Skocz do zawartości
Mein

Najgłośniejszy zestaw komputerowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po krótce powiem że zalałem komputer w pracowni komputerowej sokiem, nastąpił błysk w obudowie jak podczas burzy i zrobiłem zwarcie (straty nie są duże płyta zasilacz procesor core 2 duo itp.) Zostałem zobowiązany przez dyrekcję o kupno nowego sprzętu z własnej kieszeni. Ponieważ jestem na profilu technik-infotmatyk muszę zbudować zestaw sam. A ponieważ nie lubię mojej pani od sieci komputerowych składam zestaw najgłośniejszy jaki się tylko da. W zestaw wchodzi:

Płyta msi ms-7502 ver 1.2 bardzo okrojona wersja

4gb ddr2

3 dyski twarde, 2x40GB i 1 80gb

xeon e5440 z chłodzeniem stockowym intela, procesor w miare tani a z doświadczenia wiem że to chłodzenie sobie średnio będzie radzić

obudowa z komputera szkolnego nie mam pojęcia jaki to model ale załaduję do niego wentylatory 90mm na molex bez możliwości regulacji obrotów, marki xuazanashi czy jakoś tak, ale są bardzo głośne

i teraz pytanie jaką dobrać kartę graficzną, zasilacz? zasilacz oczywiście noname, z bardzo głośnym wentylatorem. Tylko jaki konkretnie? Poleci ktoś? To samo z kartą graficzną, nie wiem jaką wybrać pomoże ktoś?

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spieprzyłeś, to chociaż zmontuj coś porządnego. I na porządnym zasilaczu.

Jak chcesz zrobić głośny zestaw to weź cooler typu tower i podepnij pod to wentylator delty. A najlepiej kilka, conajmniej 1 nadmuch, 2 wydmuch.

Miałem kiedyś takiego Palita i był głośny: http://www.pcstats.com/articleimages/200803/palitGF880GT_full.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym wyczynem niczego nie udowodnisz prócz głupoty, skoro uszkodziłes to napraw tak jak powinno być, przynajmniej może ktoś to doceni i pochwali. Odgrywanie się na kimś bo się kogoś nie lubi tymbardziej nauczyciela, który chce Cię czegoś nauczyć to już wogóle nie porozumienie. A jeśli to PC z pracowni, z którego będą korzystać inni to tylko im zasakodzisz. Więc przemyśl sprawę i postap słusznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zrobić głośny zestaw to weź cooler typu tower i podepnij pod to wentylator delty. A najlepiej kilka, conajmniej 1 nadmuch, 2 wydmuch.

Miałem kiedyś takiego Palita i był głośny: http://www.pcstats.com/articleimages/200803/palitGF880GT_full.jpg

ahahahahahah wpadłem na jeszcze lepszy pomysł.

Ply2aLH.jpg

zamontowałem do mojej starej karty graficznej (nie przyjmuje sterownika, ale obraz wyświetla, więc jej nie szkoda nawet) wentylator xuazanashi na złącze 3 pin do płyty głównej. Dzięki temu po przeinstalowaniu systemu przez szkołę wentylator mimo wszystko pracował będzie w 100% bo takie ustawienie zostawię w biosie XD.

a sama karta to r9 280x, bierze dużo prądu. Co wpłynie dodatkowo na głośność wentylatora od zasilacza. Czyż to nie jest plan idealny xddd

 

No dobra, kwestia karty załatwiona. A poleca ktoś jakiś zasilacz? Ibox, tracer słyszałem że są mega głośne (ale nie wszystkie egzemplarze) wie ktoś który konkretnie egzemplarz mam kupić? Tylko żeby nie był za drogi jakbym się zmieścił w 60zł byłoby super

Edytowane przez Mein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tamtego PC nic się nie uchowało że musisz wszystko kupować nowe?

Wsadź w wentylator coś elastycznego, ale zarówno sztywnego.. no wiesz, żeby terkotało opierając o śmigiełka :thumbup:

Tylko moim zdaniem, pogonią Ciebie z tak głośnym komputerem.. xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwintesencja idiotyzmu. Zepsułeś sprzęt (nie swój), z własnej głupoty w pracowni komputerowej w szkole, z którego korzystają inni ludzie i zamiast jak przyzwoity człowiek odkupić/naprawić to co zepsułeś to chcesz dać jakiś szajs bo nie lubisz nauczycielki? Nic tylko pogratulować.

W temacie się nie będę wypowiadać, bo to jest poniżej wszelkich norm.

Edytowane przez poof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tamtego PC nic się nie uchowało że musisz wszystko kupować nowe?

nie wiadomo czy coś się uchowało, muszę "odkupić cały zestaw oprócz obudowy koniec kropka"

Wsadź w wentylator coś elastycznego, ale zarówno sztywnego.. no wiesz, żeby terkotało opierając o śmigiełka :thumbup:

nieeee, boję się że się skapną, że kultura pracy tego zestawu nie jest przypadkowa.

 

Kwintesencja idiotyzmu. Zepsułeś sprzęt (nie swój), z własnej głupoty w pracowni komputerowej w szkole, z którego korzystają inni ludzie i zamiast jak przyzwoity człowiek odkupić/naprawić to co zepsułeś to chcesz dać jakiś szajs bo nie lubisz nauczycielki? Nic tylko pogratulować.

W temacie się nie będę wypowiadać, bo to jest poniżej wszelkich norm.

nie rozumiem dlaczego w twojej wypowiedzi umieściłeś tyle jadu. Komputer zalałem bo kolega ścisnął mi butelkę od soku (nie mam mu tego za złe, to mój najlepszy kolega) i zamiast wywołać nas do odpowiedzialności zbiorowej, nauczycielka obróciła całą sprawę przeciwko mnie. Nie chciała mnie wogle słuchać, a takie błache argumenty jak chociażby cukrzyca i wymóg spożycia tego soku do niej wogóle nie docierają. Stąd też zapadła decyzja o "zemście"

Nie chce mi się na ten temat więcej rozpisywać, moim zdaniem wywlekanie prywatnych spraw do internetu jest bez sensu, więc wybacz ale na ten temat nie będę już nic więcej pisał.

 

Co myślicie o tym zasilaczu?

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-tracer-4life-400-360w-8313468437

Użyję adapter 1 molex ---> 2 molex i adapter 4x molex na 8 i 6 pin do karty graficznej. powinno wszystko działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalisz albo zasilacz, albo tą kartę. Ten zestaw nie zagra razem. Zasilacz weź porządny, zemsta zemstą, ale niech ten komputer chociaż trochę pochodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...