Skocz do zawartości
Matejuu

R9 280X Royal Queen usterka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Spec:

procesor: i5 3470

płyta główna: gigabyte H77 DS3H

Zasilacz: CoreXStream 500W

Grafika: R9 280X Royal Queen

Problem jest taki że posypała mi się karta graficzna, sytuacja kiedy dokonała żywota wyglądała tak, że ekran zrobił mix kolorów z tego co było obecnie odtwarzane na ekranie, i dzwięk się zawiesił i piszczał.

Po ponownym uruchomieniu komputera czarny ekran, ale cała reszta działa, było to charakterystyczne piknięcie przy uruchamianiu z grafiką.

Sprawdzałem czy karta działa na innym kablu, czyściłem cały komputer, podociskałem wszystkie przewody na płycie głównej, teraz siedzę na zintegrowanej więc to nie wina monitora.

Rozebrałem też całą kartę i zobaczyłem "na oko" czy ta karta się jakoś nie spaliła i wyglądała ok.

Pytanie brzmi, czy to karta, czy zasilacz, czy jednak płyta główna i jak to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielce prawdopodobne,że karta ci padła.

Co do tego modelu,to go znam(R9 280X Royal Queen) - Club3D,lecz konstrukcja PowerColor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, czy to karta, czy zasilacz, czy jednak płyta główna i jak to sprawdzić.

Masz inną kartę graficzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz inną kartę graficzną?

 

Zintegrowaną xD

 

Myślałem że to pamięć tej karty, ale jak procesor to karta nadaje się do trumny i zakopania w jakimś miłym miejscu [*]

To teraz pytanie, kupować kartę np. gigabyte GeForce GTX 1660 bo powiem że ostrze sobie na nią kły i będzie wszystko git?

 

W sensie jakie są szanse że slot PCI-E jest uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to pamięć tej karty, ale jak procesor to karta nadaje się do trumny i zakopania w jakimś miłym miejscu [*]

Złom elektroniczny

Niezależnie czy pamięci czy GPU padło w tej karcie,naprawa najprawdopodobniej w cenie używanej R9 280X(używka warta ok.300zł)

 

W sensie jakie są szanse że slot PCI-E jest uszkodzony

Szanse oczywiście są,ale jak nie widać przepaleń czy innych uszkodzeń slotu,slot prawdopodobnie będzie sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grafika: R9 280X Royal Queen

Problem jest taki że posypała mi się karta graficzna, sytuacja kiedy dokonała żywota wyglądała tak, że ekran zrobił mix kolorów z tego co było obecnie odtwarzane na ekranie, i dzwięk się zawiesił i piszczał.

Pytanie brzmi, czy to karta, czy zasilacz, czy jednak płyta główna i jak to sprawdzić.

Typowy objaw padającej karty. Miałem podobnie przy jej starszej siostrze (HD7970).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...