Skocz do zawartości
lowesafih

Problem z nową kartą RX 580

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc przychodze z problemem, ktory dreczy mnie od paru dni. Ponad tydzien temu zamowilem nowy PC, w sklad w niego weszla karta: https://www.x-kom.pl/p/493552-karta-graficzna-amd-asrock-radeon-rx-580-phantom-gaming-d-oc-8gb-gddr5.html

Mam problem z ta karta, przy prawie kazdej bardziej wymagajacej/mniej wymagajacej grze, karta sie grzeje a wentylatory zaczynaja mocno przyspieszac przez co rozgrywka nie jest w zadnym stopniu komfortowa bo w otoczeniu slychac tylko buczenie. (nawet przy tak starej grze jak minecraft mam ten problem, ze karta osiaga po 70st. co przy tak malo wymagajacej grze nie powinno miec miejsca) jest jakies rozwiazanie? mam opcje odeslania tej karty jeszcze przez pare dni wiec prosze o szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam uv ... i blokade ilości klatek , jeżeli masz monitor 60 Hz na 60 [Hz] w sterowniku karty.

 

RX 580 powinien dać radę przy ok. 1010 - 1030 mV przy ok. 1300 MHz na GPU

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej, zrób undervolting np w watmanie, dodatkowo może ustaw swoją krzywą wentylatorów. Miałem rx570 nitro+ , i do póki nie ustawiłem swojej krzywej wentylatorów to karta była głosna i ciepła, ustawiłem krzywą i karta trzyma 60-65* I jest bezglosna . Teraz użytkuje ja moj kolega i cały czas ma ustawioną krzywą i uv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywa krzywą, UV undervoltingiem, ja bym zwrócił i wybrał inny model. Jaki? Tego Ci nie powiem, może ktoś doradzi coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w rx580, ale 570 ma skopana fabryczna krzywą, wentylatory ledwo co się kręcą do 72* , potem za wszelką cenę karta chce utrzymać 72* przy czym jest głośna jak odrzutowiec bo wentylatory bardzo mocno przyspieszają, żeby zaraz zwolnić i tak cały czas . Podejrzewam że tu jest tak samo, nawet bez uv kolega niech ustawi krzywą i zobaczy jak jest. Nawet nitro+ co niby ma najlepsze chłodzenie był bardzo głośny, a wystarczyło parę sekund żeby karta była chłodniejsza i na prawdę cicha . Mój rtx głośnościa do ex rxa się nie umywa, rtx przy rx570 z ustawioną krzywą to wyjec. Fakt że się nie bawiłem w własną krzywą, ani uv na rtxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ziomek bawil sie na mojej karcie krzywymi w 1 dzien, temperatury byly mniejsze o 6 stopni, ale tak czy siak wyla jak skurwysyn xD teraz wydajnosc jest gorsza bo cofnalem do ustawien fabrycznych i tez jest glosna. Moze podzialam cos z pozniej z tym UV, jak nie dam rady to chyba odesle ta karte i zamowie jakiegos GTX 1060 z 6GB Vramu, co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę kupowałes nowa ? Weź dostrugaj parę zł do gtx1660 karta wydajniejsza i chłodniejsza od rx580 , dość się kręci, więc jeszcze zyskasz na wydajności. A ta odsyłaj, jak były proby ustawienia krzywych i nic nie wniosły to ten typ tak ma i nic nie zrobi . Jakbyś dał 600zl za tego rx to można by się bawić, ale tu chyba bliżej 800zl dałeś za nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupywałem nową, dostałem rabat 100zł za pomyłke, ale chyba odsyłam, bo nie mam czasu się bawić z tym gownem

Edytowane przez lowesafih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez_tytu_u.png

PRZED UNDERVOLTINGIEM

Tak karta zachowuje się już w samym lobby w Pubg LITE xD jest głośna jak skurwysyn a wentylatory nabierają znacznej prędkości

Edytowane przez lowesafih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to co doradził mi kolega wyżej.

 

"RX 580 powinien dać radę przy ok. 1010 - 1030 mV przy ok. 1300 MHz na GPU."

 

Moje obecne ustawienia w karcie Radeon RX 580 8GB: 1020 mV - 1300MHz na GPU.

 

Oto efekty, zamieszczam film:

 

https://www.youtube.com/watch?v=l1xJyhuBhGQ&feature=youtu.be

(Nagrywane na framelimiterze - 120FPS)

Karta jest o wiele cichsza, więc jest na plus, jak widać temperatury spadły o prawie 20 stopni xD (wcześniej podczas gry doświadczałem po 65-70 stopni), jest efekt, na razie nie doznałem żadnego braku stabilności więc jutro dam znać o końcowym efekcie.

Edytowane przez lowesafih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unknown.png

 

Znowu kolejne problemy xD nawet po undervoltingu karta podczas spoczynku 25 stopni, jest głośna jak skurwysyn, zobaczcie fan speed

Edytowane przez lowesafih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kilka radeonów i nigdy nie kupiłbym innego modelu niż sapphire nitro+ ew. Obecnie zawchalany jest red devil. Przed rx590 posiadałem rx 580 gaming x od msi i ta karta była skopana pod względem krzywej napięć jak i również miała problemy z power limitem który trzeba podbijać żeby karta trzymała deklarowane taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znowu kolejne problemy xD nawet po undervoltingu karta podczas spoczynku 25 stopni, jest głośna jak , zobaczcie fan speed

:hmm:

W spoczynku można wyłączyć wentylatory...

 

A i uważaj na słownictwo

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc kończę temat, dzisiaj pisze do x-komu i kartę zwracam. Z tego co się dowiedziałem, to modele ASROCK już tak mają, nie polecam tego bo to zwykła szmira xD

 

"Miałem już kilka radeonów i nigdy nie kupiłbym innego modelu niż sapphire nitro+ ew. Obecnie zawchalany jest red devil. Przed rx590 posiadałem rx 580 gaming x od msi i ta karta była skopana pod względem krzywej napięć jak i również miała problemy z power limitem który trzeba podbijać żeby karta trzymała deklarowane taktowanie."

 

Podasz jakis odpowiednik do ceny 800-900zl, tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam znalazłem 1660 Ti ale odsyłam bo wentylatory "zgrzytają"i nie jest to do zaakceptowania przezemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem, to modele ASROCK już tak mają

Nie da się ustawić by wentylatory się nie kręciły albo by kręciły się wolno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/outlet-karta-gigabyte-geforce-gtx-1660-gaming-oc-8587276009

 

Ja bym wybrał taką kartę, zamiast rx580 , będzie chłodniej, wydajniej i mniej od zasilacza będzie wymagać. 3 Wentylatory przy takiej karcie, to chyba będzie cicha? Tak mi się przynajmniej wydaję .

Za rx570 można dać max 550-600 zł , za 700 się nie opłaca. Ten gtx1660 jest sporo wydajniejszy od rx570 ...

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest na morelach a tyle...

 

Karta mega! Miażdży droższą od siebie 1060.

 

No no...ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rx580 od Gigabyte i też "fabrycznie" była suszarką (no ale u mnie popracowała fabrycznie 30minut testów z ciekawości :P). Najprościej ustawić krzywa w MSI Afterburner - ja tak zrobiłem i też w full hd karta osiąga max 72-73 stopnie przy ~~1300 obrotów wiatraków 45% max prędkości). (ostatnio bawiłem się w upscaling rozdzielczości i tu nawet miłe zaskoczenie bo DMC5 upscaled do 4k chodził sobie w 65 klatkach około w ultra :o )

U mnie - jak sugeorwali koledzy wyżej: 1000mv i 1300mhz wsio działa jak należy. Do 50 stopni wiatraki się nie odpalają wcale.

No ale faktycznie jak nie wiesz jak to wszystko ogarnąć / poustawiać i nie masz czasu to prościej kupić jakiegoś GeForce.

Przy okazji to dołączone narzędzie do karty chyba nie pozwoli Ci wyłączyć wiatraków.

PS: Cała operacja ustawienia krzywej wiatraków i uv zajełą u mnie około 30min (5 min fora żeby sprawdzić ustawienia, 5 min ogarnięcie Afterburnera i 20 minut testy i kalibracja poziomu wentyli i temperatur w grach :P).

Edytowane przez Roothar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...