Skocz do zawartości
Fado365

Komputer do biura do 1300 zł ( 10 sztuk )

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Piszę z prośbą, abyście doradzili mi jak rozegrać sprawę zakupu 10 zestawów komputerowych typowo do biura. Praca w Office, SPSS, Internet. Konieczne jest posiadanie oryginalnego Windows 10, może być przypisany do płyty głównej.

Chciałbym takie zestawy złożyć / kupić w cenie okolo 1200-1300 zł brutto. Na Allegro pełno takich zestawów poleasingowych, jednak trochę się ich boje. Co myślicie? Z jakich części mógłbym złożyć takie zestawy?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się bać w zestawach poleasingowych? Stały kilka lat w biurze, nikt ich nie podkręcał itd. Pytanie czy chcesz 10 zestawów w cenie 1300 czy zestaw do 1300 x 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to ma być 10x 1200/1300 zł, łącznie 12-13 tys.

Myślałem, żeby samemu złożyć coś np na :

Ryzen 3 2200G

Jakas tania płyta

8GB DDR4

120GB SSD + 500GB HDD

350-450W zasilacz

Licencja Win 10 Pro ESD

 

A jeśli o te leasingowe zestawy chodzi, to wszędzie widzę I5 6400/6500 lub I5 3 gen. Czy to już nie za wolne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli o te leasingowe zestawy chodzi, to wszędzie widzę I5 6400/6500 lub I5 3 gen. Czy to już nie za wolne?

Do ww. zastosowań nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Licencja Win 10 Pro ESD
Czy masz pojęcie ile to kosztuje? W Morele legalnie za 929 zł! Chcesz kupować piraty z Ceneo za ok. 200? A może jeszcze taniej z Allegro? Zresztą masz tematy w dziale Windows (typowy problem to brak pewności, że jako jedyny kupiłeś ten klucz). Zaś w legalnej firmie jak Amso masz pewność, że Win będzie legalny (Refurbished).

 

A jeśli o te leasingowe zestawy chodzi, to wszędzie widzę I5 6400/6500 lub I5 3 gen. Czy to już nie za wolne?
Wszędzie jest i5-2400 i i5-3470 (6400 i 6500 potwornie drogie). Nowy i5-9400F jest tylko 2 razy szybszy, a Ryzen 3 2200G zaledwie 10-15% szybszy od i5-3470. Oczywiście starczają do biura z ogromnym zapasem i spokojnie starczą do roku 2025 (a pewnie i 2030).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jedno rozwiązanie

 

https://www.olx.pl/oferta/10-sztuk-komputery-i5-2300-4gb-ram-500gb-hdd-gts450-CID99-IDBZbWD.html

 

W poleasingowych możesz spokojnie brać DELL 990 i5-2400 8GB - te kompy są budowane do pracy w instytucjach, gdzie nie ma czasu na przestoje, awarie, itd. Sporo mi się takich przewinęło i sam pracuję na takich komputerach i nie ma żadnych problemów. Ewentualnie Lenovo M91, M81, M83

 

Wydajnościowo będą się nudzić wykorzystywane do tego co opisałeś, w zasadzie to core 2 duo typu E8400 będzie się nudził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Piszę z prośbą, abyście doradzili mi jak rozegrać sprawę zakupu 10 zestawów komputerowych typowo do biura. Praca w Office, SPSS, Internet. Konieczne jest posiadanie oryginalnego Windows 10, może być przypisany do płyty głównej.

Chciałbym takie zestawy złożyć / kupić w cenie okolo 1200-1300 zł brutto. Na Allegro pełno takich zestawów poleasingowych, jednak trochę się ich boje. Co myślicie? Z jakich części mógłbym złożyć takie zestawy?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Napisałem pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...