Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Zetnakatel

Jak zrobić żeby procesor się nie przegrzewał?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zetnakatel

Tak jak w pytaniu co zrobić żeby ten "ruski" procesor się nie grzał. Bo ku****a gram sobie ładnie mi idzie gra a tu puuu, zawiesza się i restart musze robić, już drugi raz. Dochodzi do 50 stopni się wyłącza pajac jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak w pytaniu co zrobić żeby ten "ruski" procesor się nie grzał. Bo ku****a gram sobie ładnie mi idzie gra a tu puuu, zawiesza się i restart musze robić, już drugi raz. Dochodzi do 50 stopni się wyłącza pajac jeden.

Zamontować chłodzenie na procka oraz całą obudowę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 stopni????????? w stu o mógłby ci sie wyłączać czy nawet 80 ale 50 stopni to przeciętna temperatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetnakatel
50 stopni????????? w stu o mógłby ci sie wyłączać czy nawet 80 ale 50 stopni to przeciętna temperatura

 

 

Tak przekroczy 50 stopni i się wyłącza. Słyszałem ze jest tak w Biosie ustatwione zeby przy tylu sie wyłączał. u mnie przeciętna to 38 -42 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Bartonik 2500+ sie zawieszał przy 64 stopniach :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj obudowe. Ja zostawilem tylko "szkielet", ktory trzyma napedy, zasilacz,mobo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytnij dziure w boku obudowy nad prockiem i wstaw tam bylejaki wiatra, by na procka dmuchał (możesz iść do serwisu komputerowego i poprosić o kilka zjaranych zasiłek, stamtąd weźmiesz se wiataka :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przestaw w biosie na wyższą temperature i kłopot masz z głowy, mi temperatura proca kiedys sięgała 85 c i sie nic mu nie stało. Pentiumy jeszcze wyższe temperatury osiągają , jak z celinami jest to nie wiem, ale nie sądze żeby temperatura 50 c mogła mu zaszkodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:dj: Ja mam okolo 54 stopni jak nic nie robie :P A jak zaczne grac np. w NF MW albo GTA SA to leci w gore niezle :E:E:E:disco:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe 50'C niezle jak moj athonik siegal do 72'C i smiga dalej po wymienie chlodzenia jest 40'C - 50'C i styka

a co do maxymalnych temperatur to slyszalem ze intel ma maly zakres chyba do 80 moze mniej oczywiscie zdazaja sie wyjatki :P

a athlony granica jest chyba troche wyzej :P

ale dokladnie niewiem :) ale te 50'C to jest dobra temperaturka i nie jest taka wysoka oczywiscie mogla by byc nizsza ale za free to se mozesz bude zdemontowac :) albo wystawic kompa za okno i juz gwarantuje ze nieprzekroczy 40'C :P a moze i do 30 zejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zle slyszales. To Intele maja wyzsze max. temperatury :P A jak wystawi kompa bez obudowy za okno to procek bedzie mial 30*C max, ale jak mu dyski zamarzna albo cos innego to juz bedzie problem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś tak myślałem zeby w zmie wystawić kompa na balkon ale ta wilgoć...:P wiec zostałem przy normalnej metodzie wentylowania czyli chłodzenie na procku...zdjęte scianki i dodatlkowy wiatrak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za darmo to sobie obniż FSB i napięcie rdzenia - będzie chłodniej :E

W BIOSie podwyż temp. wyłączenia kompa. Usuń kurz z radiatora.

Bo juz kupienie pasty i przesmarowanie procka to kosztuje (niewiele, ale zawsze te 1 zł :E)

Tak jak radzili - dziura w obudowie i kawałek butelki PET - jako tunel dolotowy - proc będzie miał chłodniej. Dodatkowy wiatrak - zwiększy hałas, ale jak to nie przeszkadza, to jest bardzo skuteczne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...