Skocz do zawartości
froro320

Monitor a wzrok

Rekomendowane odpowiedzi

Czy słaba rozdzielczość ,np. W csie 1024x764 na 24' monitorze psuje wzrok? Bo wcześniej nie bolały mnie oczy, a teraz na nowym monitorze tak :) Wiekszej nie moge bo lagi. Tylko na pulpicie uzywam full hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłeś zadać tego pytania w tamtym temacie?

Oczy mogą Cię boleć z kilku powodów, a jako najbardziej oczywisty wymieniłbym większą ilość światła, jaką aplikujesz swoim oczom. Od razu wyjaśnię że nie chodzi o jasność ekranu tylko o przekątną. Im większy ekran tym większe źródło światła. Inne czynniki to ostrość obrazu (i tutaj niska rozdzielczość może się wliczać), smużenie czyli ostrość w ruchu, częstotliwość migotania podświetlenia (jeśli monitor ma PWM), ilość niebieskiego światła i co z tym związane temperatura bieli.

Oczy przywykły do starego monitora, daj im przywyknąć do nowego. Mnie też przez 2-3 dni oczy bolały po zakupie nowego, teraz nie odczuwam żadnego dyskomfortu.

Tak na marginesie to granie w CSa na obniżonej rozdzielczości ma w ogóle sens? Przecież to jest jedna rozmazana plama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry najwyrazniej mi sie przyciski pomylili i zamiast dodaj odpowiedz, dalem dodaj temat

 

W 4:3 1024x760 postacie są grubsze i najwazniejsze :D FPSY

Edytowane przez froro320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...