Skocz do zawartości
error20

Brak obrazu po odpaleniu komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dośc dziwny problem z kompterem.

Od wczoraj komp zaczął się zawieszać, dzisiaj po odpaleniu obrazu na monitorze + tv po paru minutach od włączeniu komputer się na chwile przycinał, a następnie obraz robił się szary(dźwięk sobie normalnie leciał w tle). Po 3 takch zdażeniach po odpaleniu kompa obraz znikł całkowicie.

Na ten moment:

Podminiłem grafikę na inną - bez zmian

Wymieniłem płytę główną na taką z takim samym socketem - bez zmian

Podmieniłem zasilacz - bez z zmian

Kombinacje z wyciąganiem ramu, zamianą slotów itp. - bez zmian

Wymiana kabli od dysku - bez zmian

No i w końcu wymiana procesora bo tu jest już dziwnie. Na zapasowym zasilaczy odpaliłem drugi procesor. Komp zachowuję się jakby coś nie stykało, bo rusza na chwilę po czym milknie na pare sekund i znowu odpala na troszkę dłużej. Po podpięciu mojego starego zasilacza nie ma już w ogóle reakcji na prąd, na zapasowym to samo.

 

Nie mam już pomysłów co jest nie tak, wymieniłem praktycznie wszystko, a teraz komp zamilkł całkowicie.

Podczas wymiany części przypomniało mi się że po kupnie grafiki grałem w GTA V i dopiero po dwóch dniach usłyszałem dziwną prace wentylatora okazało się że pasty było dośc ubogo i procek się grzał do 80-90C, dlatego obstawiałem procesor.Co Co może być przyczyną braku reakcji po wymianie procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może jeszcze podmień ten RAM na inny. Tylko to i dysk został. Skoro niemal wszystko podmieniałeś i jest bez zmian, no to są tylko te dwie opcje.

 

Jeszcze ewentualnie monitor można brać pod uwagę, ale to na końcu.

 

Jak włączasz komputer to słychać dzwięk np startującego Windowsa? Monitor się włącza normalnie (w sensie załącza się, ale nic nie wyświetla)?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odzyskać obraz poprzez reset biosu, ale dalej jestem w punkcie wyjścia ponieważ teraz obraz znika podczas odpalania windowsa. Obraz mignie raz na jakiś czas, a windows jest odpalony. Po resecie udało mi się zalogować i kliknąć parę rzeczy na pulpicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...