Skocz do zawartości
V.I.P

[Modernizacja] 1000-1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym nieco ulepszyć swój 3 letni komputer, który niegdyś śmigał w niektóre tytuły na wysokich ustawieniach.

Najczęściej grywam w ETS2/ATS, PC Building Simulator, jednak o GTA V można zapomnieć.

W pierwszych 2 tytułach na podstawie Afterburner’a stwierdzam, że przez GPU i RAM ciężko na Ultra (30-40fps).

Jednak rozważę każdą propozycję.

 

A mój obecny zestaw:

MOBO: MSI H110M PRO-VD

CBU: Intel Core i3-6100

GPU: Gigabyte GeForce GTX-750 2GB

RAM: Kingston HyperX Fury 1x8GB 2133 cl14

Dysk: WD Caviar Blue 1TB

Zasilacz: Chieftec 400W

Edytowane przez V.I.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie druga taka sama kość pamięci, RX 580 4GB, 6400 i wyżej, lub 7400 i wyżej po aktualizacji biosu.

 

ale wtedy trzeba zmienić również zasilacz, czyli najlepiej sprzedać cały zestaw i iść w Ryzen 1600, tak jak każdy :E

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ram, bo sam jadę na 8gb i w takim gta, pc building sim oraz innych gierkach problemu nie mam. Raczej procek i karta mulą te gry.

Ogólnie to jak wyżej, sprzedać to i iśc w ryzena.

Edytowane przez poof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty masz 2x4 3200mhz, a on ma jedną wolną.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej samej kości nie opłaca się bo widzę cenowo, że można kupić po prostu 2x8GB za tyle co ta jedna kość :lol2:

 

A użycie procka w tych grach jest jakieś 60-70%

Ram przy ETS2/ATS zżera prawie 5GB (trzeba jeszcze wziąć pod uwagę system i inne uruchomione aplikacje)

A użycie grafiki to całkiem 100%

 

Dopiero przy PC Building w niektórych momentach i procek zipie.

 

Z chęcią poszłabym w Ryzena ale trzeba wziac pod uwagę sprzedaż tego co mam, a nie wiadomo ile to potrwa, za ile to w ogóle opyle bym mogła dołożyć i złożyć coś nowego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2x8 3600mhz i jak wyjąłem jedną z ust. 2133 cl 15 - spadki, dropy, nawet 50% mniej, czyli przepaść.

 

Takie zestawy z r5 1600 + RX 570 składałem do 1500 zł, mowa o używanych częściach. Wystaw taniej płytę + procesor i pójdzie szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbym na razie zostawiła CPU a skupiła się na ram i GPU? To rx 580?

 

Może kiedyś w przyszłości zbuduję coś od nowa już z Ryzenem jak będę miała większy budżet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w twoim zestawie największą bolączką jest karta graficzna, potem CPU a potem jeden moduł RAM.

 

Jak zmienisz kartę graficzną to już będzie duży efekt na plus, moduł RAM widzę 200zl kosztuje, to może lepiej kupić już nowy zestaw pamięci, jak masz zamiar niedługo zainwestować w komputer więcej, albo zostać na 1x8GB. Zależy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym nieco ulepszyć swój 3 letni komputer, który niegdyś śmigał w niektóre tytuły na wysokich ustawieniach.

Najczęściej grywam w ETS2/ATS, PC Building Simulator, jednak o GTA V można zapomnieć.

W pierwszych 2 tytułach na podstawie Afterburner’a stwierdzam, że przez GPU i RAM ciężko na Ultra (30-40fps).

Jednak rozważę każdą propozycję.

 

A mój obecny zestaw:

MOBO: MSI H110M PRO-VD

CBU: Intel Core i3-6100

GPU: Gigabyte GeForce GTX-750 2GB

RAM: Kingston HyperX Fury 1x8GB 2133 cl14

Dysk: WD Caviar Blue 1TB

Zasilacz: Chieftec 400W

 

karta graficzna jest słabiutka jak na dzisiejsze wymagania, zacząłbym od wymiany na rx 570/rx 580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeśli chodzi o rx570 lub rx580, na których producentów najlepiej przykuć uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, takiej ceny się nie spodziewałam :E

 

Ale tez teraz myślę, czy zasilacz jaki mam wystarczy czy również do wymiany :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, takiej ceny się nie spodziewałam :E

 

Ale tez teraz myślę, czy zasilacz jaki mam wystarczy czy również do wymiany :E

akurat ten model był na wyprzedaży za 599 wystarczy dobrze poszukać, za 600 zł masz kartę która pociągnie każdy tytuł na średnich/high

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie będzie bardzo obciążała mój obecny procesor?

 

Za jakiś czas napewno wymienię na lepszy procek albo całkiem nową płytę i cpu

Ale chciałabym żeby po prostu na ten czas lepiej się sprawowało w grach niż obecnie :E

 

Ps. A co myślicie o 1060 6GB ?

Edytowane przez V.I.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam, jaki budżet masz?

 

Na GPU max 900-1000zł

Ogólnie jak w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GPU max 900-1000zł

Ogólnie jak w temacie

 

To może już w takim razie ASUS Dual GeForce® GTX 1660 OC edition 6GB GDDR6 EVO

 

www.morele.net/karta-graficzna-asus-dual-geforce-gtx-1660-oc-evo-6gb-gddr6-90yv0d11-m0na00-6130159/

 

A tu jest potwierdzenie że coś takiego z pamięciami GDDR6 istnieje:

 

www.asus.com/pl/Graphics-Cards/DUAL-GTX1660-O6G-EVO/

 

Ale co by nie było pamięci by się przydało dołożyć, bo dual ram daje kopa,

 

Dodatkowo mocniejszy procesor, bo przy obecnym karta będzie się nudzić.

 

No i do całości mocniejszy zasilacz. Przynajmniej 500 W 80+ Gold. Lub 600 W 80 + Bronze.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP Nie no z tymi psu nie przesadzajmy. Nawet jakby autor dał tu jakąś tam i5 czy i7, 2x8gb ramu i tą 1660 to całość nie zje więcej jak ~ 360w w stresie. Taki Vero l2 500w czy focus 450w będą aż nadto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dajmy na to że wybiorę tego 1660, dorzucę Ram, a w najbliższej przyszłości przyjdzie wymiana procesora, na jaki wymienić jakbym chciała zostać przy intelu? Budżet też napewno będzie koło tysiaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki zestaw z i3-6100 + 1660 jak 200w weźmie to będzie dobrze, a chiefteci mają na linii +12v 330v, czyli bidnie, jeśli mowa o GPA, ale tego gtx-a ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dajmy na to że wybiorę tego 1660, dorzucę Ram, a w najbliższej przyszłości przyjdzie wymiana procesora, na jaki wymienić jakbym chciała zostać przy intelu? Budżet też napewno będzie koło tysiaka.

Na tę płytę będziesz mogła wrzucić i7 6700/7700. Jak coś nowego, to za 1k zostaje wzięcie i5 9400F za 600zł + do tego jakaś płyta. Wypadałoby mieć RAM'y 2666MHz+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tę płytę będziesz mogła wrzucić i7 6700/7700. Jak coś nowego, to za 1k zostaje wzięcie i5 9400F za 600zł + do tego jakaś płyta. Wypadałoby mieć RAM'y 2666MHz+

 

Która opcja będzie najlepsza? Wydaje mi się ze ta druga :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w Ryzen 3600 :P wg mnie lepsza opcja

 

Zmiana na i7 6700 wychodzi najtaniej, bo zmienisz tylko procesor, który chyba nadal chodzi po 600zl na allegro

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na 6700 mi się nie widzi bo kupuje za wielką kasę stary procesor a w tej cenie można już mieć coś dużo nowszego i5 9400 czy ryża 2600, pamięć ram co by nie zrobił i tak do wymiany na kostki do duala... Więc różnica to tylko koszt zakupu nowej płyty głównej, nowy zestaw może zawsze rozbudować, a starego już po zakupie 6700 nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś na dekiel upadł żeby do i3 6100 + 1x 8GB single channel jeszcze Radeona polecać :E

 

Niestety i5 4/4 to kaszalot i pozwoli na komfortowe granie znacznie bardziej niż i3 6100, ale 4 rdzenie i 4 wątki to już za mało i za pół roku będziesz znów zakładała temat do wymiany.

 

Ceny używanych i7 6700/7700 to kpina.

 

Pozostaje Ci sprzedać CPU + mobo + ram + kartę - nie wiem ile za to weźmiesz - 500zł może ktoś da.

 

Wtedy

 

i5 9400f + Mobasek na H310 wyjdzie jakieś 900zł + Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT 2x 8GB to jakieś 1200+ zł.

 

Zostaje 800zł na kartę, więc wtedy można brać RX580 8GB, choć wolałbym dołożyć 2 stówki do GTX1660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...