Skocz do zawartości
Shanxi

Ryzen 3900x za +- 3000zł, dostępny '' FOX komputer '' Legit?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie!

 

Wczoraj złożyłem z Wami swojego kompa, ale dzisiaj jest osoba, która ma mega parcie na Ryzena 3900x. Ten procesor jest dostępny w sklepie FOX komputer, małe ilości, ale mówią, że jest na stanie. Mam kilka pytań:

 

1) Czy opłaca się brać 3900x za 3000zł? Jakie są plusy i minusy jego? 3000 za procesor to musi już jakąś porządną wydajność prezentować czy się mylę?

2) Jaka płyta musi być do tego procesora? MSI X570 MEG ACE przy ewentualnym zakupie owego procesora będzie odpowiednia by bez problemu uciągnąć procka + OC jego? Płyta musi mieć mocną i chłodną sekcję zasilania, w obudowie tego komputera znajduje się 6 albo 7 wiatraków + chłodzenie krakena to x72 wodne.

3) Zakładając 3900x + taka 2080SUPER zrobi robotę w 4k?

4) Czy ryzen 3900x będzie latał dobrze wraz z tymi popularnymi ramami CL15 3000MHz 16GB (2x8GB) czy jednak on potrzebuje szybsze ramy pokroju 3600MHz?

5) Czy w 2020 będzie jakiś lepszy procek w takiej cenie jak ten 3900x za 3000 teraz? (Ja wiem, że na x-kom jest za 2499zł, ale to niestety trochę pic na wodę, ponieważ dostępność jego tam jest zerowa.)

6) Ostatnie pytanko, czy ten sklep FOX jest legit?

 

Dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 4. Robote w 4k zrobi R5 3600 + 2080Ti

Pytanko było o 3900x + 2080S, 3600 i 2080Ti nie może być brany pod uwagę, ale dzięki za odpowiedź! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze niezbyt precyzyjnie sie wyrazilem: Do grania w 4k nie ma znaczenia czy bedziesz miec 3600 czy 3900X. Wazne, zeby bylo 2080Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep niewielki, ale istnieje od dość dawna, kupowałem tam GTX970 nową jakoś niedługo po premierze, sporo na Allegro chyba puszczają.

 

Jak masz kasiorkę to pewnie, że się opłaca - głównie sprzedawcy :E no a na serio to zauważ, że w PL ciężko go taniej znaleźć i albo musisz importować z EU, no albo kupić lokalnie.

 

Do 4K to przede wszystkim musisz mieć jak najszybszą VGA, a procek to w sumie nawet 3600 może być.

 

Chipów z X absolutnie nie warto do grania kręcić, bo fabryczny boost lepiej tu działa. Po prostu musisz mieć dobry coolerek, przewiewną budę i porządną płytę, żeby taki boost utrzymać. No ale te 3 rzeczy i tak do 3900X potrzebujesz w sumie i tak.

 

RAMki oczywiście najlepiej w okolicach 3600 / 3733, ale jak masz dobre E-Die i wiesz co robić, to powinny tak pójść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep legit - jest zlokalizowany na moim osiedlu.

Kupowałem u nich kilka rzeczy, które akurat były tańsze niż w x-kom. Wszystko w porządku. Na miejscu płatność tylko gotówką, ale internetowo normalnie przelewy.

Nie miałem akurat starego AMDeka to mi bios podnosili pod nowego Ryzena na X470, którą kupiłem u kogoś innego.

Edytowane przez handrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze niezbyt precyzyjnie sie wyrazilem: Do grania w 4k nie ma znaczenia czy bedziesz miec 3600 czy 3900X. Wazne, zeby bylo 2080Ti.

Rozumiem, rozumiem.

 

Sklep niewielki, ale istnieje od dość dawna, kupowałem tam GTX970 nową jakoś niedługo po premierze, sporo na Allegro chyba puszczają.

 

Jak masz kasiorkę to pewnie, że się opłaca - głównie sprzedawcy :E no a na serio to zauważ, że w PL ciężko go taniej znaleźć i albo musisz importować z EU, no albo kupić lokalnie.

 

Do 4K to przede wszystkim musisz mieć jak najszybszą VGA, a procek to w sumie nawet 3600 może być.

 

Chipów z X absolutnie nie warto do grania kręcić, bo fabryczny boost lepiej tu działa. Po prostu musisz mieć dobry coolerek, przewiewną budę i porządną płytę, żeby taki boost utrzymać. No ale te 3 rzeczy i tak do 3900X potrzebujesz w sumie i tak.

 

RAMki oczywiście najlepiej w okolicach 3600 / 3733, ale jak masz dobre E-Die i wiesz co robić, to powinny tak pójść.

Okej pomijając fakt, że 3600 starczy do 4k to inaczej zapytam, czy ten procesor jest po prostu dobry? Różnica między 3700x, a to dużo pieniędzy więc czy to się odwzorowuje na wydajność samego CPU?

 

Sklep legit - jest zlokalizowany na moim osiedlu.

Kupowałem u nich kilka rzeczy, które akurat były tańsze niż w x-kom. Wszystko w porządku. Na miejscu płatność tylko gotówką, ale internetowo normalnie przelewy.

Nie miałem akurat starego AMDeka to mi bios podnosili pod nowego Ryzena na X470, którą kupiłem u kogoś innego.

O proszę, dzięki za odpowiedź czyli jakby nie ma się co obawiać ewentualnego zakupu w tym sklepie. DZIĘKI!

 

Podobno w tych wszystkich testach to wypada bardzo dobrze lecz jestem ciekaw co będzie z 3950x lub innymi nowościami.. EH.. gdyby ta nieświadomość była świadoma! to bym wiedział co poradzić żeby pomóc w jak najlepszy sposób. :( BO niedługo ma wyjść ten 3950x (niedługo to może być rok..) mają wyjść ZEN3.. i teraz bądź mądry pisz wiersze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeplacac 800zl za brak dostepnosci 3900X to nie jest dobry pomysl, do 4k spokojnie bierz 3700X a od biedy 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego to ma być ten zestaw??

Jak tylko do gier to odpuść 3900x.

GRY, DOŚĆ DUŻO RÓŻNYCH PROGRAMÓW, STREAMING, WIADOMO CODZIENNY UŻYTEK (internet etc.) osoba zainteresowana mówiła, że na pewno nie chce iść w i9-9900k, bardzo interesuje go ryzen 3900x.

 

Przeplacac 800zl za brak dostepnosci 3900X to nie jest dobry pomysl, do 4k spokojnie bierz 3700X a od biedy 3600.

O biedzie to tutaj nie ma co mówić chodzi o jak najlepszą wydajność na platformie AMD. ; /

 

I czy płyta MSI MEG x570 ACE to dobry wybór? Prawdopodobnie karta to będzie 2080S x TRIO od MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRY, DOŚĆ DUŻO RÓŻNYCH PROGRAMÓW, STREAMING, WIADOMO CODZIENNY UŻYTEK

 

O biedzie to tutaj nie ma co mówić chodzi o jak najlepszą wydajność na platformie AMD.

srednia_gry.png

 

 

W tym obrazku dla mnie jest zawarta cała odpowiedz. Nie warto pchać się dzisiaj w w 3900 do takich zastosowań o jakich mówiłeś. Zanim gry zaczną wykorzystywać potencjał tylu rdzeni, świat ujrzy już platforma AM5

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O biedzie to tutaj nie ma co mówić chodzi o jak najlepszą wydajność na platformie AMD. ; /
Najlepsza wydajność to 2990WX za ok. 8000 zł, zainteresuj się nim i czemu tak bardzo dostaje bęcki od dużo słabszych procesorów (w skrócie rdzenie trzeba wykorzystać, a z tym jest duży problem). Ryzen 9 3900x ma tę zaletę, że jest mocny w Single Core (to jest też powód czemu tak dobrze wypada w Multi Core, bo tam gdzie sprawdzą wszystkie to już po zabawie: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-9-3900X-vs-AMD-Ryzen-TR-2990WX/4044vsm560423).

 

Ponadto sprawdź wykresy wydajności w 4K. Nie pamiętam gdzie, chyba TechPowerUp i inne. I zobaczysz jaką potęgą w 4K jest Ryzen 3 2200g. Ponieważ nie mogę teraz znaleźć więc mogę tylko strzelać, ale zapewne Ryzen 5 2600 (a może nawet 2200g) + RTX 2080 Ti wygra z Ryzen 9 3900x + RTX 2080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy płyta MSI MEG x570 ACE to dobry wybór? Prawdopodobnie karta to będzie 2080S x TRIO od MSI.

Płyta dobra, jeżeli chcesz to samo a taniej to Aorus Pro/Ultra.

Nie przepłacaj za 2080S tylko kup 2070S, 2080S wyniki 10% lepsze i 40% więcej kasy od 2070S :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym obrazku dla mnie jest zawarta cała odpowiedz. Nie warto pchać się dzisiaj w w 3900 do takich zastosowań o jakich mówiłeś. Zanim gry zaczną wykorzystywać potencjał tylu rdzeni, świat ujrzy już platforma AM5

Jestem trochę zaskoczony wynikiem 3700x, że może być on aż tak dobry.. zadziwiło mnie to naprawdę. :) Czyli najlepsza opcja w tym czasie to 3700x + 2080Ti?

 

Najlepsza wydajność to 2990WX za ok. 8000 zł, zainteresuj się nim i czemu tak bardzo dostaje bęcki od dużo słabszych procesorów (w skrócie rdzenie trzeba wykorzystać, a z tym jest duży problem). Ryzen 9 3900x ma tę zaletę, że jest mocny w Single Core (to jest też powód czemu tak dobrze wypada w Multi Core, bo tam gdzie sprawdzą wszystkie to już po zabawie: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-9-3900X-vs-AMD-Ryzen-TR-2990WX/4044vsm560423).

 

Ponadto sprawdź wykresy wydajności w 4K. Nie pamiętam gdzie, chyba TechPowerUp i inne. I zobaczysz jaką potęgą w 4K jest Ryzen 3 2200g. Ponieważ nie mogę teraz znaleźć więc mogę tylko strzelać, ale zapewne Ryzen 5 2600 (a może nawet 2200g) + RTX 2080 Ti wygra z Ryzen 9 3900x + RTX 2080.

Tak jak wyżej z pytanie do @Sary najlepiej brać 3700x + 2080Ti?

 

Płyta dobra, jeżeli chcesz to samo a taniej to Aorus Pro/Ultra.

Nie przepłacaj za 2080S tylko kup 2070S, 2080S wyniki 10% lepsze i 40% więcej kasy od 2070S :lol2:

Ta aorus PRO dobrze lata? CO do karty graficznej to warto inwestować w 2080Ti?

 

Jeśli ktoś wie jakie ramy są dobre 3600Mhz dla ryzena 3700x + jaka karta 2080Ti to proszę o polecenie, dziękuje!

Edytowane przez Shanxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup RAM na kosciach microna e-die to podkrecisz do 3600MHz. Do tego wez 3700X a zaoszczedzona kase doloz do lepszej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup RAM na kosciach microna e-die to podkrecisz do 3600MHz. Do tego wez 3700X a zaoszczedzona kase doloz do lepszej grafiki.

tylko wlasnie do jakiej grafiki? Wybrać 2080SUPER x trio +

Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 (BLS16G4D30BESB do ryzena 3700x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000MHz CL15 lub 3200MHz CL16. Te ktore wyszczegolniles nie sa chyba na kosciach e-die.

a te co masz w sygnaturce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa wlasnie 300MHz CL15 e-die.

to te bym brał + 2080super x trio + ryzena 3700x ( znaczy ja nie tylko dla osoby, ktorej pomagam bo mi wczoraj kompa zlozyli Panowie z forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 (BLS16G4D30BESB do ryzena 3700x?

 

Muszą mieć AES w kodzie producenta. Są 2 kity: 3200 CL16 i 3000 CL15, w obu są te same kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie przepłacał za rtx2080s tylko 2070s, 7%wydajności i 40%drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 4k to jak najmocniejsza grafa a co za tym idzie największe przepłacanie i strata. Druga sprawa to procesor. Faktycznie jeśli nie interesuje go obrabianie streemingu i inne rzeczy które procesor obrabia to wystarczy do obecnych gier (99%) 3600 ryzen. Monitor pewnie na 100% tylko 60hz więc można sobie darować intela bo nie zobaczysz a raczej nie poczujesz dużo większego fps. Co do przyszłości to nie wiemy co nowe konsole dostaną. Napewno 1 ccx sklejony z gpu na osobnym silikonie na jednym pcb i może jeszcze ram a nawet storage(co może dawać inne możliwości w pisaniu gierek). A ile z tego ccx zostanie i na jakich taktach to się dopiero ma okazać. Więc jak nie jesteś w stanie spożytkować już tych rdzeni to odkładałbym to na przyszłość. Napewno będą te procesory tańsze + niedługo wychodzi flagowy 16c i pewnie część z 12c będzie się przesiadać. Prawda taka że do tego czasu rynek może być przesycony 3600(x) i mogą one bardzo tanio chodzić z drugiej ręki. Napewno zastanawiał bym się nad x570 i jakimś szybkim dyskiem pod te pcie4. Inna sprawa że jeszcze możesz chcieć wrócić do intela jeśli faktycznie wymagania do wątku skoczą a na konsolach dalej będzie królowało 30fps. Różnica jest już nie taka ogromna więc pewnie nie...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze, kupujący podjął decyzję już. Interesuje mnie jeszcze jedno pytanko czy wiecie/z doświadczenia jeśli ktoś coś bierze na raty np. obojętnie co...procesor, ram, karta graficzna i na stronie producenta jest napisane 4 lata gwarancji, kupujący kredyt przykładowo ma na 5 lat to wtedy gdy po 3 latach zdecyduje się sprzedać ową kartę to w jaki sposób działa gwarancja? Musi po prostu dać kopię faktury zakupu potencjalnemu nabywcy? No bo oryginału nie może przecież dać, ponieważ ma tam też inne produkty, które obowiązuje gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prockiem to popatrz sobie testy, bo czasami dziwne rzeczy się dzieją np. ryzen 3600 okazuje się wydajniejszy od 3700x który przecież ma wyższego boosta i powinien być po prostu lepszy. Dlatego moim zdaniem 3600 do gier jest bdb, bo często wychodzi lepiej od 3700/3900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...