Skocz do zawartości
FG1HS

Problem z ASRock AB350M Pro4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniłem wczoraj w komputerze płytę główną oraz procesor wszystko poszło dobrze jednak po zainstalowaniu systemu pojawił się dość duży problem. Mianowicie po około 20 minutach pracy lub nawet szybciej jeśli zostanie obciążony komputer zawiesza się w taki sposób że ekran gaśnie a monitor zachowuje się tak jakby komputer został wyłączony, jednak w samym komputerze wiatraki wchodzą na najwyższe obroty. Na początku myślałem, że komputer się przegrzewa jednak sprawdziłem to i temperatury żadnego z podzespołów nie przekraczają 55 stopni więc nie można tu mówić o przegrzewaniu. Następnie wziąłem pod lupę zasilacz jednak w zestawie starym jeszcze dwa dni temu działał on bez zarzutu tak samo wszystkie inne podzespoły. Dla pewności podłączyłem pozyczony mocniejszy zasilacz (SilentiumPc Vero M2 600W) ale problem nie ustępował. Karta graficzna także została zamieniona na inną i niczego to nie dało, taka sama sytuacja była po zmianie ramu oraz dysku dlatego też moje podejrzenia kieruję w stronę płyty głównej. Na forach anglojęzycznych dowiedziałem się że taki problem istnieje również u innych użytkowników jednak jasnego rozwiązania nie znalazłem. Mój pełny zestaw to:

AMD Ryzen 5 1600 (nie podkręcany)

ASRock AB350M Pro 4

Geil 8gb ram 2400mhz DDR4

Toshiba 500gb HDD + Goodram 128gb SSD

GTX 750ti

Chieftec 500W

Jakieś pomysły co można z tym zrobić? Nie wygląda to na uszkodzenie płyty według mnie coś jest nie tak z ustawieniami w biosie ale nie jestem na tyle obeznany żeby umieć to naprawić. Ma ktoś tę płytę i miał takie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj BIOS zworką, jak nie pomoże sprawdź jaką masz jego wersję, zaktualizuj i tutaj najpierw nie do najnowszej a do ostatniej przed wprowadzeniem wersji z obsługą nowych ryzenow 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetowałem i właśnie uruchomiłem całość mam bios p5.90 czyli według strony producenta drugi zaraz za najnowszym ale najnowszy jest na stronie opisany że nie polecają go instalować do procesorów starszych generacji. Jest tam też napisane że z tego mojego biosu nie można już się cofnąć do wcześniejszej wersji więc chyba nie uda się zaktualizować do tej wersji sprzed ryzenow 3000. Jeszcze takie mam pytanie w biosie moje ramy czyta jako 2133 mhz a są 2400 zmieniać to czy to bez znaczenia? Przed resetem zmieniłem ale nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to znaczy nie da się cofnąć :E 2133Mhz to standardowe ustawienia, podziałaj trochę na takim ustawieniu i zobacz czy Ci się wiesza, jeśli będzie wszystko okej przestaw na .. nawet możesz zacząć od ustawienia powiedzmy 3200Mhz i zjeżdżać w dół w razie kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem tę płytę używaną więc ja biosu nie aktualizowałem a teraz już nie cofnę no ale może reset pomoże. U sprzedawcy nic takiego nie miało miejsca więc dziwne się to dla mnie wydaje a procesor też kupiłem od niego. Jesteś możliwe że w biosie się coś przestawiło jak podłączyłem resztę inną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie jest, i w sumie o to chodzi, on mógł mieć ustawiony BIOS "pod siebie", resetujesz wiec BIOS do ustawień fabrycznych i ustawiasz wszystko od początku, albo zostawiasz na automacie.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety reset nic nie dał nadal po kilkunastu minutach w grze wyłączył się i objawy standardowe. Masz jeszcze jakieś pomysły? Nigdy się jeszcze nie spotkałem z takim przypadkiem wydaje mi się to totalnie dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, wiem tylko ze na nowych BIOSch dzieją się różne dziwne rzeczy, cholera wie może, to właśnie jest problem, Ja siedzę na starym bIOSie, nie ryzykuje :E BIOS resetowałeś zworką? Czy poszedłeś na łatwiznę z baterią? Jesteś pewien ze się zresetował?

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworką i zresetował się na pewno ustawienia były wszystkie na auto i czas się wyzerował. No nic może ktoś jeszcze będzie miał jakiś pomysł albo spotkał się z podobnym problemem. Może napiszę do ASRocka i oni coś poradzą.

Edytowane przez FG1HS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...