Skocz do zawartości
lemur20

Nie mogę nawiązać połączenia przez ruter - windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem. Odpiął mi się kabel od rutera. Jak podpiąłem ponownie to niestety nie mogłem już nawiązać połączenia. Aktualnie wyskakuje błąd "System windows nie może nawiązać komunikacji z urządzeniem lub zasobem (podstawowy serwer DNS). Próbowałem tracert 8.8.8.8 i cały czas jest Request timed out. Router to TL-WR340G.DNS próbowałem zmieniać i też nic nie pomogło. Proszę o pomoc, bo na tym kompletnie się nie znam.

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kabel się odpiął? Od zasilania czy LAN? Z routerem łączyłeś się bez- czy przewodowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiął się kabel od modemu. Ruter mam podłączony do modemu, a kabel od rutera do PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz modem i router. Włącz najpierw modem (ADSL?), jak się uruchomi to powinien to zakomunikować jakąś lampka. Potem włącz router. Jak się uruchomi to włącz komputer, albo jeśli był włączony to odnów dzierżawę DHCP (w cmd wykonaj polecenia ipconfig /release, a potem ipconfig /renew).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic to nie dało. Dalej to samo. Tym razem jak klikam rozwiąż problem to wyskakuje "Serwer DNS nie odpowiada". Wrzucam to, co było w CMD:

 

https://zapodaj.net/a3b0c5788c32b.jpg.html

 

Mam podejrzenia, że coś jest nie tak z ruterem. Jak podłączyłem kabel do komputera, to internet po 1 minucie się pojawił.

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć IPv6. W tym celu uruchom okno Uruchamiania (<Win>+<R>), wpisz ncpa.cpl, otworzy się okno połączeń, PPM (Prawy Przycisk Myszy) i wybierz właściwości.

Co do routera to się zgadza. A jak wpiszesz w przeglądarce 192.168.1.1 to otwiera się strona TP-Linka (routera)?

 

A pokaż jeszcze ipconfig /all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...