Skocz do zawartości
Maxwell3

Wymieniłem dysk i nie mogę odczytać danych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, popsuł mi się dysk M2. Wymontowałem i wysłałem na gwarancje. Odpiąłem dysk twardy i pod te same kable podpiąłem inny dysk SSD 2,5 cala gdzie mam swój system i dane, jednocześnie ten dysk był wcześniej w innym komputerze. Po włączeniu komputera windows startuje natomiast jest taki komunikat:

https://zapodaj.net/f9cdbdfac2f61.png.html

1. Procesor Intel i5-9600K 3.7 GHz 9MB BOX

 

2. Płyta główna Gigabyte Z390 GAMING X

 

3. RAM G.SKILL 16GB 3000MHz Ripjaws V Black CL15 (2x8GB)

 

4. Karta graficzna MSI RTX 2070 ARMOR

 

Komputer jest podłączony do internetu i jak widać nie widzi sieci.

 

Dla sprecyzowania. Nie mogę nic zrobić. Mogę odpalić np painta ale zapisać już nie bo wyskakuje komunikat powyzej, natomiast mogę zapisać plik na pendrive.

Edytowane przez Maxwell3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny dysk, inne dane, inne skróty, co się dziwisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny dysk, inne dane, inne skróty, co się dziwisz?

 

Nie znam się na komputerach. Jakieś konkrety co musze zrobić? W internecie od 30 min szukam odpowiedzi i nic nie widze. Tylko wymiany dysków bez późniejszych konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napraw albo przeinstaluj windows

Edytowane przez blacout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napraw albo przeinstaluj windows

 

Co masz na myśli pisząc napraw?

Dodatkowo czy jak przeinstaluje windowsa to dane z tego dysku mi przepadną? Mogę w jakikolwiek sposób je zgrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, popsuł mi się dysk M2. Wymontowałem i wysłałem na gwarancje. Odpiąłem dysk twardy i pod te same kable podpiąłem inny dysk SSD 2,5 cala gdzie mam swój system i dane, jednocześnie ten dysk był wcześniej w innym komputerze. Po włączeniu komputera windows startuje natomiast jest taki komunikat:

https://zapodaj.net/f9cdbdfac2f61.png.html

1. Procesor Intel i5-9600K 3.7 GHz 9MB BOX

 

2. Płyta główna Gigabyte Z390 GAMING X

 

3. RAM G.SKILL 16GB 3000MHz Ripjaws V Black CL15 (2x8GB)

 

4. Karta graficzna MSI RTX 2070 ARMOR

 

Komputer jest podłączony do internetu i jak widać nie widzi sieci.

 

Dla sprecyzowania. Nie mogę nic zrobić. Mogę odpalić np painta ale zapisać już nie bo wyskakuje komunikat powyzej, natomiast mogę zapisać plik na pendrive.

 

Tak w skrócie to jeśli dysk był wcześniej w innym komputerze, to Windows ma wgrane sterowniki pod tamten sprzęt. Jeśli chcesz, żeby to działało to zalecam zainstalować Windowsa od nowa na tym dysku. Możesz zrobić kopię systemu z tamtego komputera, zainstalować Windowsa na świeżo na komputerze aktualnym i gdy wróci Ci dysk m2 z gwarancji to znowu robisz kopię, ale tego Windowsa zainstalowanego na świeżo i wrzucasz ją na dysk m2, a tę starszą kopię spowrotem na zapasowy dysk, żeby móc włożyć go do starego komputera. Mam nadzieję, że napisałem to w miarę jasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wszystkich udzielających 1 problem przerósł :) Otóż najzwyczajniej niektóre foldery jak np. pulpit zostały przeniesione na inny dysk. Oprócz SSD (systemowego) wystarczyło również podpiąć dysk twardy na którym były niektóre foldery systemowe jak np pulpit. Także, mało wiecie, sam już do tego doszedłem z jeszcze niedawną 0 wiedzą o komputerach...

 

Z drugą sprawą w dalszym ciągu mam problem. W domu mam 3 komputery. Dwa są sprawne. Czy mógłbym na którymś z nich pobrać dobre sterowniki, zainstalować na pendrive, potem podpiąć się do problematycznego PC i tam je zainstalować? Serio muszą reinstalować system?

PS. Prosiłbym aby wypowiedział się jakiś Specjalista a nie "Szpecjalista".

Pozdrawiam

 

EDIT: Próbowałem samodzielnie wejść na strone GIGABYTE, pobrać sterowniki przez inny PC na pendrive i zainstalować na właściwym. Problem jest taki, że pobiera mi skompresowany plik i po jego rozpakowaniu nie widzę instalatora. Nie mógłbym jakimś programem tego po prostu zainstalować, usuwając stare sterowniki, jednocześnie nie usuwając danych na dyskach?

Edytowane przez Maxwell3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...