Skocz do zawartości
Gronek31

Chłodzenie be quiet! Dark Rock 3-wentylator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam nietypowy problem, a raczej chciałbym się dowiedzieć dlaczego nie mogę ustawić wentylatora chłodzenia czyli Silent Wings 3 135mm w biosie na 0%.

Tutaj screeny, przepraszam że z telefonu ale nie miałem pod ręką pena.-> https://photos.app.goo.gl/MMbhon29KuALne9g8

 

Więc tak, podłączone mam 2 140mm sw3 na przód, 1 120mm sw3 na tył i te są podłączone do mobo w wejścia system fan 1,2,3

Bo tylko tyle jest wejść więc 1 120mm u góry obudowy dałem pod wejście cpu2. W sumie wszystko tak jak widać na screenach da się ustawić nawet na 0%(co ciekawe za nim aktualizowałem biosa to mogłem ustawić nawet tą pierwszą kropkę na 50*C-50% i startowało dopiero wtedy, ale po aktualizacji biosu jak tak zrobię to i tak chodzą mimo że jest 40*C więc muszę dawać teraz pierwszą kropkę na 0%)

Niestety wentylator od chłodzenia nie chce się zatrzymać, a widziałem na wielu poradnikach, nawet mówił cyt"o nawet się jeszcze wentylator na chłodzeniu nie odpalił bo tak chłodno"

 

Nie wiem czemu tak się dzieje jak widać na screenach czy dam wszystko na 0% czy od 50*C-0% i tak chodzi, da się go jakoś ustawić bo jak widać przy 40% już śmiga na ok.800rpm więc w ogóle dziwne że on chodzi na 500rpm bo to by oznaczało że chodzi gdzieś w granicach 20% a nawet jest często ostrzeżenie na czerwono uwaga bo poniżej 40% mogą nie zachowywać się prawidłowo czyli nawet się nie odpalą.

 

I też w hwmonitor ten od chłodzenia na cpu1 wyświetla się jako cpufan a ten co jest podpięty pod cpu2 jest jako sysfan co też tego nie rozumiem.

 

Chyba, że nie ma w ogóle tematu bo wentyle od chłodzenia mają jakieś zabezpieczenie i chodzą cały czas choć to dziwne by było.

 

Chyba że to wejście na mobo jest jakieś uszkodzone?

 

Ps. Jeszcze zauważyłem, że ten podłączony pod cpu2 co jakiś czas się załącza na kilka sekund na niskich obrotach i wyłącza i tak co chwilę.

Edytowane przez Gronek31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...