tą MSI i zostanę raczej przy Allegro, tylko odpowiednio zweryfikuje sprzedawców, a CASE i Cooler dokupię w x-komie etc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...