Skocz do zawartości
olizuesz

Obraz nie wyświetla się przy włączaniu komputera rx 570

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem taki, że od zakupu mojego komputera (2017 wrzesień) nie wyświetla mi się nic na ekranie podczas włączania systemu. Po włączeniu zazwyczaj się pokazuje normalnie i działa bez żadnego problemu. Mówię zazwyczaj, bo po uśpieniu systemu i włączeniu go z powrotem po DŁUŻSZYM czasie, nie wyświetla się nic na ekranie, a po resecie też nie od razu działa. Teraz chciałem zainstalować sobie nowy system, ale nie mogłem wejść w bios i dlatego się pojawił problem. Dodam, że na integrze działało normalnie zawsze, ale integra była zepsuta i wyświetlała artefakty, a teraz w ogóle nie działa, więc nie może być to wina monitora. Zrestartowałem wszystko, co mogłem zrestartować i wyciągnąłem i włożyłem wszystko, co mogłem. Monitor jest podłączony na przejściówce dsub na hdmi. Specyfikacja to: Płyta główna Asrock H110m, karta graficzna gigabyte radeon rx570 4gb, procek intel i5 6600, ram jakiś nawet nie pamiętam 8GB w jednej kości, zasilacz korsarz 450w VS. Monitor jakiś stary od benQ, ale to pewnie nieistotne. Błagam o pomoc, bo się zesram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra zepsuta? Byłby to pierwszy taki przypadek, o którym słyszałem.

Edit: Nie mówię oczywiście, że się tak nie stało. Po prostu jeszcze nie widziałem na oczy takiego przypadku. Kolega jest tu nowy, więc nie chcę zrobić wrażenia, że tu jakieś opryskliwe chamy się odzywają ;)

Bardzo możliwe, że masz włączoną opcję szybkiego bootowania bez wyświetlania czegokolwiek z biosa i jakiejkolwiek diagnostyki. Czasami pojawiają się takie poronione opcje, które niby mają chronic komputer przed niekompetentnym klikaniem, ale efekty tego są potem takie, a nie inne. Spróbuj na początek zresetować bios. Informacje na ten temat znajdziesz w instrukcji płyty głównej.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyświetla mi się nic na ekranie podczas włączania systemu

czy się wyświetla, czy się nie wyświetla, ciśnij przycisk wejścia do biosu (del?). Powinien wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...