Skocz do zawartości
Smalcuszek

Lenovo IdeaPad S540 vs Lenovo ThinkPad E480

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jakiś czas temu radziłem się Was w sprawie wyboru laptopa. Dostałem wówczas kilka ciekawych sugestii, za co serdecznie dziękuję. Tak się jednak złożyło, że jeszcze zakupu nie dokonałem. Cóż, nie komentujmy tego faktu, proszę... ;)

 

W każdym razie, uznałem, że dość zwlekania. Kiedy zacząłem robić ponowny research, moją uwagę zawróciły dwie inne propozycje: Lenovo ThinkPad E480 oraz Lenovo IdeaPad S540-14. Oba laptopy zdają się mieć podobną konfigurację, oba też bardzo mi się podobają. Czy Waszym zdaniem któryś jest wyraźnie lepszy od tego drugiego? A może propozycje z wcześniejszego wątku są bardziej odpowiednie? Zastosowania oczywiście typowo domowe: Internet, filmy, trochę nauki programowania.

 

Proszę o radę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od tego że po takim czasie ceny i dostępność propozycji uległy znaczącej zmianie.

Komentując Twoje propozycje.. no cóż, moim zdaniem to zły wybór. E480 nie jest nawet wykonany z aluminium a IdeaPadS540 ma np. pamięć jednokanałową i paskudnie wielkie ramki wokół matrycy - szczególnie pod nią. Na prawdę ci się to podoba ? Może po prostu nie widziałeś innych ciekawych modeli ;)

 

W tym budżecie możesz mieć moim zdaniem o wiele lepsze laptopy jak chociażby 14 calowy ( bo widzę że takich szukasz) HP Pavilion - wykonany z aluminium, z podświetlaną klawiaturą i ze świetną specyfikacją:

HP Pavilion 14 i5-8250U/16GB/256PCIe/W10/IPS Gold - 3099 zł

Masz tutaj 16 GB RAM ale jak słusznie zauważył przemekan również w Singlu

 

Najtańszy laptop który jednocześnie moim zdaniem jest o wiele lepiej wykonany niż plastikowy E480 :

Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10 - 2599 zł

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ThinkPad- co prawda to tak startowa seria, ale ma dobrą klawiaturę z trackpointem (choć nie jest podświetlana), a wykonanie pomimo braku aluminiowej obudowy jest na dobrym poziomie (plastiki są dobrej jakości). W domowych zastosowaniach nie ma to większego znaczenia, ale jest tam też system Windows 10 w wersji PRO-bo Thinkad'y to seria biznesowa.

Znowu S540 ma aluminiową obudowę i podświetlaną klawiaturę, do tego w ciekawym miejscu są głośniki. Przy Twoich zastosowaniach jednokanałowy tryb pamięci nie ma większego znaczenia (chociaż akurat 8GB pamięci w S540 działa w Dual'u- 4GB wlutowane+4GB w slocie). Ogólnie oba laptopy są ciche i chłodne oraz prezentują b.dobre czasy pracy na akumulatorze.

 

Przy zastosowaniach domowo-biurowych 8GB w zupełności Ci wystarczy.

 

Masz tutaj 16 GB RAM w Dual Channel czyli o wiele lepsza sprawa niż 8 GB w Single Channel:)
Taka ciekawostka - w/w HP ma akurat Single Channel wink.gif (jeden slot), a Acer powinien mieć Dual (bo 4GB wlutowane+4GB w slocie).

W~ 3000zł masz jeszcze Swifta' 3 :

Acer Swift 3 i5-8265U/8GB/512/Win10 Srebrny IPS za 2999zł

Jest droższy od wersji na AMD, ale jest tu lepsza matryca IPS oraz znalazła się dedykowana karta graficzna MX150 (jeżeli naszłaby Cię ochota w coś zagrać to masz taką możliwość).

 

W dobrej cenie (poniżej 3k zł) dostaniesz też Paviliona z 8GB pamięci:

HP Pavilion 14 i5-8250U/8GB/256PCIe/W10/IPS Gold za 2849zł

Ma to samo co wersja z 16GB pamięci, ale jest tańszy o 250zł. No i ram nadal w single channel.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

[...] HP Pavilion - wykonany z aluminium, z podświetlaną klawiaturą i ze świetną specyfikacją:

HP Pavilion 14 i5-8250U/16GB/256PCIe/W10/IPS Gold - 3099 zł

 

 

Fakt, tego HP-ka brałem pod uwagę (jest fajnie wyceniony), ale nie jestem przekonany co do jakości wykonania tego urządzenia. Miałem kiedyś okazję obcować z jakimś Pavilionem i coś, co mnie odrzuciło, to bardzo mocno uginająca się obudowa i klawiatura. Czy jest to wspólna cecha wszystkich laptopów z tej serii, czy po prostu w tamtym czasie testowałem jakiś gorzej wykonany model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak dawno to było i czy miałeś w rękach 14 czy 15 calową wersję bo to spora różnica - 14 zawsze będzie sztywniejsze , co potwierdza zresztą recenzja 15 calowej wersji:

The materials used, such as sandblasted, eloxed metal on the back and the base, strengthen the Pavilion's form stability, but not quite as much as they do for the 14-inch Pavilion. Our 15-inch device's base can be pushed inwards and is not as torsion-resistant as the smaller model's base.

 

Podczas gdy przy 14 calowej jest to opisywane:

HP has used premium materials that help make our test device feel sturdy. The display bezel and bottom case are made of plastic like previous models, but the display lid and keyboard deck are covered in a sandblasted, anodized metal case. Overall, our test device is well-built; only the bottom case creaks when we apply pressure to the case.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...