Skocz do zawartości
japan

Klawiatura podobna do Cougar 200k

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu szwankuje mi spacja w Cougar 200k, ogólnie widziałem dużo negatywnych opinii na temat ich trwałości. Niemniej jednak bardzo polubiłem tą klawiaturkę i skok klawiszy jest dla mnie perfekcyjny, niestety nie ma jej już w żadnym sklepie.

 

Znacie może jakiś model, który miałby podobny skok klawiszy? Nie wiem jak go nazwać, pseudo-mechaniczny? :E

 

Chciałbym się zamknąć w okolicach 200-300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kolega kiedyś polecił SPC Gear GK550 (podświetlana, RGB i mechaniczna). Działa bardzo fajnie i mam też do niej podkładkę do nadgarstków. Ogólnie to ona w kilku modelach jest. GK 530 to taka mniejsza, GK540 jest bez podkładka na nadgarstki. Zobacz je sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Cougara w stanie niemal idealnym, ale niestety z uszkodzonym, przyciętym kablem (wysuwaną półką przyciąłem prowadnicami). :kwasny:

 

Świetna klawiatura. Ta obecna, jaką mam (GENESIS THOR 300 TKL RED), nawet się do niej umywa. :kwasny:

Nożycówki to jednak fajna sprawa. W sumie nie szedłbym w żadne mechaniczne na Twoim miejscu, ale właśnie w dobrą nożycówkę.

 

Szukaj właśnie klawiatur nożycowych.

 

Może Gigabyte Force K7? Ogólnie podobno fajnie chodzi, ale nie umywa się wyglądem do Cougara.

 

 

Skoro byłeś zadowolony z 200k to może weźmiesz po prostu również Cougara nożycówkę?

Mój link

 

Mnie się podoba.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rekomendacje, co do Vantar to zastanawiam się czy podobny skok klawiszy będzie? Bo wygląda na płaską, z lekkim skokiem jak w laptopie. Ktoś miał okazję porównać ją z Cougar? No i też średnio mi leży, że to chiclet.

Edytowane przez japan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rekomendacje, co do Vantar to zastanawiam się czy podobny skok klawiszy będzie? Bo wygląda na płaską, z lekkim skokiem jak w laptopie. Ktoś miał okazję porównać ją z Cougar? No i też średnio mi leży, że to chiclet.

 

Cougar 200k to przecież klawiatura nożycowa, płaska, podobna do laptopowej, więc nie wiem skąd to zaskoczenie.

Vantar tak samo. Do tego jest to ten sam producent, klawiatura wygląda podobnie, więc moim zdaniem jest duża szansa, że będzie podobna do poprzedniczki.

Zamów. Jeżeli się nie spodoba, to zwrócisz ją. Jeżeli nie, to szukaj dalej sam, innej klawiatury nożycowej. Wybór jest niestety dość ograniczony, bo to nie są popularne klawiatury.

 

Jako były użytkownik Cougara 200k mogę tylko tak doradzić. Vantara nie miałem w ręku, ale moim zdaniem warto zaryzykować i dla siebie brałbym ją również.

 

Rok temu zachciało mi się spróbować pierwszego w życiu mechanika (taki średniawy, bardzo budżetowy), ale chętnie bym wrócił do nożycówki w przyszłości i wówczas mój wybór byłby właśnie taki jak zaproponowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vantar to rozklekotana i jarmarcznie świecąca zabawka w porównaniu do 200k. Zupełnie inna klasa i raczej inny target.

 

Jeśli w grę nie wchodzi jakieś ostrzejsze granie, Logitech K740 będzie odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@japan Witaj w klubie, też mam 200K i też chciałem ją zmienić ze względu na problemy ze spacją, efekt jest taki, że zdemontowałem spację i złożyłem jeszcze raz i działa git bo nie byłem w stanie znaleźć nic na zastępstwo (K740 odpada bo nie da się demontować podkładki pod nadgarstki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@addept Może i 200k jest płaski jak w laptopie, ale klawisze chodzą o wiele "ciężej" w porównaniu do laptopowych, nie wiem jak to inaczej opisać, ale średnio mi to przypomina jakąkolwiek klawiaturę z laptopa. No i też wizualnie jakoś wyższe te klawisze się wydają, Vantar sprawia wrażenie takiego co ledwo wystarczy dotknąć i już się wciska, ale może sprawdzę.

 

@FredPL Mi już rok temu spacja szwankowała, potem było lepiej, teraz znowu z lewej strony nie domaga coś, próbowałem już ją złożyć od nowa dobre kilka razy (nie jest to łatwe), ale nawet po perfekcyjnym zamontowaniu i tak coś jest nie tak ;/

Edytowane przez japan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gigabyte Force K7 i jedynym godnym następcą jest Modecom Volcano Blade.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...