Skocz do zawartości
Snejkelele

[4500 - 5000] Laptop gry, programowanie, multimedia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję laptopa w cenie maksymalnie 5000 zł. Laptop ma służyć do programowania(Visual Studio), multimediów oraz do grania(GTA V, WIedźmin 3, RDR 2).

Moim faworytem był Lenovo y540 i7 9750h 1660ti i 16gn ramu, jednak każdy egzemplarz, który otrzymałem wydawał gwizd z prawego wentylatora, który jest dla mnie niedopuszczający.

 

Wymagania:

- ekran FHD 15.6'

- przyzwoita jakość wykonania i spasowania elementów

- fajnie by było jakby był cichy w idlu, czy przy wykonywaniu lekkich operacji

- przyzwoita jakość dźwięku z głośników,

- 16gb RAM

-dysk m2 ssd min. 480gb

- brak systemu operacyjnego w zestawie.

 

Jak już wcześniej wspomniałem, maksymalna cena to 5000 zł i jest ona nie do przekroczenia.

Edytowane przez Snejkelele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Nitro 5 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1660Ti IPS 4699 złotych

Ma system, ale coraz trudniej o laptop bez niego. Ma w miarę dobre chłodzenie i dobre wykonanie. Matryca jest przeciętna, jak na ten budżet. To taki mocny średniak. Jest cichy w idle, ale ma takie sobie głośniki.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko dopuścisz wersję GTX 1660Ti max-q czyli o obniżonych zegarach co skutkuje mniejszą o 10% wydajnością ale i mniejszym hałasem i wydzielanym ciepłem to mam dla Ciebie świetną propozycją. Laptop który ma świetne chłodzenie i jest niesamowicie cichy.

Dodatkowo otrzymujesz matową matrycę IPS 144Hz:

 

HP Pavilion Gaming i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti 144Hz - 5149 zł

 

Tutaj masz bardzo obszerny test dokładnie tej konfiguracji: HP Gaming Pavilion 15 Laptop Review: A powerful yet pleasingly quiet gaming laptop

 

Moim zdaniem jest on tak idealnie pod Twoje wymagania że te 150 zł jednak znajdziesz ;)

 

Edit: Jak nie znajdziesz, to w budżecie zmieścisz się z wersją 8 GB RAM do której sobie dorzucisz drugą kość 8GB bo jest wolny slot:

HP Pavilion Gaming i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz - 4999 zł

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć, że fajnie by było gdyby laptop miał co najmniej 16gb ram oraz dysk 480gb.

@manuelos:

Budżet jest nie do przekroczenia. Już i tak na początku miało to być 4000 zł, a wyszło jak wyszło :D

Ogólnie teraz zastanawiam się nad tymi dwoma modelami:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/256+480 GTX1660Ti

oraz

ASUS ROG Strix G i5-9300H/16GB/512

 

A może macie jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Nitro 7 i5-9300H/8GB/512/W10 GTX1660Ti IPS 144Hz za 4999zł

W dobrej cenie i z pojemnym SSD. Jest tu tylko 8GB pamięci, ale za to pełny GTX 1660T, duży 512GB dysk SSD PCIe oraz 144Hz matowa matryca IPS.

Cytując jedną z recenzji:

Acer Nitro 7 jest zdecydowanie najlepszym przedstawicielem tej serii - prezentuje się lepiej, jest bardzo dobrze wykonany i po prostu dobrze działa zarówno w grach jak i programach.
Acer Nitro 7 jest więc jednym z najlepszych obecnie modeli wyposażonych we wspomniane karty graficzne. Nieco wyższa cena od konkurencji wiążę się w tym wypadku również z lepszą jakością wykonania oraz lepszym działaniem chłodzenia.

Więcej info można znaleźć w google: link

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie sprawdziłem Ausa g531gu. Mogę powiedzieć, że ma bardzo dobre głośniki, jego jakość wykonania też spoko, ale niestety kultura pracy to porażka. Wiatrak załączał się nawet przy uruchomieniu przeglądarki. To w sumie jeszcze bym przeżył, gdyby nie to, że ten dźwięk wiatraków jest niezwykle irytujący(gwizd trochę mniejszy niż w Lenovo y540, ale dochodzi do tego dźwięk z wiatraków jakby był problem z łożyskami).

Teraz nie wiem, czy mam zbyt wygórowane wymagania co do tej kultury pracy, bo po prostu nie wiem.

 

Co do Hp pavillon, wydaje sie spoko, ale trochę się boję go brać ze względu na ten zawias. Wydaje mi się, że po jakimś czasie mogą z nim być problemy.

 

Może macie jeszcze jakieś inne propozycje na w miarę wydajnego laptopa z przyzwoitą kulturą pracy, który nie wydaje z siebie dziwnych dźwięków?

Edytowane przez Snejkelele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Hp pavillon, wydaje sie spoko, ale trochę się boję go brać ze względu na ten zawias. Wydaje mi się, że po jakimś czasie mogą z nim być problemy.

 

Skoro ekspert od testowania takich laptopów uważa go za solidny to myślę że nie masz się o co martwić:

 

Sztywność obudowy jest rewelacyjna. Cały obszar palmrestu nie ugina się nawet pod mocnym naciskiem, co związane jest częściowo z użyciem szczotkowanego aluminium. Podobnie sprawa wygląda z zewnętrzną pokrywą - generalnie sztywność jest bardzo dobra, a problemów nie uświadczymy nawet w dolnej części pokrywy. Jest solidny zawias skutecznie uniemożliwia jakiekolwiek gibanie się pokrywy. Zastosowany zawias także sprawia dobre wrażenie, trzymając ekran wystarczająco mocno aby nie martwić się o sztywność w przyszłości czy ewentualnie pękanie utrzymującego matrycę zawiasów

żródło: Link

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem też Hp Pavillon i przyznam, że laptop byłby idealny dla mnie gdyby nie jakość wykonania. Jest dosyć cichy, nie wydaje dziwnych dźwięków z wiatraków, ma znakomitą matrycę oraz przyzwoite głośniki. Jest też całkiem wydajny pomimo gf 1660ti w wersji max q. Tylko ta jakość wykonania. Tak naprawdę wystarczy położyć ręce pod klawiaturą i już można zaobserwować uginanie się klawiatury i plastiku wokół niej. Ze względu na jakość wykonania zrezygnowałem z tego laptopa.

 

Czy tak trudno teraz znaleźć laptopa z przyzwoitymi bebechami, jakością wykonania i kulturą pracy za około 5000 zł? Jeśli nie to czy znajdę coś co spełni moje wymagania załóżmy w przedziale do 6500-7000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Y540 w wersji 17 calowej? Z tego co czytałem tam gwizd nie występuje, a skoro ten laptop przypadł Ci do gustu to nie powinno być problemu z lekko większym gabarytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tak trudno teraz znaleźć laptopa z przyzwoitymi bebechami, jakością wykonania i kulturą pracy za około 5000 zł? Jeśli nie to czy znajdę coś co spełni moje wymagania załóżmy w przedziale do 6500-7000 zł?
Możesz jeszcze zwrócić uwagę na:

Acer Helios 300 i7-9750/16G/512/W10 GTX1660Ti 144Hz za 6399zł

Ma dobry układ chłodzenia, podzespoły (w tym 144Hz matową matrycę IPS) i dobrą jakość wykonania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Snejkelele' date='27 Październik 2019 - 09:58' timestamp='1572166711' post='15676003'

Czy tak trudno teraz znaleźć laptopa z przyzwoitymi bebechami, jakością wykonania i kulturą pracy za około 5000 zł? Jeśli nie to czy znajdę coś co spełni moje wymagania załóżmy w przedziale do 6500-7000 zł?

 

https://www.x-kom.pl/p/507080-notebook-laptop-17-3-lenovo-legion-y540-17-i7-9750h-16gb-480-gtx1660ti.html - 4899zł bardzo dobry stosunek ceny do oferowanych możliwości, sam taki model posiadam i nie ma się do czego przyczepić. Co do gwizdów z wentylatorów to u mnie owe zjawisko nie występuje nawet po dłuższym graniu, może trafiłeś na jakieś wadliwe egzemplarze ciężko stwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/507080-notebook-laptop-17-3-lenovo-legion-y540-17-i7-9750h-16gb-480-gtx1660ti.html - 4899zł bardzo dobry stosunek ceny do oferowanych możliwości, sam taki model posiadam i nie ma się do czego przyczepić. Co do gwizdów z wentylatorów to u mnie owe zjawisko nie występuje nawet po dłuższym graniu, może trafiłeś na jakieś wadliwe egzemplarze ciężko stwierdzić.

 

 

Miałem 3 egzemplarze tego modelu, tylko wersja 15", więc wątpię, że wszystkie były wadliwe. Co do 17", to pytałem się ludzi i niektórzy z nich również słyszą ten gwizd, więc w ten model Lenovo wolę się już nie pchać(w lenovo y740 też nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 egzemplarze tego modelu, tylko wersja 15", więc wątpię, że wszystkie były wadliwe. Co do 17", to pytałem się ludzi i niektórzy z nich również słyszą ten gwizd, więc w ten model Lenovo wolę się już nie pchać(w lenovo y740 też nie).

 

To naprawdę dziwna sprawa ja po tygodniu użytkowania nie słyszę żadnych gwizdów, także ciężko stwierdzić w czym jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/480 GTX1660Ti 144Hz - 4799zł

W podobnej cenie wersji z dwoma dyskami - szybkim M.2 PCIe 256GB + SSD 2,5" 480GB jest wersja z jednym szybkim SSD PCIe 480GB. Drugi dysk można w przyszłości dokupić.

 

ASUS TUF Gaming FX505DU R7-3750H/8GB/512- 4099zł

Znacznie taniej od tego Dream Machines jest Asus TUF Gaming z matrycą IPS 120Hz wyposażony w kartę graficzną GTX 1660Ti i pojemny szybki dysk SSD M.2 PCIe 512GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...