Skocz do zawartości
Probl3matyczny

Corsair 16GB 3200MHz Vengeance RGB PRO a Ryzen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem w trakcie małej przebudowy mojego komputera, i zmiany go na platformę opartą na AMD Ryzen.

Dokonałem już kilku zakupów części używanych i nowych, i tak w moim posiadaniu znajdują się:

-Płyta główna Asus B350-F Gaming

-Ryzen 7 2700X

 

Teraz przyszła kolej na ostatnią część układanki, jakie pamięci RAM kupić. Bardzo przypadły mi do gusty Corsairy Vengeance'y Pro RGB w konfiguracji 2x8GB 3200MHz. Mam jednak dylemat czy te kości będą działały z tą płytą, wszystko wskazuje na to że powinny, mimo tego że na liście kompatybilności płyty nie są wypisane. Może ktoś ma podobny zestaw, i chciałby podzielić się opinią czy to działa?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz koniecznie z rgb to corsarze rgb 3600mhz cl18 (22 22) są na micronach e-die takich samych jak w crucialach. Ale na ryzenie 2xxx raczej będziesz musiał ram ręcznie ustawić, bo xmp niekoniecznie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3200CL16 i nie ma żadnego problemu z ryzenem 3600. Ale jak trafisz wersję 4.32, tak jak ja, to nie podkręcisz ich nawet o 100 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, podepne sie do tematu bo choruje na te pamieci (wizualnie) i chciałbym je zakupic ale potrzebuje info.

 

 

Jak chcesz koniecznie z rgb to corsarze rgb 3600mhz cl18 (22 22) są na micronach e-die takich samych jak w crucialach. Ale na ryzenie 2xxx raczej będziesz musiał ram ręcznie ustawić, bo xmp niekoniecznie zadziała.

 

Co to jest oznaczenie (22 22) ? jak je odnalezc? Rozwazam te kosci w wersji 3600 CL18 i zejsciu timingami jak najnizej sie da, wydaje mi sie to lepsza opcja niz kupno 3200 CL16 ktore tak jak kolega nizej napisal ciezko trafic aby byly w ogole podatne na OC :/

 

 

Czyli 3600MHz CL18 będą śmigać i można je brać?

 

 

Ja mam 3200CL16 i nie ma żadnego problemu z ryzenem 3600. Ale jak trafisz wersję 4.32, tak jak ja, to nie podkręcisz ich nawet o 100 MHz.

 

Tego sie obawiam dlatego mysle o zakupie 3600 cl18 i zejsciu z timingami do 16 jezeli sie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22.22 w nawiasie, znaczyło wyższe dalsze opóźnienia, ta druga wersja najprawdopodobniej jest na hynixach cjr , ale szczerze mam wrażenie, że microny są bardziej przyjazne do podkręcania. Na pw podesłałem nazwę kodową, osoby która kupiła corsairy 3600mhz cl18.22.22 i ma microny e-die, z resztą Lipton w swoim którymś filmie, lub tu na forum o tym wspomniał, że te pamięci są na micronach E-die . Nazwa kodowa wersji rgb nie jest tajemnicą CMW16GX4M2Z3600C18 , na 99.9% są na micronach e-die jakby ktoś szukał

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 masz w fajnej cenie za niecałe 3 stówki

https://www.m orele.net/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-16-gb-3200mhz-cl16-pv416g320c6k-828914/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputroniku była na te pamięci promocja, dokładnie na 3200MHz, kupiłem i dziś założyłem. Od razu poszły same na 3200MHz, nawet nic nie musiałem ustawiać :)

Więc sam sobie odpowiem na pytanie, tak działają (i ładnie świecą) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...