Skocz do zawartości
Patron95

Podkładka chłodząca po Lenovo y700

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tak jak w temacie, pomoże mi ktoś wybrać najlepszą podkładkę do tego Lenovo y700 - 17. Laptop osiąga wysokie temperatury. Np. w gdze overwatch przy najniższych ustawieniach mam 60 fps i temperaturę 83 stopnie. Kiedyś tyle nie miałem. Robiłem format, czyściłem laptopa, dokupiłem dysk SSD 250 gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem normalna temp jak na laptopa. Możesz jeszcze ewentualnie wymienić pastę termoprzewodzącą. Podstawka chłodząca nie ma sensu, bo wieje w plastik i nic to nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem normalna temp jak na laptopa. Możesz jeszcze ewentualnie wymienić pastę termoprzewodzącą. Podstawka chłodząca nie ma sensu, bo wieje w plastik i nic to nie daje.

Sorry ale bzdura. Daje i to sporo. Można nawet do 10 stopni zbić.

https://www.purepc.pl/notebooki/chlodzimy_notebooka_test_trzech_podstawek_chlodzacych?page=0,12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mniej więcej tyle samo co wymiana na dobrą pastę termo, a cena podstawki kilkukrotnie wyższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasta była wymieniana 3 miesiące temu na świeżutką

 

 

Macie jakieś dobre podkładki które możecie polecić?

Edytowane przez Patron95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka ma sens wtedy jak sobie sciagniesz dolną obudowę i będzie wiało po radiatorach :E w innym wypadku nic to nie da, na czym masz te 83c? jak na procesorze to zmniejsz maksymale użycie procesora ze 100% np na 80% w opcjach zasilania i sprawdz, pogorszy się wydajność nieco ale będzie chłodniej, druga sprawa że ta temp jest do przyjęcia jeszcze i7 w lapkach się mocno grzeją i mogą pracować normalnie.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka ma sens wtedy jak sobie sciagniesz dolną obudowę i będzie wiało po radiatorach :E w innym wypadku nic to nie da, na czym masz te 83c? jak na procesorze to zmniejsz maksymale użycie procesora ze 100% np na 80% w opcjach zasilania i sprawdz, pogorszy się wydajność nieco ale będzie chłodniej, druga sprawa że ta temp jest do przyjęcia jeszcze i7 w lapkach się mocno grzeją i mogą pracować normalnie.

 

 

np. w grze owerwatch mam takie temperatury i niskie fpsy. Generalnie laptop jest bardzo gorący gdy go dotykam. kiedyś tak nie było

 

W ogóle od jakiegoś czasu mam jakoś niższe fpsy w grach. Kiedyś mogłem grać w niektóre na średnich wymaganiach i było ok, a dzisiaj gram na najniższych i klatki spadają i tak...

 

Wymieniałem pastę, dodałem dysk SSD (tak, gry w które gram są na nim), wyczyściłem całego laptopa z kurzu, jest wgrany nowy system, zrobione unpark CPU ale i tak nic to nie dało... wiec pomyslalem ze wszystko wina temperatury i chcę ją zbić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. w grze owerwatch mam takie temperatury i niskie fpsy. Generalnie laptop jest bardzo gorący gdy go dotykam. kiedyś tak nie było

 

W ogóle od jakiegoś czasu mam jakoś niższe fpsy w grach. Kiedyś mogłem grać w niektóre na średnich wymaganiach i było ok, a dzisiaj gram na najniższych i klatki spadają i tak...

 

Wymieniałem pastę, dodałem dysk SSD (tak, gry w które gram są na nim), wyczyściłem całego laptopa z kurzu, jest wgrany nowy system, zrobione unpark CPU ale i tak nic to nie dało... wiec pomyslalem ze wszystko wina temperatury i chcę ją zbić

Jaką pastę użyłeś i jak ją nałożyłeś? może słaby docisk chłodzenia (niedokładnie dokręcone) dokręcałeś na "ukos" śrubki? pobierz hwinfo lub hwmonitor, i sprawdz czy podczas gry procesor nie zrzuca zegarów

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką pastę użyłeś i jak ją nałożyłeś? może słaby docisk chłodzenia (niedokładnie dokręcone) dokręcałeś na "ukos" śrubki? pobierz hwinfo lub hwmonitor, i sprawdz czy podczas gry procesor nie zrzuca zegarów

 

 

dałem to do serwisu gościowi, który jest polecany w mieście i ma od ggroma pozytywnych opinii. Nie pytałem o żadne info jaka pasta itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mniej więcej tyle samo co wymiana na dobrą pastę termo, a cena podstawki kilkukrotnie wyższa

no a nie wpadłeś na to, że można to zrobić jednocześnie?

 

Podkładka ma sens wtedy jak sobie sciagniesz dolną obudowę i będzie wiało po radiatorach :E w innym wypadku nic to nie da, na czym masz te 83c? jak na procesorze to zmniejsz maksymale użycie procesora ze 100% np na 80% w opcjach zasilania i sprawdz, pogorszy się wydajność nieco ale będzie chłodniej, druga sprawa że ta temp jest do przyjęcia jeszcze i7 w lapkach się mocno grzeją i mogą pracować normalnie.

następny filozof, czytałeś link powyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią @bazyl74

Podkładkę Cooler Master Notepal XL mogę od siebie polecić.

Można ją dorwać w outlecie za jakieś 40-60 zł co jakiś czas, nowa to koszt około 100 zł.

Edytowane przez orange99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem to do serwisu gościowi, który jest polecany w mieście i ma od ggroma pozytywnych opinii. Nie pytałem o żadne info jaka pasta itp.

Co nie oznacza że nie dał Ci jakiegoś silikonowego shitu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie oznacza że nie dał Ci jakiegoś silikonowego shitu...

 

 

To jest oczywiste, no i co mam w związku z tym zrobić? Gość jest szanowany i pracuje na swoją reputację. Wątpię żeby dał mi jakieś najgorsze gówno i że to przez nie laptop działa jak działa. Jak rozbierał laptopa to pasty praktycznie już w ogóle nie było, a mimo wszystko laptop chodził lepiej, więc co by mi nie dał najgorszego - silikonowego, to i tak powinno działać lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...