Skocz do zawartości
Dida07

OMEN by HP - 15-ce008nw

Rekomendowane odpowiedzi

HDD na SSD wymienić można zawsze bo są to te same standardy ( tylko kup dysk na SATA, nie m2), przykładowo:

GOODRAM 512GB 2,5" SATA SSD CX400 - 229 zł

 

Aczkolwiek wydaje mi się że powinien tam być slot na dodatkowy dysk na złączu m2. Tak czy inaczej laptopa będziesz musiał rozkręcić więc możesz to zrobić zanim kupisz dysk i sprawdzić.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkreciłem laptopa i okazuje się że ma wejście m2. Czy to oznacza że mogę kupić dowolny ssd teraz czy te dyski tez muszą spełnić jakies wymagania?. I chyba jest slot na ram, czy to oznacza że można mu dokupić jeszcze 8gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba jest slot na ram, czy to oznacza że można mu dokupić jeszcze 8gb?

 

Oczywiście. Jest to bardzo tani sposób na poprawę wydajności w grach nie tylko ze względu na samą pojemność ale i przyrost +30% FPS w grach z uwagi na Dual Channel (wykorzystanie 2 kości).

Pamięć jaką powinieneś kupić to np:

GOODRAM 8GB 2400MHz CL17 - 149 zł

 

Co do dysku - nie wiem jakiej pojemności oczekujesz ale najbardziej opłacalne są nośniki 500 GB, jak np. Crucial na 5 letniej gwarancji:

Crucial 500GB M.2 PCIe NVMe P1 - 309 zł

 

Dysk jest też 3x szybszy od zwykłego dysku SSD na Sata. Nie to żebyś tego jakoś wybitnie potrzebował, ale 5 letnią gwarancję oferuję przeważnie te lepsze.

 

Pozwolę sobie zalinkować temat to konkurencyjnego forum, mam nadzieję że nie zostanę za to zbanowany :ESSD M2 do HP Omen 15

Masz tam potwierdzenie że dyski m2 Nvme są obsługiwane przez Twój laptop jak również informację o tym jak zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem masz tego laptopa:

HP OMEN i5-7300HQ/8GB/1TB/Win10 GTX1050

Jak widać jest tam wolny 1 slot na pamięć oraz złącze m.2 obsługujące zarówno dyski na interfejsie SATA jak i PCIe.

Zdecydowanie wydajniejszy od P1 i niewiele droższy jest: HP 512GB M.2 PCIe NVMe EX920 za 319zł

Co do pamięci, to dorzuciłbym 10zł do HyperX'a:

HyperX 8GB 2400MHz Impact Black CL14 1.2V za 159zł

Cena dużo wyższa nie jest, a opóźnienia niższe (co prawda nie wiem jaki moduł już masz, ale tak czy inaczej dopłata nie jest duża).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up

 

Wytłumacz mi w jakim celu ktoś ma dopłacać do czegoś czego nie wykorzysta ? Pamięć i tak będzie działać w CL17 bo zawsze działa tak jak nasłabszy z dwóch modułów. Dysk który polecasz ma z kolei 3 letnią gwarancję zamiast 5 letniej, dodatkowo za dopłatą. W jakim celu skoro nie ma szans zauważyć różnicy między zwykłym SSD a nvme a co dopiero między 1900 a 3200 mbps transferu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM który teraz znajduje się w laptopie to

 

Samsung 8gb 1rx8 pc4-2400t-sa1-11

 

I nie lepiej byłoby kupić drugą taką samą kość? Jak będą różne kości to dobrze będą ze sobą współpracować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM który teraz znajduje się w laptopie to

 

Samsung 8gb 1rx8 pc4-2400t-sa1-11

 

I nie lepiej byłoby kupić drugą taką samą kość? Jak będą różne kości to dobrze będą ze sobą współpracować?

 

Nie ma to większego znaczenia, moduł szybszy dostosuje się do wolniejszego i oba będą pracować z takimi samymi parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...