Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cutahead

taki problem z Maxtorem

Rekomendowane odpowiedzi

mam Maxtora DiamondMax10 300 GB SATA/150 i transfery miedzy partycjamiu ( np. kopiowanie plikow ) sa bardzo niskie jak na moj gust. dla przyklady srednia predkosc kopiowania plikow wynosi ok 16 mb na sek. W menadzerze urzadzen

(Menedzer urzadzen -> Kontrolery IDE ATA/ATAPI: jest tak ustawione:

Podstawowy kanal IDE w Ustawieniach zaawans jest urzadzenie glowne i tam jest Typ urzadzenia - automatyczne wykrywanie

tryb transfery- dma jest dostepne

biezacy tryb tranferu - jnie dotyczy

 

Urzadzenie podrzedne

Typ urzadzenie - nie moge nic wybrac

tryb transferu - dma jesli dostepne

biezacy tryb trasferu - dma tryb 5

 

Co moze byc przyczyna tak niskich transferow ??? Dysk jest nowy.

Prosze o pomoc

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś sterowniki od chipsetu ? I czy taśma którą jest podłączony dysk jest 40 czy 80 żyłowa? I czy masz na tej taśmie coś więcej niż tylko ten dysk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstalowałeś sterowniki od chipsetu ? I czy taśma którą jest podłączony dysk jest 40 czy 80 żyłowa? I czy masz na tej taśmie coś więcej niż tylko ten dysk ?

Do tasmy Serial Ata jest podpiete tylko jedno urzadzenie - ten wlasnie maxtor- a czy jest 40 czy 80 zylowa to niewiem po czym to poznac :) ( jest czerwona i cienka :) ) sterowniki do czipsetu sa zainstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tasmy Serial Ata jest podpiete tylko jedno urzadzenie - ten wlasnie maxtor- a czy jest 40 czy 80 zylowa to niewiem po czym to poznac :) ( jest czerwona i cienka :) ) sterowniki do czipsetu sa zainstalowane.

Ups,, :red: , źle przeczytałem, myślałem że masz ten dysk na zwykłym IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam Maxtora DiamondMax10 300 GB SATA/150 i transfery miedzy partycjamiu ( np. kopiowanie plikow ) sa bardzo niskie jak na moj gust. dla przyklady srednia predkosc kopiowania plikow wynosi ok 16 mb na sek.

Wydaje mi sie, ze taka predkosc miesci sie w granicach normy i wcale nie jest to wolno. Oczywiscie moge sie mylic. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...