Skocz do zawartości
Ptakowski

[5000] laptop do grania/pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkie osoby zgromadzone. Poszukuję laptopa do 5000 zł, przeglądałem pełno ofert, ale jest taki kolosalny wybór że nie potrafię sam zdecydować. Nie wiem czy wybrać i5 czy i7, czy wybrać kartę graficzną 1060, czy 1660TI, czy RTX2060, proszę was o pomoc. Oto moje wymagania co do komputera, chciałbym żeby miał ekran z odswiezaniem 120hz, wielkość ekranu nie ma zbytnio znaczenia, tylko żeby miał powyżej 15 cali, będę jeszcze korzystał z drugiego monitora. Wydaje mi się że lepiej byłoby jakby miał 16gb ramu A nie 8gb ale oczywiście jeżeli komputer będzie miał o wiele lepsze podzespoły, a tylko 8gb to żaden problem, przecież zawsze można dołożyć .Preferuje ssd, nie musimy być on duży, ponieważ będę potrzebował drugiego dysku hdd na dokumenty itp. Zapomniałem najważniejszego, komputer chciałbym żeby był gamingowy, a przy okazji będę na nim pracował biurowo i delikatne obrabianie zdjęć do aukcji. Ale może być stricte do grania.Bardzo przypadł mi do gustu msi, dosyć ciekawą ofertę mają. Proszę tą wspaniałą społeczność do pomocy, jeżeli nie zamieściłem jakiś innych ważnych informacji to przepraszam i postaram się w razie pytań, odpowiedzieć na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1060 to już dosyć stary model, aktualnie w tym budżecie najlepsza karta to GTX 1660 TI - wydajność w zasadzie taka jak RTX 2060 a o wiele tańsza. Do tej karty najlepiej mieć i7 bo i5/Ryzen będzie trochę ograniczał wydajność.

 

Jeśli nie potrzebujesz systemu to spokojnie zmieścisz się w budżecie, np z MSI:

MSI GL65 i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti 120Hz - 4949 zł

 

Matryca 120 Hz , i7 6 rdzeniowy i GTX 1660 Ti a przy okazji też 16 GB RAM.

 

___________________________________________________

 

Proponowałbym jednak HP Pavilion Gaming z uwagi na świetne chłodzenie oraz matrycę IPS 144Hz ( w MSI jest TN 120 Hz ).

 

HP Pavilion Gaming i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz - 4999 zł

Jest tutaj co prawda GTX 1660 Ti w wersji max-q czyli o obniżonym taktowaniu przez co wydajność jest o 10% niższa niż normalnej wersji ale dzięki temu laptop ma świetne temperatury i jest cichy. Jego obszerny test znajdziesz tutaj: HP Gaming Pavilion 15 Laptop Review: A powerful yet pleasingly quiet gaming laptop

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy pow. 15 cali to znaczy 17"? Czy  15,6" też się łapie ?

W każdym bądź razie z 17" masz wiekszego Paviliona: HP Pavilion Gaming i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz Za 5099

Z identycznymi podzespołami jak mniejsza wersja i większym ekranem.. Układ chłodzenia jest rownież b.dobry.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...