Skocz do zawartości
Crazyyy69

[Okolo 5000 zl] Kupno laptopa 17 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chce kupić laptopa w cenie około 5000 zl( im mniej tym lepiej wiadomo:). Ma to być laptop do ogólnego użytku oraz programów tylu autocad 2d, revit czy robot. Od czasu do czasu chce tez zagrać w "league od legends" (mało wymagajaca gierka). Laptop ma mieć 17 cali. Trochę poczytałem i wacham się pomiędzy 2 konfiguracjami: i5 + gtx 1650 lub i7 + gtx 1660ti. I czy 8gb ramu wystarczy?

Dodam że dysk wystarczy mi 256gb ssd i nie potrzebuje systemu (kupię sobie pozniej przez neta za 80zl). Widzę że polecacie lenovo legion i w sumie narazie to mój faworyt: https://www.x-kom.pl/p/506004-notebook-laptop-17-3-lenovo-legion-y540-17-i7-9750h-8gb-256-gtx1660ti.html

Edytowane przez Crazyyy69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich zastosowaniach warto mieć już 16GB pamięci.Y540 to dobry laptop, ale możesz też rozważyć jeszcze HP Pavilion Gaming:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/256 GTX1660Ti 144Hz za 4649zł

Ze 144Hz matową matrycą FHD IPS oraz świetnym układem chłodzenia. Jest tu już 16GB pamięci działającej w Dual Channel i 256GB SSD. Karta graficzna to GTX 1660Ti w wersji Max-Q (wolniejsza od pełnej 1660Ti - ok. 10%, ale szybsza od 1650).

 

Jeżeli możesz, to moim zdaniem warto dołożyć do b.dobrze wycenionej wersji z dwoma dyskami:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/256+480 GTX1660Ti za 4899zł

Za 150zł więcej dostajesz dodatkowy 480GB dysk SSD.

Tu masz recenzję tego laptopa: HP Pavilion Gaming 17 Review: Finally, a Quiet Gaming Laptop

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chce kupić laptopa w cenie około 5000 zl( im mniej tym lepiej wiadomo:).

 

No i dlatego właśnie uważam że niepotrzebnie idziesz w GTX 1660 Ti bo tej karty nie wykorzystasz zupełnie. A dodatkowo zestawiasz to z 8 GB RAM które to własnie jest bardzo ważne przy Twoich zastosowaniach.

 

Jeśli miały to być Legion i bliżej maksymalnego budżetu to o wiele lepszym rozwiązaniem będzie opcja z 6 rdzeniowym i7, 16 GB RAM i słabszą ( i tak mocną ) grafiką:

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/960 GTX1650 - 4849 zł

Wybrałem wersję z dużym dyskiem SSD mimo iż jak piszesz 256 GB Ci wystarczy ale różnica w cenie jest tak mała że moim zdaniem naprawdę warto.

 

Jeśli zaś chcesz wariant tańszy, który i tak będzie świetnie dopasowany, to:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/256 GTX1650 - 3799 zł

Konstrukcja bardzo udana, świetne chłodzenie, bardzo cichy laptop. Nadal jest to bardzo wydajna opcja a jednak o wiele wiele tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję konfig i5+1660Ti.

HP OMEN 17 i5-9300H/16GB/512 1660Ti 144Hz - 5299zł

W tej właśnie konfiguracji polecam laptop HP Omen 17,3" 144Hz. Procesor i5-9300H w połączeniu z kartą 1660Ti radzi sobie dobrze i jest przy tym od i7 chłodniejszy, przez co podczas grania w letnie upały nie trotluje, co sprawia, że FPS w grach jest stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję konfig i5+1660Ti.

 

To nie jest laptop do gier. Lol działa nawet na integrze a Wy mu proponujecie najwydajniejszą aktualnie kartą graficzną zamiast mocniejszego procesora który z kolei przyda się do CADa ? Nie kumam zupełnie co wami kieruje

 

Procesor i5-9300H w połączeniu z kartą 1660Ti radzi sobie dobrze i jest przy tym od i7 chłodniejszy, przez co podczas grania w letnie upały nie trotluje, co sprawia, że FPS w grach jest stabilny.

W czym ma niby throttlować ? w lolu ? Czytałeś w ogóle treść pierwszego posta ? Litości

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :) myślę że faktycznie gtx 1650 mi wystarczy. A zamiast lepszej grafiki wezmę 16 gb ram i procesor i7. A co sądzicie o laptopach firmy MSI? Np takim https://www.x-kom.pl/p/520988-notebook-laptop-17-3-msi-gl75-i7-9750h-16gb-512-gtx1650-120hz.html ? Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje z zestawem i7 / 16gb ram/ gtx1650 to piszcie śmiało bo kupuje lapka dopiero za 2 tyg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o laptopach firmy MSI?

 

Nie mają matryc IPS tylko TNki które zmieniają kolory w zależności od kąta patrzenia - moim zdaniem to dyskwalifikuje te laptopy w większości zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się również nad tym laptopem: Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti - 4949zł w xkom, 17 cali, dobry procesor 6/12, 16 GB ramu, dobra grafika i dysk 256GB M.2, można dołożyć drugi dysk 2,5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziś na niego patrzyłem bo jest tylko 300 zł droższy od wersji z gtx1650. Tylko czy wtedy laptop nie bedzie się podejrzewał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy wtedy laptop nie bedzie się podejrzewał?

 

Masz na myśli przegrzewał :E ? Nie, nie będzie. Legion ma bardzo dobre chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i odświeżam temat :P tak wyszło że nie kupiłem wtedy tego lapka I chce to zrobić teraz :) ceny widzę że poszły delikatnie w dół :) ogólnie szukam tego samego co wcześniej i myślę o kupnie tego lapka https://www.x-kom.pl/p/510682-notebook-laptop-17-3-lenovo-legion-y540-17-i7-9750h-16gb-256-gtx1650.html . Wyczytałem tylko ze procesor i7 bardzo sie grzeje więc może lepiej wziąć i5-9300? Nie ma sensu dopłacać do gtx 1660ti skoro bede grał tylko w LoL'a? A może pojawiły się jakieś inne laptopy warte polecenia do kwoty 5000 (im mniej tym lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol działa nawet na integrze a Wy mu proponujecie najwydajniejszą aktualnie kartą graficzną zamiast mocniejszego procesora który z kolei przyda się do CADa

 

Na integrze możesz sobie zagrać w bierki a nie w lol-a :S Jak dasz na medium jakości, będą dropić ramki... Uczucie pływania i przeskoki :E integra od ryzena da radę intela już nie. Chyba, że ktoś lubi mieć czasami jakieś zastoje i przeskoki.

 

 

Ja ostatnio kupowałam do pracy i gry w lol-a laptopa, przesiadka z mx940 która z starym i5 7200 w lola nie dało się grać bo były spadki FPS.

 

Kupiłam omena z rtx2060 niestety klawisze funkcyjne do makro nie można przypisać dowolnego przycisku np. 1,2,3,4 strasznie przeszkadzało. Jako, że nie gram w wypaśne produkcje i klawiatura była obleśna w tym omenie, sprzedałąm i kupiłam MSI GL73 8RCS 8300h z 1050 (taniocha 450 euro z amazona) w lolu robi srednio na max ustawieniach tylko ze 140 FPS :E

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoro juz nawet gtx 1050 wystarczy do lola to chyba nie ma się co pchać w gtx1660ti :) czyli kupie tego z gtx 1650 i swieto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam tego omena z i5 8300 i rtx 2060 oraz 16gb ram 2 tyg. Zamieniłem go w x-com zamiast tufa z ryśkiem i gtx 1660ti

Laptop ma swoje wady ale pokażcie mi takiego który nie ma. Zacznę od klawiatury. Miałem obawy co do niej ale po bliższym zapoznaniu sie uważam że jest fajna i spokojnie można jej używać. Brakuje mi tylko stopnia podświetlenia

Temperatura procesora w teście shadow of the tomb raider osiągnęła 96 stopni. (w r2d2 też) Na pocieszenie pozostaje fakt że nie utrzymuje się cały czas podczas grania. Na infolinii hp uzyskałem info że przy takiej temp. Można spokojnie "pracować"

Brakuje mi możliwości ustawienia obrotów wiatraków.

 

To są w zasadzie jedyne poważniejsze wady. Laptop śmiga. Czy zamieniłbym go na inny model? Szczerze? Tak ale tylko na identyczny model tylko z i7 (choć tutaj faktycznie miałbym obawy jeśli chodzi o temperatury)

 

W x-com masz 15 dni na zwrot bez podania przyczyny. Jeśli więc nie będzie odpowiadał to go oddasz (jedyny wymóg to taki aby laptop nie nosił śladów użytkowania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoro juz nawet gtx 1050 wystarczy do lola

 

 

Wystarcza z zapasem na max ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz myślę że skoro laptop ma mi służyć jeszcze przez parę lat to może lepiej dolozyc ten tysiąc zlotych i miec takiego lepszego jak np ten? https://www.x-kom.pl/p/534337-notebook-laptop-17-3-hp-omen-17-i7-9750h-16gb-512-1660ti-144hz.html moglbym go kupić za 5k pln jakbym ogarnął sobie voucher. Myslicie że ten laptop wystarczył by mi na parę lat czy moze już za rok będzie słaby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...