Skocz do zawartości
lucynakis

Jaki laptop domowo - biurowy (NIE do GIER)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Proszę Was o pomoc w wyborze laptopa do celów domowo - biurowych. NIE GRAM W ŻADNE GRY.

 

Moje wymagania:

Nowy z gwarancją producenta 24 miesiące

matryca matowa 17.3' / 1920 x 1080

Windows 10 Home

Co do RAM i Procesora to niech będą przyszłościowe (i z półki dobrze ocenianych) w zakresie:

- przeglądania Internetu z 15 otwartymi w przeglądarce kartami (inaczej nie potrafię)

- odtwarzania filmów (w tym w Internecie),

- słuchania muzyki

- obróbki zdjęć i innych multimediów

 

Przewertowałam oferty w necie i nie bardzo wiem, jakie parametry wybrać i w jakiej konfiguracji. Na procesorach się nie znam, a nie chcę przepłacić za coś co nie będzie wykorzystane, bo nie pozwolą na to inne podzespoły czy jak to nazwać. Pomożecie z poniższych wybrać coś optymalnego? (lub najlepszy stosunek zawartości do ceny i w korespondencji do moich potrzeb)

 

Asus - Intel Pentium N5000 / 1800 zł https://www.sklep.it-box.pl/pl/p/Laptop-Asus-X705MA-QP2-CB-Intel-Pentium-N5000%2C-4GB%2C-1TB%2C-17.3FHD%2C-BT%2C-Windows-10/36169

Lenovo - AMD A6 9225U / 1900 zł https://allegro.pl/oferta/lenovo-330-17-2x3-0ghz-8gb-256ssd-amd-fhd-ips-w10-8395912503

Acer - i3 - 8130U / 2000 ZŁ https://www.x-kom.pl/p/492645-notebook-laptop-173-acer-aspire-5-i3-8130u-8gb-256-win10-fhd-ips.html

Asus - AMD A12 - 9720P / 2200 zł https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-asus-vivobook-17,id-1379056

HP - i3 - 8130U / 2200 zł https://allegro.pl/oferta/3-kolory-hp-pavilion-17-fhd-i3-8130u-8-256-w10-8534838806

HP - AMD A10 9620P/ 2250 https://allegro.pl/oferta/notebook-hp-17-fhd-a10-radeon-r5-8gb-256-ssd-w10-8418278176

Lenovo - AMD APU A6-9225 / 2300 zł https://allegro.pl/oferta/laptop-lenovo-330-17-a6-9225-16gb-1tb-fhd-ips-w10-8104356651

Asus - AMD A12-9720P / 2350 https://allegro.pl/oferta/asus-vivobook-17-r702qa-a12-8gb-256ssd-r7-win10-8207779374

Lenovo - i5-8250U / 2450 zł https://allegro.pl/oferta/lenovo-ideapad-320-17-i5-8250u-8gb-256ssd-fhd-w10-8438254064

Dell - i3-7020U / 2500 zł https://allegro.pl/oferta/dell-inspiron-5770-i3-8gb-128ssd-1tb-fhd-amd2g-w10-8479135214

HP - Ryzen 5 - 2500U / 2700 zł https://www.x-kom.pl/p/449299-notebook-laptop-173-hp-17-ryzen-5-2500u-8gb-1tb-w10-ips-silver.html

 

i zaintrygował mnie jeszcze ten: (ze względu na SSD 960 GB ... choć pewnie procesor nie rzuca na kolana)

Lenovo - AMD A6-9225 / 2650 zł https://allegro.pl/oferta/laptop-lenovo-330-17-a6-9225-16gb-ssd960-ips-w10-8104409618

 

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie uwagi i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa laptopów odpada na wstępie za archaiczne procesory - Pentium, AMD A6, A12, A10, i3-7020 ( no ten może w ostateczności).

Nie przeglądałem dokładnie ale pewnie większość z nich ma matrycę TN - szukaj tylko matrycy IPS bo to najważniejsza sprawa dla komfortu użytkowania.

Jeśli kupujesz na allegro - gwarancja często jest gwarancją sklepu a nie producenta a ten może się zawinąć i zostajesz z niczym. Upewniaj się zawsze bądź kup po prostu w sprawdzonym stacjonarnym sklepie jak np. x-kom.

 

W budżecie jaki mniej więcej podajesz w propozycjach ciekawą propozycją jest Acer Aspire z matową matrycą IPS FullHD 17,3 cala, 4 rdzeniowym procesorem, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB:

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD IPS - 2599 zł

 

HP z Twojej propozycji też jest dobrym rozwiązaniem, ale nie waż się kupować laptopa bez SSD ! (to w ogóle kpina że takie modele jeszcze są w sprzedaży). Wybierz wersję z SSD:

 

HP 17 Ryzen 5-2500U/8GB/240/W10 IPS Silver - 2699 zł

W razie potrzeby możesz dorzucić kolejny dysk SSD na m2, moim zdaniem 240 GB jest w zupełności wystarczające jeśli z laptopa nie robisz magazynu filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budżecie jaki mniej więcej podajesz w propozycjach ciekawą propozycją jest Acer Aspire z matową matrycą IPS FullHD 17,3 cala, 4 rdzeniowym procesorem, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB:

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD IPS - 2599 zł

 

HP z Twojej propozycji też jest dobrym rozwiązaniem, ale nie waż się kupować laptopa bez SSD ! (to w ogóle kpina że takie modele jeszcze są w sprzedaży). Wybierz wersję z SSD:

 

HP 17 Ryzen 5-2500U/8GB/240/W10 IPS Silver - 2699 zł

W razie potrzeby możesz dorzucić kolejny dysk SSD na m2, moim zdaniem 240 GB jest w zupełności wystarczające jeśli z laptopa nie robisz magazynu filmów.

Dzięki za odzew.

Widziałam, że w testach porównawczych i5 8250U jest wydajniejszy od Ryzer 5 2500U, ale czy w biurowo-multimedialnym (Internet, film, muzyka, pakiety biurowe, ect) użytkowaniu jest to w ogóle zauważalne ? Grać w gry nigdy nie będę.

I mam pytanie o baterie tych dwóch laptopów w sensie która lepsza i czy obie są wbudowane ?

I czy obudowa to plastik ?

 

@lucynakis, jaki masz budżet na laptopa?

W sumie nie mam jakiejś konkretnej granicy górnej, jednak nie widzę sensu płacić za coś czego nigdy nie wykorzystam, bo moje potrzeby są mało profesjonalne i nie zahaczają o gry. Dlatego myślę, że powinna to być kwota +/- 2 tys. zł.

To co napisałam w poście pierwszym musi być, jednak nie obraziłabym się na czytnik linii papilarnych oraz klawiaturę podświetlaną. Ile te opcje kosztują ?

Zerknęłam do innych tematów i widzę, że matryca 17 calowa bardzo mnie ogranicza. Przy 15 calowych jest o wiele większy wybór i nawet ze wspomnianymi czytnikami linii papilarnych czy podświetlanymi klawiaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałam w poście pierwszym musi być, jednak nie obraziłabym się na czytnik linii papilarnych oraz klawiaturę podświetlaną. Ile te opcje kosztują ?

Zerknęłam do innych tematów i widzę, że matryca 17 calowa bardzo mnie ogranicza. Przy 15 calowych jest o wiele większy wybór i nawet ze wspomnianymi czytnikami linii papilarnych czy podświetlanymi klawiaturami.

 

W takim razie szczerze polecam:

HP Pavilion 15 Ryzen 3-3300/8GB/256/Win10 Silver - 2499 zł

 

O wiele lepiej wykonany, aluminiowy, z podświetlaną klawiaturą. Czytnika linii papilarnych brak ale moim zdaniem nie masz czego żałować - czytniki w laptopach są tak niedokładne że w zasadzie nie da się z nich korzystać. Na pewno nie mają nic wspólnego z tymi w telefonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie szczerze polecam:

HP Pavilion 15 Ryzen 3-3300/8GB/256/Win10 Silver - 2499 zł

 

O wiele lepiej wykonany, aluminiowy, z podświetlaną klawiaturą. Czytnika linii papilarnych brak ale moim zdaniem nie masz czego żałować - czytniki w laptopach są tak niedokładne że w zasadzie nie da się z nich korzystać. Na pewno nie mają nic wspólnego z tymi w telefonach.

Oki. W takim razie rezygnuję z czytników linii papilarnych.

Natomiast laptop, który proponujesz jest 15 calowy. Ja dużo piszę i muszę mieć dużą matrycę.

Gdyby znalazł się taki, ale z matrycą 17 cali to bym są zdecydowała. No nawet 16.4 by było ok niestety takich już chyba nie produkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby znalazł się taki, ale z matrycą 17 cali to bym są zdecydowała. No nawet 16.4 by było ok niestety takich już chyba nie produkują.

Niestety, 17 cali to nisza, jeśli już to są to laptopy gamingowe.Większość osób do prac biurowych szuka max 15,6 calowych laptopów. Nie widzę nic z ekranem IPS i podświetlaną klawiaturą w tym budżecie.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, 17 cali to nisza, jeśli już to są to laptopy gamingowe.Większość osób do prac biurowych szuka max 15,6 calowych laptopów. Nie widzę nic z ekranem IPS i podświetlaną klawiaturą w tym budżecie.

I jeszcze są to laptopy multimedialne. A ja oprócz oglądania filmów bawię się w robienie napisów także duży ekran i komfort z nim związany muszę mieć.

W jakim budżecie mogę liczyć na IPS i świecącą klawiaturę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 3199 zł możesz mieć Della z IPS i podświetlaną klawiaturą:

Dell Inspiron 3793 i5-1035G1/8GB/256/Win10 MX230 - 3649 zł

Wybrałam oprócz zalinkowanego przez Ciebie jeszcze 2 laptopy - mają inny procesor. Jak będą się przekładać ich parametry oraz RAM-u na pracę wielozadaniową ? I który najlepiej sobie poradzi z 15 otwartymi w przeglądarce kartami i pracującymi jednocześnie innymi programami biurowymi, muzycznymi czy graficznymi (czy tu chodzi o pamięć poręczną procesora?). I jak wygląda ich porównanie w zakresie innych szczegółów tj. klawiatury, obudowy, baterii, dźwięku i grafiki oraz jak kształtuje się ich cena do ich zawartości. Bardzo mi zależy na bardziej szczegółowej ocenie, bo chciałabym być świadoma jakie mój laptop ma mocne i słabe strony oprócz mega dobrej matrycy i szybkiego dysku. Który w ogóle jest najbardziej wart swej ceny? I jednak w oderwaniu od tej podświetlanej klawiatury, bo okazała się na tym poziomie białym krukiem przy 17 calach ... i występuje tylko w jednym.

i5-8250u - 2850 zł

i5-1035g1 - 3200 zł

i5-8250U - 3260 zł

edit. ostatni link wrzucam bez https://, bo jest zaszyfrowany przez sklep

www.morele.net/laptop-dell-inspiron-5770-5770-3057-1674200/

Edytowane przez lucynakis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie laptopy w tym budżecie mają podobne wyposażenie i wykonanie.

Największą pojemność akumulatora ma Acer (48Wh), Dell'e mają natomiast po 42Wh. Różnica jest, ale czasy powinny być na takim samym poziomie (kwestia zarządzania energią).

Acer ma tylko jeden slot na pamięć (max 20GB), Dell'e dwa (ale max. ilość to 16GB).

Dell z i5-1035G1 aktualnie nie jest dostępny (jest informacja że "dostawy wkrótce"), posiada też dedykowaną kartę graficzną w postaci MX230.

 

Wszystkie laptopy poradzą sobie z 15 kartami i programami biurowymi. Chociaż jeżeli wspominasz jeszcze o pracy w tle w programach muzycznych i graficznych, to brałbym już z 16GB pamięci ram:

HP 17 Ryzen 5-2500U/16GB/240/W10 IPS Silver za 2949zł

Z procesorem AMD, który posiada lepszą zintegrowaną kartę niż ta która jest w Intelu. W HP pamięć pracuje w dual channel, jest tam 240GB dysk SSD oraz dodatkowe miejsce na jeszcze jeden nośnik na złączu m2. .Akumulator ma 42Wh. Oczywiście jest tu też matowa matryca IPS FHD.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie laptopy poradzą sobie z 15 kartami i programami biurowymi. Chociaż jeżeli wspominasz jeszcze o pracy w tle w programach muzycznych i graficznych, to brałbym już z 16GB pamięci ram:

HP 17 Ryzen 5-2500U/16GB/240/W10 IPS Silver za 2949zł

Z procesorem AMD, który posiada lepszą zintegrowaną kartę niż ta która jest w Intelu. W HP pamięć pracuje w dual channel, jest tam 240GB dysk SSD oraz dodatkowe miejsce na jeszcze jeden nośnik na złączu m2. .Akumulator ma 42Wh. Oczywiście jest tu też matowa matryca IPS FHD.

Dziękuję za cenne uwagi.

Co do powyższego laptopa HP to może warto dołożyć 150 zł i mieć dwa dyski, w tym jeden SSD M.2 ?

https://www.x-kom.pl/p/452587-notebook-laptop-17-3-hp-17-ryzen-5-2500u-16gb-256-1tb-w10-ips-silver.html

 

Co daje LED obok IPS ?

I czy możesz napisać coś o baterii tego laptopa i czy jest wbudowana ?

Oraz o obudowie ? Skoro nic nie pisze to pewnie plastikowa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do powyższego laptopa HP to może warto dołożyć 150 zł i mieć dwa dyski, w tym jeden SSD M.2 ?

https://www.x-kom.pl/p/452587-notebook-laptop-17-3-hp-17-ryzen-5-2500u-16gb-256-1tb-w10-ips-silver.html

 

Moim zdaniem nie warto. Miejsce HDD jest w muzeum a nie w laptopie. HDD jest tak awaryjne w laptopie z uwagi na warunki w jakich pracuje i tak ogranicza szybkość działania komputera że to ostatnie co powinno być w nim montowane.

 

Co daje LED obok IPS ?

Nic, nie wiem szczerze mówiąc po co jest ta informacja. Kiedyś nie wszystkie matryce miały podświetlenie LED, teraz ma to każdy ekran (99%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto. Miejsce HDD jest w muzeum a nie w laptopie. HDD jest tak awaryjne w laptopie z uwagi na warunki w jakich pracuje i tak ogranicza szybkość działania komputera że to ostatnie co powinno być w nim montowane.

A dlaczego opcja z dwoma dyskami nie jest dobra skoro ten HDD byłby jedynie na zbiory filmowe, muzyczne i zdjęciowe ? Nie jest bardziej komfortowo kiedy dysk jest w laptopie, a nie na zewnątrz i trzeba go podpinać każdorazowo? Ja się nie upieram, ale chciałabym wiedzieć z czego wynika aż takie veto na HDD obok SDD M2, który jest jak czytałam szybszy od SDD.

Czy baterie do tych lapków są wbudowane ?

 

Chciałabym dzisiaj złożyć zamówienie na dostawę poniedziałkową ... o ile zdążę w ciągu niecałych 4h podjąć decyzję.

 

HP 17 i5-8265U/8GB/480/Win10 IPS - 3099zł

Z 17-stek HP jest dobrą opcją. Ma ładne kolory i jest solidnie wykonany. Alternatywnie w wersji z procesorem Intel i5-8265u i dyskiem SSD 480GB.

Tyle tylko, że ma znacznie mniej RAMu, a kolega w komentarzu wyżej zalecił mi 16GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli z tym laptopem nie ma za dużego biegania, znaczy większość czasu stoi gdzieś na biurku, to ja polecałbym rozwiązanie z mniejszą matrycą i zewnętrznym lcd (klawiaturą zresztą też). Podpinanie/odpinanie tego jest banalne, a komfort pracy ze sporą różnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że ma znacznie mniej RAMu, a kolega w komentarzu wyżej zalecił mi 16GB.

 

Wersja z 16 GB RAM kosztuje 3299 zł:

HP 17 i5-8265U/16GB/480/Win10 IPS

 

A dlaczego opcja z dwoma dyskami nie jest dobra skoro ten HDD byłby jedynie na zbiory filmowe, muzyczne i zdjęciowe ? Nie jest bardziej komfortowo kiedy dysk jest w laptopie, a nie na zewnątrz i trzeba go podpinać każdorazowo? Ja się nie upieram, ale chciałabym wiedzieć z czego wynika aż takie veto na HDD obok SDD M2, który jest jak czytałam szybszy od SDD.

Cena SSD jest tak niska że zakup HDD jest po prostu nieopłacalny. 500 GB SSD kosztuje aktualnie 200 zł. Dlatego też zakup tej propozycji wyżej jest o tyle interesujący że jednocześnie masz 16 GB RAM i 512 GB SSD co powinno już zaspokoić Twoje potrzeby a w razie czego masz nadal wolny slot do rozbudowy o kolejny dysk.

 

Czy baterie do tych lapków są wbudowane ?

Tak, bateria w 17 calowym HP jest schowana i trzeba rozkręcać obudowę żeby się do niej dostać. Z ciekawości - dlaczego to takie istotne ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego opcja z dwoma dyskami nie jest dobra skoro ten HDD byłby jedynie na zbiory filmowe, muzyczne i zdjęciowe ? Nie jest bardziej komfortowo kiedy dysk jest w laptopie, a nie na zewnątrz i trzeba go podpinać każdorazowo? Ja się nie upieram, ale chciałabym wiedzieć z czego wynika aż takie veto na HDD obok SDD M2, który jest jak czytałam szybszy od SDD.

Czy baterie do tych lapków są wbudowane ?

 

Chciałabym dzisiaj złożyć zamówienie na dostawę poniedziałkową ... o ile zdążę w ciągu niecałych 4h podjąć decyzję.

 

 

Tyle tylko, że ma znacznie mniej RAMu, a kolega w komentarzu wyżej zalecił mi 16GB.

Jeżeli 8GB RAM było by zbyt małą ilością pod Twoje zastosowania, to bym Ci go nie polecił. Oczywiście można przyszłościowo zainwestować w 16GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z tym laptopem nie ma za dużego biegania, znaczy większość czasu stoi gdzieś na biurku, to ja polecałbym rozwiązanie z mniejszą matrycą i zewnętrznym lcd (klawiaturą zresztą też). Podpinanie/odpinanie tego jest banalne, a komfort pracy ze sporą różnicą.

A nie jest tak, że im więcej biegania tym mniejsza matryca ?

Wyżej napisałam dlaczego 15 cali jest dla mnie niewystarczające. Poza tym nie po to kupuję laptopa, żeby wokół niego rozkładać klawiatury, myszki, dyski, głośniki, ... ect. Gdyby to wchodziło u mnie w grę to bym kupiła komputer stacjonarny.

 

Wersja z 16 GB RAM kosztuje 3299 zł:

HP 17 i5-8265U/16GB/480/Win10 IPS

Ja myślałam o tym, który mi wcześniej zalinkowałeś: https://www.x-kom.pl/p/452590-notebook-laptop-17-3-hp-17-ryzen-5-2500u-16gb-240-win10-ips.html - 2950 zł

 

Cena SSD jest tak niska że zakup HDD jest po prostu nieopłacalny. 500 GB SSD kosztuje aktualnie 200 zł. Dlatego też zakup tej propozycji wyżej jest o tyle interesujący że jednocześnie masz 16 GB RAM i 512 GB SSD co powinno już zaspokoić Twoje potrzeby a w razie czego masz nadal wolny slot do rozbudowy o kolejny dysk.

Dysk zewnętrzny mam, więc nie zginę. Myślałam, że taki HDD byłby w laptopie dobry, bo w najszybszym dostępie, ale teraz zrozumiałam, że jeśli już kupować to tylko SSD.

Wcześniejszego posta źle zinterpretowałam. Sorki, ale od dawna nie śledzę tematu i wiele mnie kosztowało ogarnięcie tego teraz.

 

Tak, bateria w 17 calowym HP jest schowana i trzeba rozkręcać obudowę żeby się do niej dostać. Z ciekawości - dlaczego to takie istotne ;) ?

Bo kiedy ostatnio w pewnym lapku w rodzinie wystąpił problem z ładowaniem baterii to chciałam sprawdzić czy pomoże reset przy wyciągniętym akumulatorze. Obracam laptopa, a tam śrubki. :evil: :evil: No ja nie lubię z takimi pierdułkami latać do serwisu, a grzebanie pod pokrywą zostało mi wpojone jako nie dla kobiet i pomimo, że mam ochotę odkręcić te śrubki to się boję. Stąd moje pytanie było, żeby wiedzieć na co się nastawiać. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te same laptopy, ten z Ryzenem na wydajniejszą zintegrowaną grafikę - może się przydać w multimediach.

Niestety nie wychodzi on w wersji z SSD większym niż 240 GB dlatego sugerowałem ten na Intelu który już taki dysk posiada - wtedy różnica miezy 240+1TB a 480GB+wolny slot na przyszłość i brak HDD to.. 50 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 8GB RAM było by zbyt małą ilością pod Twoje zastosowania, to bym Ci go nie polecił. Oczywiście można przyszłościowo zainwestować w 16GB RAM.

No w moim pierwszym poście jest właśnie słowo "przyszłościowy". Wiem, że nie każdy czyta poprzednie posty, a sam tytuł często nie zawiera wszystkiego co ważne. Nie miałam na myśli, że się nie znasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do tych zastosowań 8 GB też jest przyszłościowe aczkolwiek dopłata do 16 jest na tyle niska że raczej nie ma co oszczędzać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A nie jest tak, że im więcej biegania tym mniejsza matryca ?

Wyżej napisałam dlaczego 15 cali jest dla mnie niewystarczające. Poza tym nie po to kupuję laptopa, żeby wokół niego rozkładać klawiatury, myszki, dyski, głośniki, ... ect. Gdyby to wchodziło u mnie w grę to bym kupiła komputer stacjonarny.

...

 

Bynajmniej tego złośliwie nie pisałem, a jest to rozwiazanie jak najbardziej stosowane, a często nie brane pod uwagę do czasu, aż się nie podpatrzy u kogoś. Komputera stacjonernego nie pzreniesie (przynajmniej nie jest to proste), a komfort jaki moze dać zewnętrzny LCD 22-24" jest często przepaścią między tym co da matryca laptopa, nawet tego 17".

Znajomemu, który z laptopem 1/3 poza domem, gdy to pokazałem i sprawdził w praniu, to sam siebie zapytał "dlaczego dopiero teraz?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te same laptopy, ten z Ryzenem na wydajniejszą zintegrowaną grafikę - może się przydać w multimediach.

Niestety nie wychodzi on w wersji z SSD większym niż 240 GB dlatego sugerowałem ten na Intelu który już taki dysk posiada - wtedy różnica miezy 240+1TB a 480GB+wolny slot na przyszłość i brak HDD to.. 50 zł

Ale z Ryzenem jest jeszcze w opcji SSD Sata 240 GB i wtedy różnica jest 350 zł. Czegoś nie widzę ?

W ten sposób mam już na dzień dobry na drugi dysk i więcej GB-ów łącznie.

PORÓWNANIE

 

Bynajmniej tego złośliwie nie pisałem, a jest to rozwiazanie jak najbardziej stosowane, a często nie brane pod uwagę do czasu, aż się nie podpatrzy u kogoś. Komputera stacjonernego nie pzreniesie (przynajmniej nie jest to proste), a komfort jaki moze dać zewnętrzny LCD 22-24" jest często przepaścią między tym co da matryca laptopa, nawet tego 17".

Znajomemu, który z laptopem 1/3 poza domem, gdy to pokazałem i sprawdził w praniu, to sam siebie zapytał "dlaczego dopiero teraz?"

Ależ ja Cię nie posądzam o złośliwość. Ale kiedy potrzebuję dużego ekranu, bo oglądam film z internetu to podpinam lapka pod ekran 46 cali. Nie ślepiłabym się na 24 calach. Do innych celów wystarcza mi matryca 17-ka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z Ryzenem jest jeszcze w opcji SSD Sata 240 GB i wtedy różnica jest 350 zł. Czegoś nie widzę ?

W ten sposób mam już na dzień dobry na drugi dysk i więcej GB-ów łącznie.

PORÓWNANIE

 

Wcześniej pytałaś czy warto dopłacić 150 zł do HDD czyli wariantu 240+1TB:

Co do powyższego laptopa HP to może warto dołożyć 150 zł i mieć dwa dyski, w tym jeden SSD M.2 ?

https://www.x-kom.pl/p/452587-notebook-laptop-17-3-hp-17-ryzen-5-2500u-16gb-256-1tb-w10-ips-silver.html

 

Więc odpowiadam: NIE, nie warto. Jak już to lepiej wybrać wersję z 480GB SSD. Tak, wychodzi drożej w przeliczeniu na GB ale pozbywasz się archaicznego HDD, nadal możesz rozbudować to o kolejny dysk SSD w przyszłości, laptop pobiera mniej prądu, mniej hałasuje i jest mniej awaryjny a o szybkości odczytu nie muszę chyba wspominać. Jeśli wystarcza Ci 240GB to wybierz tylko SSD a jeśli braknie Ci miejsca rozbudujesz sobie w przyszłości. 150 zł za 1TB HDD jest po prostu moim zdaniem nieopłacalne. Ale oczywiście zrobisz co uważasz bo twoje pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...