Skocz do zawartości
Shanxi

Crucial Ballistix Sport LT 16GB [2x8GB 3000MHz DDR4 CL15 DIMM]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak w temacie czy ramy Crucial Ballistix Sport LT 16GB [2x8GB 3000MHz DDR4 CL15 DIMM] gdy kupię 2 zestawy po 2x8GB czyli razem 4x8GB nie będą się spowalniać? Te ramy mają AES w kodzie producenta czyli powinny się dać wykręcić do 3600Mhz cl16 tylko boję się czy muszą być 2 moduły czy 4 to nie problem?

 

P.S czy różnica jakaś jest między tymi ramami z tematu, a tymi? Crucial Ballistix Sport LT White 16GB [1x16GB 3000MHz DDR4 CL15 1.35V DIMM] <- te są białe, ale kod producenta też z ASE i tutaj są dostępne 1x16GB czyli miałbym dwa moduły po 16GB

Edytowane przez Shanxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź 2x 16gb raczej będzie łatwiej osiągnąć wysokie taktowanie niż na 4 . Kolor nie ma znaczenia , i tak są na micronach e-die , też mam białe i się fajnie kręcą. Ale zamawialem je z amazona jak jeszcze nie było ich w polskich sklepach, i mogłem trafić bin pod testerow/recenzentów bo jednak 4200mhz cl16 na ramie za 292zl , to jest wielkie osiągnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trafiłeś bo nie było żadnego binowania w wersji sport lt e-die trafiały jak leci do zestawów cl15/cl16. Trafiłeś dobre kostki zwyczajnie. Mało tego trafiłem podobnie na 2x 2x8GB i problemów większych nie było nawet na upośledzonym biosie od asrocka. Jednak Novi akcja jest taka, że takie wyniki to podobno nie jest norma i to CL16 wcale nie jest oczywiste.

Jeśli OP chce mieć łatwo i przyjemnie to jak mu się trafią fajne sztuki 2x16 GB to na chilu zrobi 3800 ale timingi mogą być rozciągnięta jak guma w starych gaciach. Przy dwóch kitach 2x8GB na ryzenach już tak łatwo nie jest nawet na topologi T i albo ciasne timingi i 3600 albo luzujemy i lecimy wyżej ale na jedno wyjdzie. Rożnica taka, że przy 2x16 GB odpada ci loteria czy trafisz e-die które mają zbliżony potencjał oc

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU jakie miałem w życiu, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU, w sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. 3 pinowy wentyl daję możliwość regulacji obrotów ? Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
    • @luk21pl Z tego co pamiętam, to większość poblokowanych rzeczy, łącznie z tym Żyrafem, odblokowuje się po ukończeniu głównej misji "Skrzydła dziesiątki", czyli jak Aloy nauczy się dominować latające maszyny i używać ich jak zwykłych mount'ów (latać na nich). ... @leven Kotlet później wzbił się w powietrze z moją strzałą  Ale jak się pojawił w nowym miejscu, to już jej nie miał. Gra musiała jego model usunąć po tej animacji wzbijania się w powietrze i wczytać od nowa, tam nieco dalej, jak się szło Fokusem po śladach. ... Z takich dodatkowych ciekawostek, to tym razem grając nie bałem się podejść do tych piaskowych trąb powietrznych i okazało się, że aktywując Tarczoskrzydło można się dzięki nim wzbić w powietrze i to nawet na całkiem ciekawą wysokość Aha, graficznie u mnie te trąby z piasku wyglądają na ogół bardzo dobrze/identycznie jak wyglądały na PS5. Jedynie za pierwszym razem miałem pikselozę z nimi związaną. Obecnie w nieco ponad 90% przypadków wszystko renderuje się już poprawnie. Odnoszę wrażenie, że wystarczyło wczytać zapis na świeżo uruchomionej grze, który od razu wrzucał nas na teren z tymi trąbami z piasku. Za każdym razem teraz, jak śmigam sobie w obrębie tej pustyni, to nie napotkałem problemów graficznych.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...