Skocz do zawartości
Xazaks

[Zestaw] MAX/OPT Gry/Multimedia/M-OC/Cisza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wybrałem następujące części do przyszłego zestawu: klik

Zastanawiam się czy znalazłbym coś tańszego z podobną bądź lepszą wydajnością.

Doprecyzowanie co do wymagań:

 

• Docelowo dobrze by było by dał radę udźwignąć 4k w 60Hz bądź 1440p w 144 Hz;

 

• Chciałbym zagrać we wszystko na "ultra" tak długo jak to tylko możliwe;

 

• Idealnie jeśli konfiguracja była wystarczająca na tyle by nie musieć robić modernizacji bądź wymiany części w najbliższych 5-10 latach,

karta graficzna jako jedyna może zostać wymieniona w przyszłości na coś lepszego;

 

• Nie jestem zbytnim fanem overclockingu, możliwe że będę robić mniejsze softwarowe oc, lecz nic co mogłoby sprawić że system zacznie zachowywać się niestabilnie;

 

• Wolałbym uniknąć sli/crossfire, chyba że uzyskałbym większy skok wydajnościowy mniejszym bądź podobnym kosztem;

 

• Zestaw powinien być przede wszystkim cichy.

 

Co do gpu, to evga ostatnio wypuściła nową kartę do serii rtx'ów 2070 super klik, zastanawiam się czy może to nie byłby wystarczający model do moich potrzeb.

Jeśli chodzi natomiast o chłodzenie, to cały czas zastanawiam się nad AIO (nie mam w tej materii żadnego doświadczenia), jednak słyszałem że praca pompki może być uciążliwa.

Jeśli zaś chodzi o noctue to rozważam w jej zastępstwo Dark Rock 4 Pro.

 

Każda pomoc i opinia jest mile widziana.

Wielkie dzięki, każdemu odpisującemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana i9 na ryzena 3700x i mobo (na x570 np ASUS TUF GAMING X570-PLUS lub ASUS PRIME X570-P. Nic droższego nie ma sensui chłodzenie dark rock 4 - bez pro) jeśli mowa o 4k 60hz czy 1440p 144hz i w to miejsce dołożyć do gpu 2080 super jakiś pali jetstream/gamerock/gigabyte gaming/msi gaming x - evga jest droga jak diabli a te modele mają dobrą kulturę pracy. Jeśli ma zostać intel to zmiana mobo na Gigabyte Z390 AORUS PRO, tańsze płyty będą zbijać zegary z tej i9.

Ramy brać o taktowaniu 3000 lub 3200mhz z CL 15/16. Zasilacz wystarczy na goldzie np corsair rmx650w lub seasonic focus 650w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu za bardzo pchania się w 9900K względem 3700X. Tym bardziej jeżeli mowa o 1440p a jeszcze bardziej jak mowa o 4K.

 

Na dobrą sprawę w tej cenie masz zestaw z RTX 2080 Ti. Ewentualnie taniej i bardziej opłacanie z RTX 2080 Super.

 

https://proline.pl/koszyk/9aa6806a

Dając 2080 Super jesteś w kwocie około 7700 zł https://proline.pl/koszyk/f73881eb

 

Jeżeli strzał jednorazowy, to 2080 Ti i Ryzen 7 3700X ale tutaj mimo wszystko opłacalność dopłaty do 2080 Ti bardzo słaba

 

 

 

Spokojnie możesz dawać do takiego zestawu https://proline.pl/chlodzenie-wodne-nzxt-kraken-x62-v2-280mm-p1344736

 

Wrzuć sobie takie zestawy na pcpartpicker i zobacz jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za sugestie.

Mam jednak kilka pytań, czy ryzen jest na tyle mocny by nie była wymagana wymiana po 5 latach? Rozumiem, że x3900 z ekonomicznego punktu widzenia jest podobnym wyborem co rtx 2080Ti.

Jak się sprawdza ten wiatraczek na płycie głównej pod ryzeny? Da się nim sterować? Jest jakoś szczególnie uciążliwy? Są jakieś części zamienne do niego jakby coś się z nim stało?

 

Wybrałem Evga z 2ch powodów:

1. podobno mają najlepszą obsługę gwarancyjną, natomiast wiele razy naczytałem się o problemach z gwarancjami u gigabyta oraz msi, nigdy nie słyszałem o palicie, czy to dobra firma?

2. Kupowałbym ją w cenie amerykańskiej więc za rtx 2080 super (w momencie wyboru, nie było jeszcze kart super) zapłaciłbym około 3200 złotych.

@Caps, Jakoś ciężko mi uwierzyć, że 2080Ti jest tak marginalnie wydajnieszy od 2080 super, może procesor robił tam za tłumik mocy grafiki?

 

@poof, Co do procesora, to nie wiedziałem że mogą być duszone przez płytę główną, jeśli wiesz to czy mógłbyś mi przybliżyć, co wpływa na ograniczenia?

 

Jeśli chodzi o ramy, to celowo wybrałem te (jako jedyne mają CL 10 :o), z tego powodu, że każde wbicie powyżej 2666Mhz jest uznawane za podkręcanie.

W związku z czym praca na takich częstotliwościach nie jest gwarantowana, oczywiście mogę się mylić, i uprawiam tu najzwyczajniej w świecie jakieś voodoo.

 

@Caps, Chciałbym poruszyć jeszcze kwestię ssd, nigdy nie rozważałem ADAT'a jako dostawcy, czy ich pamięci są dobrej jakości? Widzę, że prędkościami przegrywają z samsungiem.

 

Wybaczcie za tyle pytań, nie podważam waszych kompetencji, tylko staram się zrozumieć wybór.

Wolałbym by komputer naprawdę posłużył mi kilka dobrych lat, a w związku z tym jestem gotów troszkę dopłacić do lepszych producentów (co nie znaczy, że chcę przepłacać! :D)

Jeszcze raz dzięki za rady, które udzieliliście mi do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3700x vs i9 9900k Click - testy z paru gier i programów. Przy wyższych rozdziałkach niż FHD karta zacznie mieć znaczenie i to ona będzie się prędzej dusić niż procek. Sam wentylator na tych x570 nie jest jakoś specjalnie uciążliwy.

Odnośnie EVGA to zgadzam się, że mają najlepszy serwis ale cenowo wygląda to jak wygląda. Pality zwłaszcza jetstream i gamerock to dobre konstrukcje z fajną kulturą pracy.

@poof, Co do procesora, to nie wiedziałem że mogą być duszone przez płytę główną, jeśli wiesz to czy mógłbyś mi przybliżyć, co wpływa na ograniczenia?

Sekcja zasilania na tanich z390 nie będzie wyrabiać i będzie występować throttling, czyli by zbić temperaturę vrm procek z automatu będzie miał niższe takotwanie.

Co do ramu to wszystko ponad 2133mhz to OC :cool: To co piszą przy ramach 3000mhz czy tam 3200mhz to OC, które włącza się poprzez XMP a nie manualne OC (które i tak jest lepsze) Wybrałbym mimo wszystko Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 i zrobił manualne OC na 3600mhz Cl15 bądź 16 - da to wiekszy przyrost FPS i 1%FPS niż ramy 2400mhz Cl10 - nawet jakbyś je podkręcił to i tak cenowo się to nie opłaca.

SSD sx 8200pro jest spoko, tej różnicy prędkości vs samsung i tak w grach nie odczujesz więc po co płacić 2x tyle za samsunga pro czy tam 1.5x tyle za evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale, w takim razie faktycznie Ryzen będzie lepszy :)

Teraz tylko wybrać płytę główną, z tych podesłanych to Asus Tuf mi się nawet spodobał.

Jednak przeglądając różne płyty to Gigabyte X570 Aorus Elite również przypadł mi do gustu, co o niej sądzicie?

Nie będzie dusić procesora / karty graficznej?

 

Hah, czyli RAM bym podkręcał tak czy inaczej, dobrze wiedzieć :D

Chciałbym kupić patrioty viper steel tylko teraz pytanie,

czy 16GB starczy (widziałem za 350 złotych), czy może zainwestować w te 32GB?

 

Co do dysku, to zgadzam się w pełni, skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :D

Swoją drogą słyszałem, że na płycie głównej amd jest pci express 4.0, warto podpiąć pod to ssd, czy podobnie jak w wypadku samsunga jest to raczej przerost formy nad treścią?

 

Dzięki za polecenie seasonica, nigdy nie słyszałem o tej firmie, a się okazuje, że są to najlepsze zasilacze na rynku :o

Ten focus 650W będzie wystarczający jakbym w przyszłości chciał wymienić kartę z 2080S na 2080TI, bądź coś mocniejszego?

 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź,

Jak na razie cena miło spada, a wydajność pozostaje prawie w miejscu :)

Edytowane przez Xazaks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rdr 2 nie jest dobrą grą do sprawdzania stabilnośći oc .
    • Cześć, Aktualnie posiadam Optix MAG272C MSI. Niby ma naprawdę dosyć dobre ustawienia jak 165HZ, 1ms, HDR, natomiast bardzo męczą mi się przy nim oczy. Nie mogę wytrzymywać w pracy jako programista. Ekran jest tak jakby trochę nie wyraźny dla mnie, jakby cień. Naprawdę tragedia. Zależy mi głównie na tym, żeby oczy męczyły mi się jak najmniej, aby obraz był po prostu jakościowy do pracy biurowej/dla programisty. Opcjonalną cechą jest kompatybilność z Macbookiem (na razie mam zwykłego paviliona na linuxie). Na razie znalazłem takie, które mogłyby się sprawdzić. Inne cechy: 1444p minimum, 27 cali, prosty nie zakrzywiony, w moim przypadku odbieram zakrzywienie jako dużo gorszą jakość i droższą opcje. Nie wiem czy lepiej patrzeć w 32 cale czy w 27, żeby wzrok się mnie męczył.   https://www.x-kom.pl/p/1160222-monitor-led-27-dell-g2724d.html#Specyfikacja https://iiyama-sklep.pl/1149-monitory-gamingowe-g-master-red-eagle-monitor-iiyama-g-master-red-eagle-gcb3480wqsu-b1-34-zagiete-va-led-180hz-04ms-2xhdmi-2xdisplayport-hub-usb-freesync--4948570122257.html INNE: https://www.x-kom.pl/p/1168419-monitor-led-27-lg-ultragear-27gr93u-b.html?utm_source=forum&utm_medium=pclab-dl&utm_campaign=Q1 https://www.x-kom.pl/p/1160222-monitor-led-27-dell-g2724d.html?utm_source=forum&utm_medium=pclab-dl&utm_campaign=Q1 1. https://www.amazon.com/ASUS-1080P-Gaming-Monitor-VG246H/dp/B071KHHDNK?linkCode=sl1&tag=suzlyfee-20&linkId=ea51b393324ca79167d5322a38606c89&language=en_US&ref_=as_li_ss_tl&th=1 2. Dell SE3223Q -https://www.amazon.com/Dell-SE3223Q-31-5-inch-Monitor-Gray/dp/B0B2GRMGFL?&linkCode=sl1&tag=suzlyfee-20&linkId=09491e0d74e512c4fa21d9984e748fb4&language=en_US&ref_=as_li_ss_tl  
    • Thermalright Peerless Assassin za 184zł z amazona, ciężko znaleźć coś lepszego "taniego"
    • Jest pełno info, że GTA V nie lubi szybkich maszyn, w tym też dużo filmików na yt "jak sobie z tym poradzić". Niestety, większość filmików dotyczy sytuacji, gdy stuttery pojawiają się regularnie w odstępach kilkusekundowych, a u mnie sytuacja wygląda tak, że gra zacina się raz na kilka/kilkanaście minut na około 1-3 s, co mocno wkurza. Tym bardziej, że na serwerach RP zwykle przy tym stutterze po prostu gra wywala się. I: tak, stuttery są zarówno w online, jak i offline.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...