Skocz do zawartości
Gość Ewqaaa

Komputer 'nie widzi' pamieci RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewqaaa

Witam,

Mam problem z pamiecia RAM, ktora niedawno kupilam. A wiec moj komputer posiada wbudowana pamiec Ram 4gb, chciałam ja rozszerzyć poprzez zakup 8gb. Po wlozeniu dwoch pamieci Ram komputer nie widzi tej wiekszej. Sprawdzalam pojedynczo i na starej chodzi normalnie w kazdym jednym z dwoch wejsc, a jezeli zostawiam sama 8gb zaczyna piszczec i sie nie włącza, dodam ze w programie CPU-Z informuje mnie, ze posiadam laczna ilosc 12gb, natomiast w praktyce jest widoczne 4. Z gory dziekuje za wszelka pomoc. Bardzo zalezy mi na informacji co moze sie dziac.☺️

 

*Pamiec ram: 4gb 2Rx8 PC3-12800U-11-11-B1

*Pamiec ram:8gb 2Rx4 PC3L-18600R- 9-11-E2

*Procesor: intel core i3-2120 330ghz 64bit.

(Jezeli jeszcze jakies dane komputera sa potrzebne to podam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć screeny z zakładek z CPU-Z, memory, mainboard i SPD (tutaj zrzuty dla różnych kości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewqaaa

Już tak robilam i 3małam go bez baterii jakies 40min

 

Wgl takie ram moge do siebie dołozyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewqaaa

Dell inc. OptiPlex 3010 x 64-based PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj model płyty głównej.

Masz w walidatorze: Dell 042P49

Ponieważ to jest dedykowana płyta Della, to słabo widzę opcje konfiguracji. Trzeba próbować ustawić wolniejsze timingi/taktowanie RAMu i szukać.

 

Na mojej platformie na Z77 Dual channel działał tylko dla 2 kości przy taktowaniu 1333 (mimo że obie były 1600, ale z zupełnie różnych maniek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewqaaa

Wiec poprosze o male instrukcje co do tego'ustawić wolniejsze timingi/taktowanie RAMu i szukać'. Pytanie czy to sie oplaci wgl zawracac tym glowe? Czy pozostac przy 4db jak jest?

 

*4gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzuty z BIOSu, ustawienia pamięci. Zdjęcia możesz wrzucić na jakiś hosting od zdjęć, wrzucanie do postów jako załączniki mija się z celem.

 

4GB to mało, przy 80% zajętości system zaczyna przerzucać to do pliku wymiany, głupia przeglądarka może kilkoma zakładkami zapchać RAM. A Ty nie masz SSD..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewqaaa

No nie mam bo zachcialo mi sie 1tb. Tylko jest taki problem, ze jako iz mam dell to ten bios jest dziwny ledwo wiem co i jak. A przechodzac z win 7 na win 10 sadzilam ze bede miala uefi, a okazalo sie ze nie. Wiec tak to nie wiem jak sie poruszac w biosie.

Odpowiadajac na pytanie czy widzi w biosie to odpowiedz brzmi NIE. Tylko ta stara 4gb ktora jest od zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Windowsa nie ma nic do UEFI, BIOS już masz najnowszy, więc nic lepszego nie dostaniesz.

Co do BIOSu to nie jest on taki tragiczny, ale tego konkretnego modelu nie znam. Bez zrzutów jesteś zdana sama na siebie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewqaaa

Wiem wlasnie, ze nie ma nic wspolnego po fakcie, ale lepiej pozno niz wcale. W tym biosie wlasnie malo jest do zmiany i nie za wiele w internecie mozna sie dowiedziec .no nic.. Dalej stoje w tym samym miejscu co na poczatku. Ale dziekuje za zainteresowanie moja sprawa.

 

Jak jutro uda mi sie dodac zdj z zrzutow to powroce do tematu i mam nadzieje, ze cos uda sie wymyslec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewqaaa

WITAM PONOWNIE,

Moze ktos doradzi na jaka pamiec ram mg zamienic skoro ta co mam nie idzie.. Wgl 8gb pojdzie na tym zestawie sprzetowym z gory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0. 8GB spokojnie pójdzie, jak rozbudowywałem starszego Della i poszedł.

1. Możesz szukać kości z numerami fabrycznymi Della, one na pewno będą pasować. Mogą za to być nieprzyzwoicie drogie.

2. Warto próbować z innymi kośćmi pamięci. Tutaj kwestia czy docelowo ma być 8 czy 12GB, jak 8 to większość będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...