Skocz do zawartości
i3220

Najtańszy laptop do filmów i neta

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bo ma matrycę TN. No chyba, że jakość obrazu masz gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w jaką matrycę mam celować?

Najlepiej IPS,lecz cena laptopa z taką matrycą będzie wyższa

Za taką cenę(1200 zł) praktycznie wszystkie nowe laptopy będą miały matrycę TN.

Jeszcze rzuć okiem na poleasingowe laptopy,może tam coś znajdziesz z lepszą matrycą.

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie będzie ciężko o nowy laptop z naprawdę dobrą matrycą. Do większego Aspire 17" można dać drugi dysk w miejsce napędu DVD. Oprócz Aspire 5 15,6" i 17,3" jest jeszcze mniejszy Ideapad 330s-14. Ma wolne miejsce na drugi dysk. Kwestia jaki chcesz wybrać rozmiar matrycy, oraz czy Masz możliwość zwiększenia budżetu.

 

Acer Aspire 5 i3-8145U/8GB/256/Win10 FHD IPS Czarny - 2099zł

Z laptopów posiadających lepszą matrycę 15,6" IPS można polegać na modelu Aspire wyposażonym w 8GB RAM, oraz szybki dysk SSD 256GB z postawionym systemem Windows, który jest wliczony w cenę.

 

Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/256/Win10 FHD IPS - 2099zł

Alternatywnie większy Aspire z ekranem 17,3" IPS. Laptop jest w tej samej cenie, co mniejszy model 15-sto calowy, więc kwestia czy bardziej cenisz mobilność, czy zależy Ci na większym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,inaczej czy ten HP co wymieniłem obsłuży normalnie filmy HD? Nie będzie za słaby sprzętowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj nic gorszego niż twój nick czyli i3-3220. Orientacyjną wydajność sprawdzisz w: Passmark CPU, UserBanchmark, Geekbench browser.

 

To pierwsze to złom nie warty tak ogromnej ceny, takie złomy kupuje się po 200-300 zł. Ponieważ temat jest o najtańszym to pewnie znajdziesz coś do Full HD za 150 zł czy coś, ale jak wyżej poniżej i3-3220 nie polecam.

 

Z solidnych miejsc możesz sprawdzić tu: https://allegro.pl/uzytkownik/AMSO-komputery/laptopy-491?bmatch=engag-global-cl-dict42-ele-1-5-1002&order=p&seria-procesora=Intel%20Core%20i5&typ-dysku-twardego=SSD. Oczywiście, to nie jest żadne mega solidne, a szczególnie nie jest tanie (konkurencja jest tańsza). Ale lepiej trochę zaryzykować i czasem wymienić niż brać szajs z pierwszego postu, w zasadzie nic nowego sensownego poniżej 1499 w promocji nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie obejrzysz na HP filmy HD, tylko zwróć uwagę na dwie rzeczy. Procesor, który nie będzie demonem szybkości i matryca TN ze średnimi kolorami. Dobrze, że wybrałeś wersję z szybkim dyskiem SSD zamiast talerzowego znacznie wolniejszego HDD. Druga kwestia to system operacyjny Windows 10, którego ten HP w komplecie nie posiada, stąd też odpowiednio niższa cena. Jak Masz Windowsa, lub ogarniesz sobie samemu, to ok, natomiast moje propozycje są droższe, ale mają Windowsa w cenie, oraz matrycę IPS z lepszymi kątami widzenia, co bezpośrednio przekłada się na lepsze kolory, nowszy procesor i3-8gen, który szybciej otwiera strony, pojemniejszy dysk SSD.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj nic gorszego niż twój nick czyli i3-3220. Orientacyjną wydajność sprawdzisz w: Passmark CPU, UserBanchmark, Geekbench browser.

 

To pierwsze to złom nie warty tak ogromnej ceny, takie złomy kupuje się po 200-300 zł. Ponieważ temat jest o najtańszym to pewnie znajdziesz coś do Full HD za 150 zł czy coś, ale jak wyżej poniżej i3-3220 nie polecam.

 

Z solidnych miejsc możesz sprawdzić tu: https://allegro.pl/uzytkownik/AMSO-komputery/laptopy-491?bmatch=engag-global-cl-dict42-ele-1-5-1002&order=p&seria-procesora=Intel%20Core%20i5&typ-dysku-twardego=SSD. Oczywiście, to nie jest żadne mega solidne, a szczególnie nie jest tanie (konkurencja jest tańsza). Ale lepiej trochę zaryzykować i czasem wymienić niż brać szajs z pierwszego postu, w zasadzie nic nowego sensownego poniżej 1499 w promocji nie widziałem.

Ja nie chcę używanego laptopa. Przecież to same padaki,jak nie porysowane z zewnątrz,to matryca przebarwiona,to ramu brak albo hdd,albo bateria do kosza bądź nie ma zasilacza. Co to za sens kupna takiego laptopa,który defacto nadaje się do kosza,bądź wygląda jakby przeżył kilka wojen?

 

 

Rozumiem,że nic nie znajdę do oglądania filmów w FHD do 1200zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę używanego laptopa. Przecież to same padaki,jak nie porysowane z zewnątrz,to matryca przebarwiona,to ramu brak albo hdd,albo bateria do kosza bądź nie ma zasilacza. Co to za sens kupna takiego laptopa,który defacto nadaje się do kosza,bądź wygląda jakby przeżył kilka wojen?

 

 

Rozumiem,że nic nie znajdę do oglądania filmów w FHD do 1200zł?

Myślisz że ten co kupisz za 1200zł będzie lepiej wyglądał za 3 miesiące?

Co za problem wybrać wersję z większą ilością ramu/większym dyskiem, wymienić akumulator.

Trzeba kupować laptopy w klasie A/A-.

Te używane laptopy poleasingowe, taką nówkę za 1200zł zjadają w każdym zastosowaniu, a do tego są lepiej wykonane.

Oczywiście to Twoje pieniądze i Ty je wydajesz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież to same padaki,jak nie porysowane z zewnątrz,to matryca przebarwiona,to ramu brak albo hdd
Skąd to wziąłeś? Poszukaj sobie tu na forum opinie różnych osób (mnie pomiń), nie tylko polecających, ale tych co kupili. Brak RAM-u czy HDD to absurdy. A inne mają wpływ na klasę B, C, A- itp.

 

Co to za sens kupna takiego laptopa
1. Taki, że jest mocny, ale może być uszkodzony (ale jest rok gwarancji).

2. A twój jest uszkodzony na pewno. Ten szajs za 1199 zł nadaje się tylko na śmietnik.

Najtańszy sensowny jest taki: https://www.x-kom.pl/p/489374-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-330-15-ryzen-3-4gb-256.html - zdecydowanie nie polecam, bo niewiele drożej masz dużo lepsze propozycje.

 

PS. Przypomnę, że do 1080p potrzeba strasznie słabego komputera więc nawet ten za 1199 (realnie wart 199) da radę, ale w związku z nowymi wymaganiami warto mieć zapas, choćby wychodzą nowe kodeki, rozwiązania czy też wideo HTML5 (to już staroć, ale kiedyś bardzo przykra dla słabszych komputerów). Ba na słabszych strona pogodowa Ventusky.com muli (animacja wiatru itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to wziąłeś? Poszukaj sobie tu na forum opinie różnych osób (mnie pomiń), nie tylko polecających, ale tych co kupili. Brak RAM-u czy HDD to absurdy. A inne mają wpływ na klasę B, C, A- itp.

 

1. Taki, że jest mocny, ale może być uszkodzony (ale jest rok gwarancji).

2. A twój jest uszkodzony na pewno. Ten szajs za 1199 zł nadaje się tylko na śmietnik.

Najtańszy sensowny jest taki: https://www.x-kom.pl/p/489374-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-330-15-ryzen-3-4gb-256.html - zdecydowanie nie polecam, bo niewiele drożej masz dużo lepsze propozycje.

 

PS. Przypomnę, że do 1080p potrzeba strasznie słabego komputera więc nawet ten za 1199 (realnie wart 199) da radę, ale w związku z nowymi wymaganiami warto mieć zapas, choćby wychodzą nowe kodeki, rozwiązania czy też wideo HTML5 (to już staroć, ale kiedyś bardzo przykra dla słabszych komputerów). Ba na słabszych strona pogodowa Ventusky.com muli (animacja wiatru itp).

Ale ja Ci nie dam 1000zł,nawet więcej za używany,porysowany laptop z przetarciami na klawiszach. Nie róbmy sobie jaj z roczną gwarancją i baterią do wymiany na starcie.

Jak mój laptop który wybrałem może być uszkodzony,skoro jest nowy ze sklepu? Co Ty w ogóle wypisujesz?

 

 

 

 

Widzę,że temat nie ma sensu. Sam sobie coś dobiorę,nie mam zamiaru wydawać kafla na używany sprzęt,który defacto jest porysowany i nie wiadomo w jakich warunkach był wykorzystywany. Tak samo nie dam 2000zł za laptopa,to już wolę sobie kupić TV za tą cenę i tam oglądać filmy.

 

Temat zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mój laptop który wybrałem może być uszkodzony,skoro jest nowy ze sklepu?
Uszkodzony w sensie wydajności, skandalicznie niskiej.

 

Zrobisz jak chcesz, bo tak zmyślasz na temat laptopów używanych, że widzę że nie ma szans być coś o tym poczytał. Uparłeś się, że wszyscy sprzedają złom, że jeśli używane to musi być niemal trup. No to kup nowy i ciesz się wydajnością E8400 z roku 2008. A jeśli masz to oglądać na TV (czyli nie-przenośnie) to masz NOWE zestawy na Ryzen 3 2200G, za ok. 1199 dostaniesz sprzęt 10-100 razy szybszy (zależnie od programów w tle).

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo za 1200zł:

https://allegro.pl/o...-w10-8544585326

https://allegro.pl/o...in10-8291141339 

Trzeba poszukać, powysyłać maili, trochę zachodu jest- to oczywiście minus, plusem jest za to nieporównywalna z nowymi (w tej cenie) jakość wykonania i wydajność.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te laptopy wyglądają jak laptopy z lat 2000. Grube i pewnie hałaśliwe. Bateria do wymiany na start,już nie wspominając o tym,że są porysowane. I za takie coś mam bulić 1200zł :E

 

 

Dobra,nie ma sensu mam za mały budżet najwidoczniej. Chciałem coś lekkiego,co sobie położę na kolanach i obejrzę jakiś serial siedząc wygodnie na łóżku,bądź poprzeglądam neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te laptopy wyglądają jak laptopy z lat 2000. Grube i pewnie hałaśliwe. Bateria do wymiany na start,już nie wspominając o tym,że są porysowane. I za takie coś mam bulić 1200zł :E

 

 

Dobra,nie ma sensu mam za mały budżet najwidoczniej. Chciałem coś lekkiego,co sobie położę na kolanach i obejrzę jakiś serial siedząc wygodnie na łóżku,bądź poprzeglądam neta.

 

 

To poszukaj nawet jakiegoś np. acera i5 7300 z mx940 czy coś w tym stylu będzie bardziej ergonomiczny niż te poleasingowe cegły...

Albo nawet idz na amazona w uzywki i szukaj coś taniego, kiedyś sie trafi. Tam na zwroty masz dwa lata gwarancji. Musisz wiedzieć czego szukasz, stracić sporo czasu i sie uda.

 

 

To co nowe dałeś w pierwszym poscie to ma wydajność kosiarki do trawy

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najtańszy sensowny jest taki: https://www.x-kom.pl/p/489374-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-330-15-ryzen-3-4gb-256.html - zdecydowanie nie polecam, bo niewiele drożej masz dużo lepsze propozycje.

 

 

 

Najtanszy był by taki ;) cena vs wydajność Jako, że lubie kupować na amazonie...

https://www.amazon.de/dp/B07DGTLX96/ref=sr_1_4?__mk_pl_PL=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=ASUS+Lenovo+V130-15IKB&qid=1571567875&sr=8-4

1050zł

4Gb wiecej, większy dysk, windows. Minus to trzeba czekać min 3tyg. na dostawę, trochę słabsza integra. Matryca w obu raczej jest niskich lotów, to nie laptop za 6K

 

 

Niech się ktoś inny wypowie na ten temat, jak dla mnie warto by o tym pomysleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najtanszy był by taki ;)
Taki masz na Allegro za 1000 zł.

 

Podawałem już linka, no to podam jeszcze raz: https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?bmatch=baseline-cl-dict42-ele-1-1-1002&seria-procesora=Intel%20Core%20i5&typ-dysku-twardego=SSD&stan=nowe&wielkosc-pamieci-ram=8%20GB&order=p&price_from=900&price_to=1000

Jak widać są nowe mocne laptopy za 900-1000 zł, jedynie trzeba uwierzyć sprzedawcy, że to nowe. Tylko po co się oszukiwać. Ten najdroższy ma 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...