Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

penatrox

Jak zbudowac quada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jest ktoś w posiadaniu schematów lub planów budowy quada ?? Na google nic nie mogłem znaleść na ten temat :// a znalazłem topick na tym forum ze schematami ale do gokartów więc może ktoś posiada schematy lub projekty quada ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz widziałem, na żywo, przerobioną MZ-tkę na quada. Niestety jeszcze w sieci nie widziałem żadnych schematów ani projektów takiego cudeńka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ty quada z MZ'tki zrobisz skoro to naped tylko na tył... czyli przednio oś od czego bedzie? ew 2 silniki dajesz na przód i tył... ? Bo quad z załozenia musi by 4x4 a z MZ'tki to sobie gokarta zrób... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ty quada z MZ'tki zrobisz skoro to naped tylko na tył... czyli przednio oś od czego bedzie? ew 2 silniki dajesz na przód i tył... ? Bo quad z załozenia musi by 4x4 a z MZ'tki to sobie gokarta zrób... :-)

 

W części to była MZ'tka a w części samoróbka. Nie wiem jak tam był napęd zrobiony. Wiem jedynie że górna część ramy, kierownica, światła i bak było od MZ-ty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich tego forum jestem fanatykiem pojazdow wlasnej konstrukcji przebrnalem juz przez budowe kilku wynalazkow typu bagi z malucha traktorek (dzik) z silnikiem od skutera i maluchoskiej skrzyni (super sprawa moge pomoc w budowie) teraz przyszla kolej na quada niemam jeszcze konkretnej motywacji ale .... zato mam

dobry pomysl moze ktos cos doda i bedzie quad wiec zaczniemy od silnika i skrzyni najlepiej automatycznej musi byc od jakiegos auta najlepiej jakiegos malego tak od 900 do 1400cm3 fajnie by bylo jak byl by to kaplet z jednego auta ustawiamy ten zestaw wzdluz maszego pojazdu tak aby jedna polos byla na przednie kola a druga na tylne na koncu tych polosi matujemy tylne mosty najlepiej od forda siery bo jak wiemy wszystkie takie mosty maja przelozenie wiec bedziemy jehac od 3 do 5 razy wolniej reszta to cztery zwrotnice od przednionapedowca z chamulcami i jakas rama na to wszystko wachacze z rurek itd jakies zdjecia dodam jak zaczne cos robic pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszT2 pamiętaj ze jeden most musisz przekręcić o 180 stopni bo inaczej to bedziesz stał w miejscu :lol2: bo tył bedzie jechał do przodu a przód do tyłu.... Poza tym półoski musisz skrócić chyba bo bedzie to cholerstwo szerokie :D Pomyśl jeszcze o tym jak resorowanie zrobić... zeby to w miarę miekkie było. a nom i jak skrzynie bedziesz zakładał to chyba trzeba ją zblokowac bo tak to jest ze kręci się kółko które ma lżej:D wiec bedzie to napęd 4x4 połowicznie działający:D najlepiej dorwij sierre 4x4 haha z tego by był fajny buggy-to nie quad ale pośmigac można... a jak znajdziesz z silnikiem 2.8 to już bajka. a tak w ogóle to chyba rzeczywiście moze taniej wyjdzie kupić sobie quada-osiągi leprze niż samoróbka i chyba bezpieczniej troche...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz obliczałem ostatnio koszty i nie są takie wielkie (ok.1500-2000zł) oczywiście też dużo zależy czy nie mamy przypadkiem dwóch lewych rąk i spawarki u sąsiada silnik i skrzynie znalazłem od nissana micra k-10 86r za 450zl most od sierki kosztuje od 70zł do 150 jeśli chodzi o resorowanie to mam zamiar założyć cztery całe macpersony ze zwrotnicami od jakiegoś małego auta oczywiście tylne zablokuje żeby nie skręcały zostanie mi tylko dorobić dolne wahacze zacząłem kompletować materiały a jeśli ktoś twierdzi że koszty są zbyt duże to zawsze można kupić jakiegoś chinczyka z silnikiem 110cm3 za 3000tyś i też będzie frajda sam osobiście wole coś działać niż pisać że się nie opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nom i jak skrzynie bedziesz zakładał to chyba trzeba ją zblokowac bo tak to jest ze kręci się kółko które ma lżej:D wiec bedzie to napęd 4x4 połowicznie działający

 

- to się nazywa mechanizm różnicowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siec internetowa jest taka duza ale planów do budowy quada nie ma czy nikt sie tym nie zajmuje może ktos ma takie plany bardzo prosze pomocyyyyyyyy

:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich tego forum jestem fanatykiem pojazdow wlasnej konstrukcji przebrnalem juz przez budowe kilku wynalazkow typu bagi z malucha traktorek (dzik) z silnikiem od skutera i maluchoskiej skrzyni (super sprawa moge pomoc w budowie) teraz przyszla kolej na quada niemam jeszcze konkretnej motywacji ale .... zato mam

dobry pomysl moze ktos cos doda i bedzie quad wiec zaczniemy od silnika i skrzyni najlepiej automatycznej musi byc od jakiegos auta najlepiej jakiegos malego tak od 900 do 1400cm3 fajnie by bylo jak byl by to kaplet z jednego auta ustawiamy ten zestaw wzdluz maszego pojazdu tak aby jedna polos byla na przednie kola a druga na tylne na koncu tych polosi matujemy tylne mosty najlepiej od forda siery bo jak wiemy wszystkie takie mosty maja przelozenie wiec bedziemy jehac od 3 do 5 razy wolniej reszta to cztery zwrotnice od przednionapedowca z chamulcami i jakas rama na to wszystko wachacze z rurek itd jakies zdjecia dodam jak zaczne cos robic pozdrawiam wszystkich

Mateuszu a czy mógłbyś dać mi swoje gg lub skype żebym mógł otrzymać jakieś bliższe info a może nawet zdjęcia?Moje gg

7213186 mail:rosastal@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Spoliler... JA wiem ze nazywa się to mechanizmem różnicowym... Ale w takich małych pierdolniczkach typu Tico i inne badziewie taki mechanizm różnicowy zamontowany jest w skrzyni biegów-wiec piszac ze trzeba zblokowac tak skrzynie biegów miałem na mysli zeszperowanie w 100% mechanizmu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich tego forum jestem fanatykiem pojazdow wlasnej konstrukcji przebrnalem juz przez budowe kilku wynalazkow typu bagi z malucha traktorek (dzik) z silnikiem od skutera i maluchoskiej skrzyni (super sprawa moge pomoc w budowie) teraz przyszla kolej na quada niemam jeszcze konkretnej motywacji ale .... zato mam

dobry pomysl moze ktos cos doda i bedzie quad wiec zaczniemy od silnika i skrzyni najlepiej automatycznej musi byc od jakiegos auta najlepiej jakiegos malego tak od 900 do 1400cm3 fajnie by bylo jak byl by to kaplet z jednego auta ustawiamy ten zestaw wzdluz maszego pojazdu tak aby jedna polos byla na przednie kola a druga na tylne na koncu tych polosi matujemy tylne mosty najlepiej od forda siery bo jak wiemy wszystkie takie mosty maja przelozenie wiec bedziemy jehac od 3 do 5 razy wolniej reszta to cztery zwrotnice od przednionapedowca z chamulcami i jakas rama na to wszystko wachacze z rurek itd jakies zdjecia dodam jak zaczne cos robic pozdrawiam wszystkich

 

 

Mateuszu a czy mógłbyś dać mi swoje gg lub skype żebym mógł otrzymać jakieś bliższe info a może nawet zdjęcia?Moje gg 19536553 e-mail: matibogucki@wp.pl :exclam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...