Skocz do zawartości
froro320

Przejsciowka monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem monitor, które ma wejścia DS, Dsub i hdmi, natomiast moja karta ma tylko dsub, dvi i jakieś stare hdmi. To znaczy, że muszę kupić przejściówkę? Bo podłączyłem dsubem, ale ekran dziwnie miga i mam tylko 60hz. Jak tak to jaką przejściówkę? Coś takiego ? https://allegro.pl/oferta/kabel-konwerter-displayport-dp-vga-fullhd-1-8m-6716702076?reco_id=1698d173-f275-11e9-85cb-ecf4bbc5c918&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Edytowane przez froro320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dziwnie miga? Co to za karta? Monitor w ogóle obsługuje więcej niż 60Hz? Wiele osób dalej siedzi na 60Hz i nie narzeka. Jakie stare HDMI? Z tego o co mi się wydaje HDMI ma jeden standardowy rodzaj wejścia/wtyczki, bez względu na wersję.(poza jakimiś mini)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dziwnie miga? Co to za karta? Monitor w ogóle obsługuje więcej niż 60Hz? Wiele osób dalej siedzi na 60Hz i nie narzeka. Jakie stare HDMI? Z tego o co mi się wydaje HDMI ma jeden standardowy rodzaj wejścia/wtyczki, bez względu na wersję.(poza jakimiś mini)

 

To jset Gtx 650. Wiem stara. Monitor powinien obsługiwać 144hz AOC c24g1. Podpisane jako hdmi, a jest takie małe, że mi wtyczka nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVI obsługuje zdaje się do 72-85Hz? Nie pamiętam, trzeba by było sprawdzić, ale to nie ma znaczenia nawet w 60 czy 50Hz obraz nie powinien Ci "migać" a na tej karcie i tak nie wyciśniesz zbyt wiele.

 

Edit:

 

Digital Visual Interface jest złączem wprowadzonym na rynek w roku 1999. Za jego pośrednictwem można przesłać obraz o rozdzielczości 2560 x 1600 (WQXGA) i odświeżaniu 60 Hz lub 1920 x 1080 (Full HD) z odświeżaniem 144 Hz – pod warunkiem, że korzystamy z wersji Dual Link.

 

Pierwotna wersja (Single Link) obsługuje maksymalnie rozdzielczość 1920 x 1200 (WUXGA) przy odświeżaniu 60 Hz. Obie wersje łatwo od siebie odróżnić po liczbie pinów we wtyczce – wersja Dual Link ma ich więcej.

 

Źródło -Benchmark.pl

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini HDMI od HDMI różni się tylko rozmiarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini HDMI od HDMI różni się tylko rozmiarem.

 

A to może lepiej wziąć displayport na minihdmi?

Edytowane przez froro320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to może lepiej wziąć displayport na minihdmi?

 

Lepiej kupić przejściówkę lub kabel z Mini HDMI do HDMI, Bo to przejściówka mechaniczna. W środku żadnej elektroniki nie ma.

 

Druga sprawa - jak kupisz kabel z mini HDMI do Display port to nic nie zobaczysz, gdyż on działa tylko w jedną stronę - czyli z karty graficznej ze złączem Display Port do HDMI w monitorze, TV czy projektorze. Nigdy na odwrót.

 

Dodatkowo - przez złącze HDMI uzyskasz MAKS 120 Hz.

 

Jak chcesz mieć 144 to trzeba sobie kupić kartę graficzną ze złączem Display Port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde serio? A nie ma jakiegoś innego sposobu bez kupna nowej karty graficznej ?

Edytowane przez froro320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez HDMI przy wersji 2.0 można przepchać 144Hz 2560x1440 8bpc 4:4:4. Także wymieniaj starą kartę.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nigdy nie gram powyżej 1200x900 rozdzielczości. W csie gram na 1024x760 i 120hz jest. To domyślam się, że jak zmienię kabel to da radę 144hz na takich niskich rozdzielczosciach? Full HD uzywam tylko na pulpicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie wazne. Mozna zamykać

Edytowane przez froro320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...