Skocz do zawartości
Turiguliano

HP Pavilion 15-bc501nw 15,6

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Piszę pierwszego posta na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Chciałbym Was się spytać, czy warto kupić ten model HP?

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-pav-i5-9300-8gb-512ssd-gtx1050w10.bhtml

 

Laptop będzie w 99 % używany w domu /nie będę się z nim przemieszczał/, wykorzystywany będzie do neta /intensywnie/, filmów, czy grania w gry /nie zależy mi na najnowszych produkcjach/. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat matrycy /odświeżanie/... Jak sprawa przedstawia się z chodzeniem? Miałem kiedyś HP Paviliona dv5 i była z tym tragedia :/ Może macie jakieś inne typy laptopów, które mógłbym kupić /do 3 tys. złotych/?? Dzięki za wszelkie rady i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Jeżeli laptop ma być do gier, to cena tego HP jest całkiem niezła biorąc pod uwagę obecność 512GB dysku SSD oraz systemu operacyjnego. Wadą jest natomiast matryca TN.

W okolicach tego budżetu masz np.:

O podobnej wydajności, ale z procesorem i kartą graficzną od AMD. Jest te też matowa matryca IPS o odświeżaniu 120Hz. W cenie oczywiście system operacyjny oraz podświetlana klawiatura (brak w HP).

Dokładając kolejne 100zł otrzymujesz wersję tego Asus'a z 16GB pamięci ram:

ASUS TUF Gaming FX505DY R5-3550H/16GB/256/Win10X za 3199zł

W tym wypadku pamięć działa w trybie dwukanałowym co poprawia ogólną wydajność, dysk nadal ma 256GB, ale jest jeszcze jedne wolne miejsce więc w razie czego możesz tam dołożyć kolejny w przyszłości.

 

Jeżeli masz zamiar grać w starsze produkcje, to 120Hz matryca może Ci się przydać.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Faktycznie jak matryca TN to nie za dobrze... Myślałem o HP z tego względu, że mogę się ubiegać o zwrot pieniędzy na zakup nowego HP /mam starego paviliona/. Dlatego głównie myślę/myślałem nad laptopami firmy HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Faktycznie jak matryca TN to nie za dobrze... Myślałem o HP z tego względu, że mogę się ubiegać o zwrot pieniędzy na zakup nowego HP /mam starego paviliona/. Dlatego głównie myślę/myślałem nad laptopami firmy HP.

 

Hmm, jeżeli dobrze pamiętam, to przy zakupie laptopa do 4000zł jest zwrot 400zł. W takim wypadku możesz wybrać nawet laptopa z kartą GTX 1050Ti np.:

HP Pavilion Gaming i5-8300H/8GB/240/Win10 1050Ti za 3549zł

Po odliczeniu vouchera wyjdzie w okolicach Asus'a ,ale jest tu zdecydowanie wydajniejsza karta graficzna w postaci GTX'a 1050Ti. Oczywiście masz również matową matrycę IPS oraz podświetlaną klawiaturę.

Gdybyś miał system operacyjny, to wówczas można się nawet pokusić o zakup HP z GTX'em 1650:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1650 za 3499zł

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie upieram się przy HP. Jak są inne laptopy innych firm, godne polecenia to chętnie je poznam. W tym rzecz, że mam 3 tysiące na laptopa, a budżetu raczej nie mam możliwości zwiększyć. Nie musi być to laptop stricte "do gier". Bo w gry będę grał rzadko, bądź bardzo rzadko. I nie mam zamiaru grać w najnowszą Fifę czy w Wiedźmina 3. Najczęściej będę go wykorzystywał do filmów, office, net intensywnie, zdjęcia, gry na ostatnim miejscu. Będę go miał w 99 % w domu, więc nie zależy mi aby był ultra lekki etc. Ważne aby miał dobrą matrycę /nie TN/ bo ciężko się ogląda film z drugą osobą. Tamtego HP dałem dla przykładu, bo wydawało mi się, że ma fajny dysk i procek... I kosztuje 3 tys... Ale jak ma matrycę TN to odpada. Aaa i przynajmniej 15 cali. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze alternatywnie z procesorem niskonapięciowym:

lub z podobnym wyposażeniem:

HP Pavilion 15 i5-8250U/8GB/256/Win10/IPS MX150 Blue za 2999zł

I kartą MX150, która jest oczywiście grosza od GTX'a 1050, ale pozwoli na uruchomienie starszych tytułów- o Wiedźminie 3 możesz jednak zapomnieć.

Poza tym oba mają 4-ro rdzeniowy procesor, system operacyjny i matową matrycę IPS.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens rozbudować do 16 GB Ram? I który Ty byś wybrał z tych laptopów jakbyś miał sam sobie kupić?

 

Jest taka możliwość, ale do podstawowych zadań domowo-biurowych i okazjonalnie gry 8GB na razie wystarczy.

Jeżeli o mnie chodzi wybrałbym Acera.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...