Skocz do zawartości
lapkado52

Laptop do 3500 (programowanie, filmy 4K, okazjonalnie gry)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję laptopa przede wszystkim do programowania i filmów 4k (laptop będzie często podłączony przez hdmi do TV), interesuje mnie także opcja, aby dało się na nim odpalić okazjonalnie jakieś gry - przykładowo fife 19/20. Nie musi być oczywiście na najwyższych detalach.

 

Najważniejsze wymagania:

-matryca ok 15 cali,

-wygląd laptopa musi być normalny, nie gamingowy,

-bateria nie jest wyjątkowo ważna,

-dysk minimum 500 GB,

-całkowicie odpadają laptopy firmy LENOVO (niestety miałem z tą marką przykre doświadczenia - szczególnie z ich serwisem),

-preferowałbym DELL-a (posiadam 2 laptopy z tej firmy i jestem z nich bardzo zadowolony).

 

Nie wiem czy moje wymagania są realne w tej cenie, ale uznałem że nie zaszkodzi spróbować, i może ktoś mi coś doradzi. :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i5-8300H/8GB/512/Win10 GTX1050Ti IPS - 3499 zł

- matowa matryca IPS FullHD 15,6 cala

- Aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura

- i5-8300H + GTX 1050 Ti zapewnią naprawdę przyzwoitą wydajność w grach.

- 512 GB dysk SSD

- możliwość rozbudowy o dodatkowy dysk oraz pamięć (co polecam bo dołożenie 8 GB za 150 zł da nawet + 30% FPS w grach z uwagi na Dual Channel ).

 

Niezbyt często polecam Della bo z reguły ma bardzo słabą ofertę nie-biznesowych laptopów ale w tym budżecie to druga zaraz po Acerze opcja jeśli chodzi o wydajność a jednocześnie spełniająca pozostałe kryteria Twoje i moje ( IPS ):

Dell Inspiron G3 i5-9300H/8GB/512/Win10 GTX1050 - 3599 zł

Słabsza grafika, gorsze wykonanie niż Acer , brak aluminium - plastik. Do tego 100 zł drożej. To tak bardziej dla porównania z ofertą Della ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :)

Ten Acer wygląda naprawdę nieźle, aczkolwiek Dell niestety posiada gamingowy wygląd. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :)

Ten Acer wygląda naprawdę nieźle, aczkolwiek Dell niestety posiada gamingowy wygląd. :(

 

W cenie do 3500zł z 1050Ti masz jeszcze:

Dream Machines G1050Ti-15 i7-8750H/8GB/500SSD GTX1050Ti za 3499złDobrze wyposażony, DM to kadłubek Clevo składany w Polsce. Jest tu procesor i7, karta GTX 1050Ti oraz 500GB dysk SSD.

Gdyby nie wygląd wybór byłby większy, a tak to jednak nie ma za bardzo w czym przebierać (choć ten DM i tak leci do oceny, bo moim zdaniem Dell G3 ma akurat mało gaimingowy wygląd).Jest jeszcze co prawda:

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300H/8GB/480+1TB za 3499zł

Nie wiadomo, czy będzie tam IPS/AHVA, czy może jednak TN'ka-gdyby pasował Ci wygląd, to trzeba by zamówić i sprawdzić czy ta matryca Ci odpowiada, głównie do programowania, bo jak sam napisałeś filmy i tak będziesz w większości oglądał na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Po przejrzeniu jeszcze kilku rankingów (w które nie do końca wierzę, ale ok...) i poczytaniu wielu opinii, najbardziej przekonuje mnie właśnie Acer Aspire 7.

Zapytałem w wątku o rabatach, czy jest jakaś szansa żeby takowy dostać... :) Może wtedy rzeczywiście kupiłbym wersję z 16GB. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu jeszcze kilku rankingów (w które nie do końca wierzę, ale ok...)

 

Nigdy nie patrz na żadne rankingi. Po prostu nie istnieje coś takiego, to jest twór gównianych stron pozycjonowanych w google tylko po to żebyś przeglądał ich reklamy.

Jeśli szukasz informacji to tylko strony pokroju notebookcheck - tam masz te same procedury testowe dla wszystkich laptopów i są to porównywalne i rzetelne informacje w przeciwieństwie to całęgo syfu jaki masz w google po wrzuceniu nazwy modelu w wyszukiwarkę.

 

Tutaj masz test tego laptopa w nieco innej konfiguracji: Link

 

A co do dołożenia do 16 GB możesz też kupić oddzielnie drugą kość i wyjdzie Cię to taniej niż dopłata 200 zł :

Kingston 8GB 2400MHz CL17 1,2V - 145 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdaję sobie z tego sprawę, dlatego napisałem że nie za bardzo wierzę w takie rankingi. ;)

Czy dołożenie tej kości samodzielnie jest kłopotliwe i czy nie wiąże się to z utratą gwarancji? Bo jak rozumiem trzeba rozkręcić laptopa?

Niestety jestem w tym temacie dość mocno zielony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dołożenie tej kości samodzielnie jest kłopotliwe i czy nie wiąże się to z utratą gwarancji? Bo jak rozumiem trzeba rozkręcić laptopa?

 

W przypadku Acera odkręcasz jedną śrubkę i po prostu wkładasz pamięć. Tyle. Gwarancji nie tracisz.

 

csm_acer_5_1e9b409414.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...