Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mardok

Jak upiększyć tekst?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poraz kolejny.Mam do was wielkie pytanko jak zrobić taki wypaśny tekst jak mają inni,czyli takie świetne napisy,poprostu cool,niestety ja tego nieumiem jestem początkujący prosze o zrozumienie i pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz jakąś fajną czcionkę i bawisz się Blending Options ;)

Po prostu klikasz na warstwę z czcionką PPM i wybierasz Blending Options :).

Tam już masz tego trochę, popróbuj różnych efektów :)

Możesz też spróbować potraktować tekst jakimś filtrem.

 

BTW. Fajne efekty daje zmienienie blending'u na Overlay (nakładka) i pobawienie się Opacity (poziom przezroczystosci) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vennor

Wszystko zalezy od tla.

 

Wiadomo, ze nie kazdy efekt bedzie dobrze wygladal na kazdym tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem.Tylko jam modyfikować czcionke aby wyglądała super!!! Tak jak wasze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zalezy od tla.

 

Wiadomo, ze nie kazdy efekt bedzie dobrze wygladal na kazdym tle.

 

Jak ty robisz takie znaczki jak masz na tym zielonym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vennor
Jak ty robisz takie znaczki jak masz na tym zielonym?

Eee... Jakie znaczki? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eee... Jakie znaczki? :E

 

jak miałeś tego robota to był taki jakby krzyżyk. a na tym czerwonym bobrze nick był między takimi fajnymi kreskami/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vennor
jak miałeś tego robota to był taki jakby krzyżyk. a na tym czerwonym bobrze nick był między takimi fajnymi kreskami/.

To zwykla linia narysowana olowkiem.

 

Uzylem na niej motion blur :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kreski o których mówicie można zrobić tak:

Rysujesz kreske narzędziem Line Tool, trzymając shift, żeby była prosta. Potem poprostu traktujesz ją motion blurem (rozmycie->poruszenie), ustawiasz w nim Distance 35 i ustawiasz jego kierunek żeby był równy z linią. Czyli inaczej mówiąc do lini pionowych ustawiasz kąt 90, a do poziomych 0.

Pamietaj aby nie mieszac lini pionowych i poziomych w jednej warstwie, najlepiej zrob oddzielną warstwe dla pionowych i oddzielną dla poziomych.

 

A efekty jakie uzyskuje Vennor z tymi liniami to poprostu zabawa z nimi. ;) W tej zielonej z robotem poprostu narysował jeszcze kołko (zapewne okrągłym miękkim brushem). A w świstaku w ogniu wyciął środek lini.

 

A to jest moja praca jaką niegdyś zrobiłem z użyciem tych lini:

KlaxonFullAbstractSig.jpg

 

 

EDIT:

No nie Vennor, ubiegłeś mnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie kreski o których mówicie można zrobić tak:

Rysujesz kreske narzędziem Line Tool, trzymając shift, żeby była prosta. Potem poprostu traktujesz ją motion blurem (rozmycie->poruszenie), ustawiasz w nim Distance 35 i ustawiasz jego kierunek żeby był równy z linią. Czyli inaczej mówiąc do lini pionowych ustawiasz kąt 90, a do poziomych 0.

Pamietaj aby nie mieszac lini pionowych i poziomych w jednej warstwie, najlepiej zrob oddzielną warstwe dla pionowych i oddzielną dla poziomych.

 

A efekty jakie uzyskuje Vennor z tymi liniami to poprostu zabawa z nimi. ;) W tej zielonej z robotem poprostu narysował jeszcze kołko (zapewne okrągłym miękkim brushem). A w świstaku w ogniu wyciął środek lini.

 

A to jest moja praca jaką niegdyś zrobiłem z użyciem tych lini:

KlaxonFullAbstractSig.jpg

EDIT:

No nie Vennor, ubiegłeś mnie. ;)

 

Ale ty napsiałeś tut do tego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, tylko do dzisiaj naukowcy nie mogą zlokalizować bardzo dużej erupcji wulkanu z okolic 1463 roku (początkowo szacowano 1540, ale odnaleziono jakieś szczątkowe informacje na ten temat, stąd dokładniejsza data). Erupcja ta mogła wywołać ochłodzenie i ulewy pod koniec XV wieku. Stąd po latach zimnych i ulewnych mogły nastąpić lata ekstremalnie suche. To samo z resztą miało miejsce kilka dekad później bo pod koniec XVI wieku znów było trochę erupcji wulkanów, które przyczynił się do tak zwanej "małej epoki lodowcowej" która nawiedziła Europę. Pisałem już wielokrotnie, że to wszystko do bardzo złożony mechanizm i od układu i zbiegu wielu czynników zależą pewne zjawiska. Nie zawsze jest tak, że jak kiedyś wybuch wulkanu przyczynił się do powstania czegoś, to tak będzie za każdym razem. Nie, bo to zależy od układu innych zjawisk jakie były w tym czasie.  Tylko wtedy były to tylko konsekwencje zjawisk przyrodniczych. Obecnie działalność człowieka również wpływa na ten mechanizm i to jest główny problem, którego niektórzy tutaj nie rozumieją. Tak jak tutaj, dalej mylona jest pogoda z klimatem... Tak, bywało, ale to nie były aż tak regularne zjawiska jakie zaczynają być obecnie. Do tego dochodzi regularny okresowy wzrost średniomiesięcznych temperatur. 
    • pytanie o ilość w kolejnych transzach...  
    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.   Dodane: Tylko jest efekt uboczny, razem z jasnością są trochę podniesione szarości i czernie. 
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać ale próbować trzeba   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...