Skocz do zawartości
elderty

Problem z kartą czy monitorem?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na wstępie powiem, że na komputerach znam się tyle o ile, dlatego zgłaszam się do Was z pomocą :(

Komputer ma niecały rok.

Mam niemały problem, otóż od paru dni występują jakieś chore akcje po kilku godzinach gry/korzystania z komputera- monitor gaśnie (ASUS VG248QZ), a wentylatory karty graficznej? wchodzą na bardzo wysokie obroty, jakieś pomysły co się może dziać?

Komputer w tle chodzi normalnie, słyszę wszystko z discorda etc, ale monitor już nie zapala.

Ponadto problemy z tym monitorem mam już przez długi czas- kilkukrotnie nie chciał się włączyć, albo wyłączał się w trakcie gry, jednak nigdy nie było takiego cyrku z wentylatorami.

Reklamacja karty? Podłączenie innego monitora i sprawdzenie czy też tak będzie?

 

Nie mogę załączyć zdjęć z temperaturami na karcie i procku ale wszystkie są ok. Będę wdzięczny za każdą pomoc!

 

Specyfikacja:

-ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200

-Gigabyte GeForce GTX 1080 WindForce III OC 8GB GDDR5X

-SilentiumPC Spartan 3 100mm

-Toshiba P300 1TB 7200obr. 64MB OEM

-G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB) OEM

-SilentiumPC Vero M2 600W 80 Plus Bronze

-Intel i5-8600 3.10GHz BOX

-ASRock B360M Pro4

 

Temperatury na procku też wszystkie dobre.

 

 

Pozdrawiam, Bartek.

post-613006-15713856784027_thumb.jpg

Edytowane przez elderty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to sprawdź etapami: Podepnij inny monitor, podepnij swoją kartę w innym kompie i to wiele wyjaśni który komponent jest uszkodzony. Ale ja gaśnie monitor i wentylatory dostają 100% obrotów to stawiałbym na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to sprawdź etapami: Podepnij inny monitor, podepnij swoją kartę w innym kompie i to wiele wyjaśni który komponent jest uszkodzony. Ale ja gaśnie monitor i wentylatory dostają 100% obrotów to stawiałbym na kartę.

 

Sprawdziłem też FurMarkiem, wszystko działa elegancko, użycie procka 96%+/-, temperatury max 66stopni. Niestety nie mam innego monitora aby sprawdzić ani drugiego kompa aby podpiąć kartę :|

Edit2- może to wcale nie wentylatory karty zaczynają tak pracować to mój osobisty strzał, ale wbudowane wentylatory, które posiadam nie wyciągają takich obrotów i te z karty również mi się nigdy nie zdarzyło, po prostu komp zaczyna nagle bardzo głośno pracować :|

 

 

Edit3- nie wspomniałem o tym, że od czasu zakupu tego monitora bywało tak, że wyłączał się i w ogóle nie chciał się włączyć, odpinałem a to kable HDMI, a to Display Porty i dopiero po którymś razie zawsze odpalał... Nie wiem czemu do tej pory nie wyrzuciłem go na gwaranację no ale cóż.. Moze to faktycznie on jest jakimś problemem w tym wszystkim?

Edytowane przez elderty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor się wyłącza czy nie dostaje sygnału? Bo to duża różnica. Jak się wyłącza to wina monitora.

 

Co do wentylatorów, skoro to się zbiega z wyłączaniem się/ utratą sygnału monitora to też obstawiam winę karty.

 

Nie masz innego monitora żeby sprawdzić, a telewizor masz? Na pewno ma HDMI, chyba że jest sprzed 15 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor się wyłącza czy nie dostaje sygnału? Bo to duża różnica. Jak się wyłącza to wina monitora.

 

Co do wentylatorów, skoro to się zbiega z wyłączaniem się/ utratą sygnału monitora to też obstawiam winę karty.

 

Nie masz innego monitora żeby sprawdzić, a telewizor masz? Na pewno ma HDMI, chyba że jest sprzed 15 lat

 

Wyłącza się bo nawet dioda nie jest podświetlona, totalnie bez odzewu, kiedyś kiedy miałem z nim problem gdy nie czytał po prostu sygnału to pokazywał się komunikat o błędzie display portu, ale dioda (od włącznika) była podświetlona.

Nie posiadam tv, bo go nie oglądam od parunastu lat i bardzo dobrze mi z tym haha :D

Zamówiłem już nowy monitor, który ma być jutro do odbioru bo i tak miałem się przesiadać na 240Hz więc sprawdzę czy problem będzie też występował na nim.

Dziś siedzę od 7 rano i nic się jeszcze nie wydarzyło :\

 

 

edit- Zapomniałem dodać, że bodajże 3-4dni temu, po powrocie do domu monitor w ogóle nie reagował na włączenie, wyciągnałem kabel z gniazdka, przepiąłem DP i dopiero po jakimś czasie załapał.

Edytowane przez elderty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popsuta karta, ale bez sprawdzenia pewności nie masz. Jak się sprawdza chyba wiesz, podmiana podejrzanych elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popsuta karta, ale bez sprawdzenia pewności nie masz. Jak się sprawdza chyba wiesz, podmiana podejrzanych elementów.

 

Powiedział co wiedział, dlaczego popsuta karta? Bo pracuje normalnie i po 15h użytkowania rozłącza monitor? Bo jej testy na FurMarku wychodzą bardzo dobrze? Coś więcej kolega powie czy tak tylko żeby komentarz napisać? Nie da się podmienić elementów skoro się nie posiada zapasowych. Napisałem ten temat bo może ktoś się z czymś takim spotkał lub coś sensownego może mi powiedzieć w tym temacie, dlatego dziękuję za wniesienie zupełnie niczego, aczkolwiek szanuje podbicie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podbiję jeszcze raz i napiszę że się spotkałem raz i to była popsuta karta. Podmień kartę albo monitor, bo gdybać se można do śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być też tak że zasilacz monitora siada, skoro jest brak zasilania. u mnie np w biurze włączenie się lodówki wyłącza jeden z monitorów na kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być też tak że zasilacz monitora siada, skoro jest brak zasilania. u mnie np w biurze włączenie się lodówki wyłącza jeden z monitorów na kilka sekund.

 

W każdym razie jutro będę miał nowy monitor, jeśli problem ustąpi, będzie wiadomo co było przyczyną, jeśli nie winy chyba musze szukać w karcie... ciekawe :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...