Skocz do zawartości
nieteczasy2

Nie mogę znaleźć źródła problemu

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, od dziś mam problem z moim połączeniem internetowym i nie mogę dojść, gdzie jest problem.

 

PC mam połączone przez wifi z routerem przez kartę sieciową USB, a ping wygląda tak: https://imgur.com/a/4XspLtQ

W tym samym czasie puściłem ping na adres 192.168.1.1 - 1 lub 2ms opóźnienia bez straconych pakietów

 

W tym samym czasie na telefonie z Androidem, do tej samej sieci, z dokładnie takiej samej odległości do routera, mam stabilne 40 - 60 ping bez straconych pakietów.

Celem sprawdzenia, czy może przyczyna leży po stronie karty sieciowej na USB, stworzyłem hot spota w telefonie - stabilne połączenie 60 ping bez straconych pakietów.

 

Zatem:

- nie jest to wina dostawcy ani routera (telefon czy inne urządzenie ma stabilne połączenie)

- nie jest to wina karty sieciowej na usb - stabilne połączenie do 192.168.1.1 i stabilne połączenie z hotspotem

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień kanał na ruterze z auto na jakiś rozsądny(1,6,11), i pobaw się szerokością transmisji (20/40/80MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość sprawdzenia tego PC po prostu na kablu ?

Jutro to zrobię, ale podejrzewam, że będzie ok mad2.gif

 

zmień kanał na ruterze z auto na jakiś rozsądny(1,6,11), i pobaw się szerokością transmisji (20/40/80MHz)

 

Zmieniłem, bez różnicy...

 

W ogóle to się stało z dnia na dzień, wczoraj wieczorem było wszystko dobrze. Nic nowego nie instalowałem

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh okej, spodziewałem się sprzętu od operatora internetu, tam często aktualizacje firmware wychodzą wgrywane zdalnie, i czasem potrafią coś zepsuć - wtedy reset do fabrycznych zwykle wystarcza.

 

Nie mam bardzo pomysłu, skoro ping do rutera jest stabilny i wywala się dalej, a inne urządzenia w tej samej sieci nie mają problemu...

Wychodzi, że wysycasz swoje łącze - czyli wysyłasz/ściągasz tyle danych na PC, że Twoje WiFi wyrabia, ale już Twój operator internetowy - nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany - kabel dochodzący do modemu (kablówka) był leciutko wysunięty. Wcisnąłem go i po kłopocie. Dziwi tylko, że takie objawy tylko na jednym komputerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...