Skocz do zawartości
dronner

Czarny ekran po złożeniu nowego zestawu AMD Ryzen 7 2700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem ze złożeniem mojego nowego zestawu.

 

Płyta główna Gigabyte GA-AB350-Gaming ATX AM4 DDR4

Procesor AMD Ryzen 7 2700

Ram Crucial balistix DDR4 2x8 gb 3000 MHz

Zasilacz Cooler Master 750 W

Karta graficzna ASUS Radeon RX 480 8 GB

 

Zasilacz i grafę mam miałem wcześniej więc wiem że działają, płyta, procek i RAM kupne.

Po złożeniu zestawu komp się odpala ale mam czarny ekran. Podłączyłem głośniczek na płytę ale nie ma żadnych sygnałów dźwiękowych wskazujących na błąd.

Kombinowałem z RAMem (1 lub 2 kości różne sloty), sprawdzałem procka w slocie (tu raczej nie ma innej opcji włożenia, procek siedzi tak jak powinien), wyjmowałem baterię z płyty żeby zresetować bios.

Niestety nic nie pomaga, grafę też wkładałem starą (bez zasilania z zasilacza chyba stary Radeon 1gb) zamiast mojego Radeona RX żeby sprawdzić czy nie ma problemu z kartą. Odłączałem też dyski (mam ssd i hdd)

 

Zauważyłem że wszystko się odpala ale dysku HDD nie słychać aby pracował.

Nie wiem co może być nie tak, procek z Allegro - używany ale działający (mam nadzieję) z gwarancją rozruchową, płyta z olx - ponoć nowa i tak właśnie wyglądała, RAM nowy ze sklepu.

 

Miał ktoś może już taki problem? Na forum nie mogłem znaleźć konkretnie takiego tematu ale jeśli już był - proszę o wskazanie i przepraszam jeśli spamuje :D

Niestety nie mam możliwości przetestowania poszczególnych podzespołów osobno. Czy ma ktoś może jeszcze jakiś patent co można zrobić / sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze, ile to już czasu minęło? 1,5 roku? Zdążyła już wyjść 3 generacja, a ludzie dalej łącza procki z nowszej gen. ze starszymi płytami i się dziwią ze coś nie działa, choć tematów o tym setki :E Jak wyżej, zaktualizuj BIOS!

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki za odpowiedzi, nie miałem przedtem dużo do czynienia z AMD poza grafami, przesiadłem się co dopiero z Intela i5 4 generacji. Tak właśnie podejrzewałem że to może być aktualizacja biosu.

Da radę zrobić zrobić flasha jeśli komp nie wchodzi do biosu? - mam tylko czarny ekran a nie mam starszego procka żeby go odpalić i zrobić aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobić aktualizację. Opłać paczkomat w 2 strony, dorzuć flaszkę whiskey i programatorem wgram nowy bios.

 

Ewentualnie idź do kogoś z prockiem 1st gen i zrób aktualizaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobić aktualizację. Opłać paczkomat w 2 strony, dorzuć flaszkę whiskey i programatorem wgram nowy bios.

 

Ewentualnie idź do kogoś z prockiem 1st gen i zrób aktualizaję.

 

Drogo to w serwisie za drobne to zrobią :)

 

A tak na poważnie jak się nie znasz oddaj do punktu gdzie Ci to zrobią niewiele zapłacisz i będziesz miał z głowy. Tylko ten kto Ci doradził takie coś niech sobie daruje dalsze tego typu podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki za wszystkie podpowiedzi (nawet te z dodatkowymi komentarzami milion razy to już było itd.), jestem nowy na forum więc nie wiedziałem czy w ogóle ktoś się zainteresuje tym tematem.

Jeśli chodzi o oddanie do punktu - w moim mieście są 3 i żaden nie posiada ''luźnego'' Ryzena 1 generacji, jak bym miał dostęp to sam bym flashował, dla tego dalej pytałem czy jest opcja flasha bez udziału BIOSu bo płyta nie ma ani białego portu USB ani fizycznego przycisku do flasha.

 

MRx21 - dzięki za propozycję ;) kusząca ale mogę też kupić ryzena 3 1200 zrobić flasha i go zaraz sprzedać - czasowo wyjdzie na to samo ale flachę zawsze można zrobić.

Spróbuję jeszcze dać lokalnie ogłoszenie - może ktoś się odezwie kto ma procka 1 generacji. Jeśli nie to takowego kupię, zrobię aktualizację BIOSU i sprzedam.

P.S.Płyta fizycznie jest nowa - opakowanie wyglądało jakby nigdy nie było otwierane więc to tym bardziej mnie utwierdza w przekonaniu że BIOS nigdy nie był aktualizowany, trochę tego będzie bo jest tego chyba 23 wersje z czego 5 na pewno które trzeba aktualizować jedna po drugiej i nie wolno przeskakiwać wersji.

Trochę będę miał zabawy jak już oczywiście znajdę procka.

 

I jeszcze odpowiedź dla zlotnika - wolę starsze mobo w tej cenie co kupiłem niż młodsze microATX, poza tym tak jak na początku pisałem, nie miałem za dużo styczności wcześniej z AM4 (czytaj w ogóle nie miałem styczności) - płyta trafiła się w dobrej cenie, na stronie gigabyte ten procek jest na liście kompatybilnych więc nie wiele myśląc kupiłem nie sprawdzając czy BIOS był aktualizowany.

 

W każdym razie jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za podpowiedzi, serdecznie pozdrawiam i zamykam temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...