Skocz do zawartości
Jolej

Modernizacja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym po 4 latach zupgrade'ować mój obecny zestaw komputerowy do kwoty ok. 1500 zł.

 

Komputer służy mi głównie do:

 

- gier [CS:GO, GTA V, Fifa] (w przyszłości chciałbym także uciągnąć cyberpunka 2077 na wysokich)

 

- prostych grafik komputerowych [Photoshop, Illustrator, w przyszłości Blender]

 

- montowania filmów [sony Vegas, Adobe Premiere, Adobe After Effects]

 

 

 

Mój obecny zestaw:

 

Procesor: Intel Core i5 4460, 3.2GHz, 6MB

 

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 770 Twin Frozr

 

Płyta główna: MSI H81M-P33

 

Dysk: Seagate Barracuda 1TB 3.5" SATA III

 

Obudowa: SilentiumPC Brutus S20 Pure Black

 

Pamięć: GoodRam DDR3, 4 GB,1600MHz, CL9 x2

 

Zasilacz: Corsair 1000W gold

 

 

 

Przede wszystkim myślę nad wymianą karty graficznej i dokupieniem SSD. Co byście polecili? Czy może jednak sprzedać całość i kupić wszystko od nowa?

Edytowane przez Jolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to masz elegancki w tym zestawie. Sprzedać i kupić nowy na ryzen.

 

Mówisz o sprzedaniu całego komputera czy tylko zasilacza? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o cyberpanku na wysokich nawet po modernizacji, która i tak nie ma sensu, tylko zrób jak kolega wyżej sprzedaj to co masz. A zasilacz kto ci taki doradził? Bo z tego co widzę to dobry 500w bez problemu by to ogarnął.

 

Uzbieraj z 3k pln wówczas

Cpu: ryzen 5 2600 (500pln)

Mobo: b450 (300-400pln)

Ram: 2x8gb ballistix 3000mhz cl15 (300-330pln)

PSU: SPC vero 600w(200pln) lub supremo 550w(260pln)

CASE: signum sg1 (~150pln)

hdd: sx8200pro czy też cs3030 500gb (~330pln)

GPU: 1660ti (~1300pln)

 

Wówczas możesz myśleć o jakimś graniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz akurat dostałem za darmo, więc pomyślałem dlaczego by nie?

 

Jak myślicie, za ile mogę sprzedać mój obecny zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na znany portal aukcyjny i sprawdź po ile poszczególna cześć chodzi po średniej cenie, podlicz wszystko i masz. Poza tym jest inny temat z tym związany chyba, że komuś tutaj się będzie się chciało to robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://pilgrimoutpost.techlandgg.com/news/nightmare-mode-update/?lang=en
    • Spróbuj takiej metody: Pobierz malutki sofcik i uruchom go jako administrator: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/ Ja programik się uruchomi, ustaw wszystkie przerwania na MSI, kliknij w prawym górnym rogu apply i zrestartuj komputer. Uruchom jakiś program/grę, gdzie komputer ma problemy i zobacz, czy coś się poprawiło. Można też pojedynczo przydzielać priorytety dla wymienionych w tabelce podzespołów. U mnie jak widać grafika jest na high i nie koliduje z innymi. Zdarzało mi się mieć wywalanie z gry do pulpitu, bo przerwania systemowe przydzielone z automatu kolidowały między sobą i takie rozwiązanie pomogło. Warto spróbować - tylko nie zmieniaj wszystkich ustawień na raz, ma być zmieniona jedna wartość, apply i restart komputera. Aha... w sterowniku nvidii przydziel rozmiar pamięci podręcznej na "nieograniczony"   p.s. takich problemów, jakie ma Twoja platforma jeszcze nie widziałem, a masz bardzo mocny zestaw.    
    • Ustaw Power Limit na 1% i będzie git. 
    • Miałem dwa "gamingowe" delle. W obu laptopach był problem z tzw. "coil whine", czyli dziwnym odgłosem syczenia i piszczenia. Co ciekawe jak otworzyłem obudowę i sprawdzałem decybelomierzem co wydaje ten dźwięk okazało się że w obu dellach chodzi o sekcję zasilania procesora (albo jakieś dławiki?) a nie o kartę graficzną. Dokładniej o te zaznaczone punkty Dla mnie było to na tyle denerwujące że na dłuższą metę męczyłem się używając lapka. Połowicznie pomagało wyłączenie w biosie Intel C-State (czyli wyłączenie trybu turbo).  Teraz mam chwilowo najtańszego MSI GF63 z i7 9750H + RTX 1650 i zero tego typu problemów. Gamingowe delle będę już raczej omijał szerokim łukiem. Ale z ciekawości możesz spróbować wyłączyć u siebie w biosie opcję C-STATE i zobaczyć czy będzie jakaś różnica. Aha, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie te denerwujące piski i syki było słychać nawet podczas tak prozaicznych czynności jak przewijanie stron internetowych.
    • Wydaje  mi się, że 48-240 Hz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...