Skocz do zawartości
racesupport

Palit RTX 2080ti - nagle działa na 1935mhz stale

Rekomendowane odpowiedzi

Już powoli mam dość RTX... dzisiaj włączam sobie kompa, grzebie coś po necie i już od początku wiedziałem, że coś nie teges... piszczą mi cewki w stresie ale leje na to, i tak gram w słuchawkach, siedzę sobie więc i słyszę, że cewki piszczą a przecież przeglądam neta... patrzę na temp, 10st wyżej niż normalnie w idlu, WTF!? Włączam gpu-z...

 

8s9.png

 

qus.png

 

Jak widać, karta leci 1935mhz, niczym karty nie kręciłem nigdy, próbowałem zrobić downgrade biosu, ale też nic to nie dało... nie wiem o co caman ?

 

Przeflashowałem jeszcze raz BIOS na najnowszy dostępny

 

v3t.png

 

Póki co jest ok, cewki cicho bo nie ma jak wcześniej 75% load ale co mogło spowodować taki skok i jeszcze do 1935 ? Przecież max boost jest dużo niższy...

Edytowane przez racesupport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu jest problem... pokazuje użycie 1% a gpu-z ponad 60. Może faktycznie coś kopie :/ Ale skąd te 1930mhz ?

 

eh.jpg

 

Po ponownym uruchomieniu komputera wszystko jest ok i po ok 5min wskakuje 1950mhz i gpu load na poziomie 7X%

Edytowane przez racesupport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank masz jakiś syf który ukrywa swoje działanie.. stąd 1% w menedżerze zadań

 

Przeskanuj dobrze kompa np. malwarebytes - pełny skan z wykrywaniem rookitów..

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na nowo zainstalować sterowniki z użyciem DDU.

 

Masz jakieś programy które Ci się odpalają przy starcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem procesy w menadżerze zadań ale nie znalazłem nic niepokojącego chyba że to coś jest sprytnie schowane.

 

Przeskanowalem avastem i malwarebytes, w zasadzie to na bieżąco u mnie działa anti malware i coś tam wyczaił ale żadnych zmian po kwarantannie plików zainfekowanych.

 

Dwóch nie udało mu się usunąć mianowicie ntuser.pol

 

Autosart patrzyłem, wyłączyłem kilka które w zasadzie od dłuższego czasu nie były mi potrzebne ale też tam nic nadzwyczajnego nie znalazłem.

 

Zamówiłem wczoraj dysk ssd M2, postawie na niego świeży system bo ostatnimi czasy sporo się u mnie niedobrego dzieje hehe

 

Chodzi o temat restartu kompa podczas próby zagrania w pubg, może system jest tak zainfekowany że crashuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menedżer zadań nie pokazuje prawidłowo użycia GPU.

W MSI Afterburner, Info możesz sprawdzić, które procesy używają karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenna wskazówka, sprawdzę

 

Na nowym OS to samo, jutro będę miał AORUS 2080ti WB, palita wysyłam na gware. Same problemy z nią od początku.

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez racesupport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ZOTAC RTX 2070SUPER mimo nizszych zegarow w turbo, kiedy gram potrafi dobić do 2000Mhz na rdzeniu i do tego siedzi cichutko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ZOTAC RTX 2070SUPER mimo nizszych zegarow w turbo, kiedy gram potrafi dobić do 2000Mhz na rdzeniu i do tego siedzi cichutko :)

 

Zastanawiałem się czy brać kolejnego 2080ti bo wiadomo jak z nimi jest... No nic, zobaczę. Jak będą problemy to się będę bujał w RMA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...