Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Zetnakatel

Jak zrobić żeby procesor się nie przegrzewał?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zetnakatel

Tak jak w pytaniu co zrobić żeby ten "ruski" procesor się nie grzał. Bo ku****a gram sobie ładnie mi idzie gra a tu puuu, zawiesza się i restart musze robić, już drugi raz. Dochodzi do 50 stopni się wyłącza pajac jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak w pytaniu co zrobić żeby ten "ruski" procesor się nie grzał. Bo ku****a gram sobie ładnie mi idzie gra a tu puuu, zawiesza się i restart musze robić, już drugi raz. Dochodzi do 50 stopni się wyłącza pajac jeden.

Zamontować chłodzenie na procka oraz całą obudowę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 stopni????????? w stu o mógłby ci sie wyłączać czy nawet 80 ale 50 stopni to przeciętna temperatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetnakatel
50 stopni????????? w stu o mógłby ci sie wyłączać czy nawet 80 ale 50 stopni to przeciętna temperatura

 

 

Tak przekroczy 50 stopni i się wyłącza. Słyszałem ze jest tak w Biosie ustatwione zeby przy tylu sie wyłączał. u mnie przeciętna to 38 -42 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Bartonik 2500+ sie zawieszał przy 64 stopniach :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj obudowe. Ja zostawilem tylko "szkielet", ktory trzyma napedy, zasilacz,mobo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytnij dziure w boku obudowy nad prockiem i wstaw tam bylejaki wiatra, by na procka dmuchał (możesz iść do serwisu komputerowego i poprosić o kilka zjaranych zasiłek, stamtąd weźmiesz se wiataka :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przestaw w biosie na wyższą temperature i kłopot masz z głowy, mi temperatura proca kiedys sięgała 85 c i sie nic mu nie stało. Pentiumy jeszcze wyższe temperatury osiągają , jak z celinami jest to nie wiem, ale nie sądze żeby temperatura 50 c mogła mu zaszkodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:dj: Ja mam okolo 54 stopni jak nic nie robie :P A jak zaczne grac np. w NF MW albo GTA SA to leci w gore niezle :E:E:E:disco:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe 50'C niezle jak moj athonik siegal do 72'C i smiga dalej po wymienie chlodzenia jest 40'C - 50'C i styka

a co do maxymalnych temperatur to slyszalem ze intel ma maly zakres chyba do 80 moze mniej oczywiscie zdazaja sie wyjatki :P

a athlony granica jest chyba troche wyzej :P

ale dokladnie niewiem :) ale te 50'C to jest dobra temperaturka i nie jest taka wysoka oczywiscie mogla by byc nizsza ale za free to se mozesz bude zdemontowac :) albo wystawic kompa za okno i juz gwarantuje ze nieprzekroczy 40'C :P a moze i do 30 zejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zle slyszales. To Intele maja wyzsze max. temperatury :P A jak wystawi kompa bez obudowy za okno to procek bedzie mial 30*C max, ale jak mu dyski zamarzna albo cos innego to juz bedzie problem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś tak myślałem zeby w zmie wystawić kompa na balkon ale ta wilgoć...:P wiec zostałem przy normalnej metodzie wentylowania czyli chłodzenie na procku...zdjęte scianki i dodatlkowy wiatrak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za darmo to sobie obniż FSB i napięcie rdzenia - będzie chłodniej :E

W BIOSie podwyż temp. wyłączenia kompa. Usuń kurz z radiatora.

Bo juz kupienie pasty i przesmarowanie procka to kosztuje (niewiele, ale zawsze te 1 zł :E)

Tak jak radzili - dziura w obudowie i kawałek butelki PET - jako tunel dolotowy - proc będzie miał chłodniej. Dodatkowy wiatrak - zwiększy hałas, ale jak to nie przeszkadza, to jest bardzo skuteczne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Windows będziesz miał zawsze ciemno w HDR W grach będzie okej. 
    • Matko boska jak ja miałbym coś takiego na moim 34DW to by mnie krew zalała 😶 bo nie małe pieniądze wydałem na tewn monitor ale warto było zero problemów 
    • Ile czujników masz na płycie głównej ? FanControl wykrywa wszystko, co płyta udostępni nawet te czujniki, które nie są wyprowadzone jako gniazda FAN na płycie głównej. Nie sugeruj się nazwami FAN, bo FanControl je może zamienić. Trzeba samemu określić które gniazdo FAN na płycie odpowiada danemu odczytowi w FC. Nie znam Gigabyta, ale nie widzę sensu, żeby Gigabyt nie współpracował z FC.
    • Jednak ten chat jest głupi  Ty o asteroidach, a on o sterydach  
    • Jest już niewiarygodnie pięknie i wspaniale, ale będzie jeszcze cudowniej i ideologicznie wspanialej, to jeszcze nie koniec: pięciokrotnie (!) przesuwano wprowadzenie pełnej kontroli importowanej żywności. Cztery lata po (!) brexicie, dopiero od następnego wtorku, będą obecne kontrole fizyczne, ale zapowiada się, że będą wprowadzane stopniowo (hehehe), żeby dać biznesom czas na dostosowanie się. Ponieważ UE się nie pitoliła, kontrole żywności sprowadzanej z UK do UE zaczęły się od razu. Co ubiło 80-90% wolumenu eksportu w przypadku niektórych biznesów (pisząc z pamięci przykłady: jakieś chyba tam sery, produkty z grzybów). Do tej celebry sukcesu można dołożyć przykładowo jeszcze sprawę Irlandii Północnej, w której przez lata próbowano wprowadzić nowy wynalazek: Kontrolę Celną Schrodingera - czyli taką kontrolę, która jednocześnie istnieje i jej nie ma. UK "mainland" chciał kontroli, UK "ireland" reagował paniką na samą myśl o kontrolach. W związku z tym rząd tam się obraził na rząd "główny" i odmówił pracy. Foszek przez lata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...