Forum PCLab.pl: Jak zbudowac quada - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jak zbudowac quada Oceń temat: **--- 1 Głosów

#1 Użytkownik jest niedostępny   penatrox Ikona

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 01 Styczeń 2006 - 21:26

Witam czy jest ktoś w posiadaniu schematów lub planów budowy quada ?? Na google nic nie mogłem znaleść na ten temat :// a znalazłem topick na tym forum ze schematami ale do gokartów więc może ktoś posiada schematy lub projekty quada ??

#2 Użytkownik jest niedostępny   Apokalips1000 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Styczeń 2006 - 21:38

Raz widziałem, na żywo, przerobioną MZ-tkę na quada. Niestety jeszcze w sieci nie widziałem żadnych schematów ani projektów takiego cudeńka :(

#3 Użytkownik jest niedostępny   craven Ikona

• powered by 230V
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Styczeń 2006 - 22:34

jak ty quada z MZ'tki zrobisz skoro to naped tylko na tył... czyli przednio oś od czego bedzie? ew 2 silniki dajesz na przód i tył... ? Bo quad z załozenia musi by 4x4 a z MZ'tki to sobie gokarta zrób... :-)

#4 Użytkownik jest niedostępny   Apokalips1000 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Styczeń 2006 - 13:51

Zobacz postcraven, o 11 Styczeń 2006, 22:34, napisał(a):

jak ty quada z MZ'tki zrobisz skoro to naped tylko na tył... czyli przednio oś od czego bedzie? ew 2 silniki dajesz na przód i tył... ? Bo quad z załozenia musi by 4x4 a z MZ'tki to sobie gokarta zrób... :-)

W części to była MZ'tka a w części samoróbka. Nie wiem jak tam był napęd zrobiony. Wiem jedynie że górna część ramy, kierownica, światła i bak było od MZ-ty :P

#5 Użytkownik jest niedostępny   mateuszT2 Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 04 Sierpień 2007 - 19:47

witam wszystkich tego forum jestem fanatykiem pojazdow wlasnej konstrukcji przebrnalem juz przez budowe kilku wynalazkow typu bagi z malucha traktorek (dzik) z silnikiem od skutera i maluchoskiej skrzyni (super sprawa moge pomoc w budowie) teraz przyszla kolej na quada niemam jeszcze konkretnej motywacji ale .... zato mam
dobry pomysl moze ktos cos doda i bedzie quad wiec zaczniemy od silnika i skrzyni najlepiej automatycznej musi byc od jakiegos auta najlepiej jakiegos malego tak od 900 do 1400cm3 fajnie by bylo jak byl by to kaplet z jednego auta ustawiamy ten zestaw wzdluz maszego pojazdu tak aby jedna polos byla na przednie kola a druga na tylne na koncu tych polosi matujemy tylne mosty najlepiej od forda siery bo jak wiemy wszystkie takie mosty maja przelozenie wiec bedziemy jehac od 3 do 5 razy wolniej reszta to cztery zwrotnice od przednionapedowca z chamulcami i jakas rama na to wszystko wachacze z rurek itd jakies zdjecia dodam jak zaczne cos robic pozdrawiam wszystkich

#6 Użytkownik jest niedostępny   marek.b Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Sierpień 2007 - 20:00

A koszt większy niż kupienie normalnego quad'a.. :P

#7 Użytkownik jest niedostępny   mateuszT2 Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 10 Sierpień 2007 - 20:41

niema to jak nasz polski optymizm

#8 Użytkownik jest niedostępny   GumbasV6 Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 10 Listopad 2007 - 13:16

MateuszT2 pamiętaj ze jeden most musisz przekręcić o 180 stopni bo inaczej to bedziesz stał w miejscu :lol2: bo tył bedzie jechał do przodu a przód do tyłu.... Poza tym półoski musisz skrócić chyba bo bedzie to cholerstwo szerokie :D Pomyśl jeszcze o tym jak resorowanie zrobić... zeby to w miarę miekkie było. a nom i jak skrzynie bedziesz zakładał to chyba trzeba ją zblokowac bo tak to jest ze kręci się kółko które ma lżej:D wiec bedzie to napęd 4x4 połowicznie działający:D najlepiej dorwij sierre 4x4 haha z tego by był fajny buggy-to nie quad ale pośmigac można... a jak znajdziesz z silnikiem 2.8 to już bajka. a tak w ogóle to chyba rzeczywiście moze taniej wyjdzie kupić sobie quada-osiągi leprze niż samoróbka i chyba bezpieczniej troche...
Pozdr

#9 Użytkownik jest niedostępny   mateuszT2 Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 15 Grudzień 2007 - 19:13

dzięki za podpowiedz obliczałem ostatnio koszty i nie są takie wielkie (ok.1500-2000zł) oczywiście też dużo zależy czy nie mamy przypadkiem dwóch lewych rąk i spawarki u sąsiada silnik i skrzynie znalazłem od nissana micra k-10 86r za 450zl most od sierki kosztuje od 70zł do 150 jeśli chodzi o resorowanie to mam zamiar założyć cztery całe macpersony ze zwrotnicami od jakiegoś małego auta oczywiście tylne zablokuje żeby nie skręcały zostanie mi tylko dorobić dolne wahacze zacząłem kompletować materiały a jeśli ktoś twierdzi że koszty są zbyt duże to zawsze można kupić jakiegoś chinczyka z silnikiem 110cm3 za 3000tyś i też będzie frajda sam osobiście wole coś działać niż pisać że się nie opłaca

#10 Użytkownik jest niedostępny   Radek Radek Ikona

• Cypis przez życie mnie wiedzie :D
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Grudzień 2007 - 19:08

a nom i jak skrzynie bedziesz zakładał to chyba trzeba ją zblokowac bo tak to jest ze kręci się kółko które ma lżej:D wiec bedzie to napęd 4x4 połowicznie działający

- to się nazywa mechanizm różnicowy

Ten post był edytowany przez radekland dnia: 17 Grudzień 2007 - 19:10

#11 Użytkownik jest niedostępny   cyber121 Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 09 Styczeń 2008 - 11:25

siec internetowa jest taka duza ale planów do budowy quada nie ma czy nikt sie tym nie zajmuje może ktos ma takie plany bardzo prosze pomocyyyyyyyy
:( :(

#12 Użytkownik jest niedostępny   tygrys157 Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 22 Wrzesień 2008 - 12:23

Zobacz postmateuszT2, o 4 Sierpień 2007, 20:47, napisał(a):

witam wszystkich tego forum jestem fanatykiem pojazdow wlasnej konstrukcji przebrnalem juz przez budowe kilku wynalazkow typu bagi z malucha traktorek (dzik) z silnikiem od skutera i maluchoskiej skrzyni (super sprawa moge pomoc w budowie) teraz przyszla kolej na quada niemam jeszcze konkretnej motywacji ale .... zato mam
dobry pomysl moze ktos cos doda i bedzie quad wiec zaczniemy od silnika i skrzyni najlepiej automatycznej musi byc od jakiegos auta najlepiej jakiegos malego tak od 900 do 1400cm3 fajnie by bylo jak byl by to kaplet z jednego auta ustawiamy ten zestaw wzdluz maszego pojazdu tak aby jedna polos byla na przednie kola a druga na tylne na koncu tych polosi matujemy tylne mosty najlepiej od forda siery bo jak wiemy wszystkie takie mosty maja przelozenie wiec bedziemy jehac od 3 do 5 razy wolniej reszta to cztery zwrotnice od przednionapedowca z chamulcami i jakas rama na to wszystko wachacze z rurek itd jakies zdjecia dodam jak zaczne cos robic pozdrawiam wszystkich

Mateuszu a czy mógłbyś dać mi swoje gg lub skype żebym mógł otrzymać jakieś bliższe info a może nawet zdjęcia?Moje gg
7213186 mail:rosastal@wp.pl

#13 Użytkownik jest niedostępny   GumbasV6 Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 11 Luty 2009 - 19:41

Hehe Spoliler... JA wiem ze nazywa się to mechanizmem różnicowym... Ale w takich małych pierdolniczkach typu Tico i inne badziewie taki mechanizm różnicowy zamontowany jest w skrzyni biegów-wiec piszac ze trzeba zblokowac tak skrzynie biegów miałem na mysli zeszperowanie w 100% mechanizmu :lol2:

#14 Użytkownik jest niedostępny   szukam schematu quada Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 24 Czerwiec 2010 - 15:34

Zobacz postmateuszT2, o 4 Sierpień 2007, 19:47, napisał(a):

Mateuszu a czy mógłbyś dać mi swoje gg lub skype żebym mógł otrzymać jakieś bliższe info a może nawet zdjęcia?Moje gg 19536553 e-mail: matibogucki@wp.pl :exclam:

Strona 1 z 1