Skocz do zawartości
konti3498

Gigabyte Z390 AORUS PRO, MAX 3000MHZ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio ludzie którzy składali mi kompa w xkom zadzwonili i powiedzieli że RAM --> Crucial 16GB 3200MHz Ballistix Sport LT Gray CL16 (2x8GB) im ''wywala'' coś i mi zaproponowali ram z 3000mhz,który już im działał. Teraz pytanie bo moja płyta główna Gigabyte Z390 AORUS PRO pisze że obsługuje nawet tam około 4k mhz... o co w ogóle chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po prostu akurat ten model pamięci jest niekompatybilny z tym Gigabyte, może RAM jest wadliwy-ciężko powiedzieć jednoznacznie.

 

Spróbowałbym RAM innego producenta o takich samych parametrach, albo wziął to co proponuje X-com. Co ci zaproponowano?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać, że wszystko powyżej 2666 to tryb OC, którego nie gwarantuje ani intel, ani producent mobo. Każda płyta ma swoją listę kompatybilności, a jeśli ram jest określony na poziomie chociażby 3200/16, oznacza to tyle, że na takich ustawieniach był sprawdzony i działał. Na intelu bardzo rzadko się zdarza, żeby coś nie działało od razu i bez problemu, ale czasami jednak się zdarza.

 

Ramów o takich parametrach jest bardzo dużo. Możesz zamiast tych ballistixów wziąć jakieś adaty lub hyperxy. Różnica w cenie to zazwyczaj około flaszki przy 16GB.

Miałeś pecha, bo akurat ballistixy to wybór tani i dobry, bo te pamiątki idą u mnie na 3600/16 po oc trwającym całe 10 sekund - więcej mi się nie chciało kombinować dla efektu placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po prostu akurat ten model pamięci jest niekompatybilny z tym Gigabyte, może RAM jest wadliwy-ciężko powiedzieć jednoznacznie.

 

Spróbowałbym RAM innego producenta o takich samych parametrach, albo wziął to co proponuje X-com. Co ci zaproponowano?

 

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB) to mi zaproponowano

 

Musisz pamiętać, że wszystko powyżej 2666 to tryb OC, którego nie gwarantuje ani intel, ani producent mobo. Każda płyta ma swoją listę kompatybilności, a jeśli ram jest określony na poziomie chociażby 3200/16, oznacza to tyle, że na takich ustawieniach był sprawdzony i działał. Na intelu bardzo rzadko się zdarza, żeby coś nie działało od razu i bez problemu, ale czasami jednak się zdarza.

 

Ramów o takich parametrach jest bardzo dużo. Możesz zamiast tych ballistixów wziąć jakieś adaty lub hyperxy. Różnica w cenie to zazwyczaj około flaszki przy 16GB.

Miałeś pecha, bo akurat ballistixy to wybór tani i dobry, bo te pamiątki idą u mnie na 3600/16 po oc trwającym całe 10 sekund - więcej mi się nie chciało kombinować dla efektu placebo.

 

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB) taka alternatywna która im działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to weź i jak bardzo musisz mieć te 3200 Mhz, to podkręć je. Nie gwarantuje, że OC sie uda ale czytałem, że ten model bardzo ładnie się podkręca.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to weź i jak bardzo musisz mieć te 3200 Mhz, to podkręć je. Nie gwarantuje, że OC sie uda.

 

Mi nie zależy bardzo na 3200 bo się nie znam haha, nie wiem czy te dwa ramy to będzie duża różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem i ja, a bardzo chętnie bym się dowiedział. ;)

 

Może ktoś wytłumaczy czy jeśli nie podkręcamy, to ta różnica 200Mhz ma jakieś zmnaczenie? Mnie się wydaje, że zadnego, ale mogę tkwić w błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie chce mi się wierzyć aby taka lipa była z RAM przy płycie Z390 + CPU K. Naprawdę jakaś padaczka RAM musiałby być, aby nie wyjść ponad 3000 :hmm:

Na tej platformie 3600 to powinno z palcem w nosie pójść.

 

Składając taki set wziąłbym RAM, aby ustawić MIN 3600 a optymalnie 4000MHz+

Przy takiej kasie dołożenie 200 zł do lepszego RAMu to chyba nie problem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam gigabyte z siga i bez problemu idzie na 3600mhz z micronami e-die, weź ściągnij thaiphoon burner i sprawdź na jakich kostkach masz pamięci, generalnie powiem ci tak xkom nie miał tego co chciałeś i wcisnęli ci gówno na starych chipach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak stare to musiały być chipy aby 3200 nie robiły :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...