Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hamil_Hamster

Skąd wziąść biosy do akrt graficzynych i jak je wgrywać?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie :)

Konkretnie szukam biosu do radosława 9800 pro 128mb (mam zamiar wgrac na radku 9800)

Pozatym pytanko- czy zamiana biosu nie wiąże się z utratą gwarancji? Czy można "w razie czego" można po prostu wgrać orginalny bios i spokojnie wysłać do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wgrywania i zgrywania biosu polecam Atiflash. Najpierw zgraj oryginalny bios i schowaj głęboko na gorsze czasy. Nowy bios trzeba uważnie dobrac pod kątem pamięci (producent i czas dostępu) bo w innym przypadku mogą wystąpić problemy z overclockingiem.

http://home.mindspring.com/~warp11/

http://www.ocfaq.com/softmod/bios.php?vo=2

 

http://www.radeonthetop.com/bios.php

 

 

[Edytowane: 21/12/2003 przez Lenox]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenox a mozę wiesz gdzi emoge dostać biosik do 8500 LE żeby było 9100 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lenox a mozę wiesz gdzi emoge dostać biosik do 8500 LE żeby było 9100 :)

nie pamiętam skąd go wziąłem, ale mam, więc poszedł na maila.

tzn. ja mam 9100 że tak powiem "od nowości", ale użyłem tego do modyfikacji zegarów z 250/240 na sychro 250/250. jest to poprostu "pakiecik bioso-dłubaka" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i opróżnij skrzynke kiaad! bo ci nie mogę odpisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lenox a mozę wiesz gdzi emoge dostać biosik do 8500 LE żeby było 9100

Trudno mi powiedzieć gdzie ponieważ nic nie wiem o Twojej karcie! Musisz znależć BIOS do 9100 który odpowiada parametrom Twojej karty - ilość pamięci, szyna pamieci itp. Pamiętaj że Radeon 8500 pełny lub PRO jest znacznie szybszy niż najlepszy 9100!! Radeon 9100 to nic innego niż 8500LE - z deszczu pod rynnę? Może tu dopisze Ci szczęście http://www.radeonthetop.com/bios.php Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety, nie mogę się od wczoraj do ciebie dobić.

 

: host mx3.go2.pl[212.126.20.17] said: 542 :

Recipient address rejected: Skrzynka jest przepelniona (mailbox is full)

(in reply to RCPT TO command)

 

może w takim razie tutaj odpiszę co nieco. dla niewtajemniczonych (a chyba poza mną i kiaad'em takich nie będzie), po tym jak wysłałem mu ten wspomniany wyżej "pakiecik bioso-dłubaka", dostałem odpowiedz:

 

dzięi ale czy to na pewno bęzie pasowac do mojego ?

pozdr.

 

więc odpisałem tak:

 

a dlaczego by nie miało? masz tam różne biosy. odpal sobie RadEdit'a (u mnie działa dobrze tylko ten 1.1D) i naciśnij "current". wtedy program sczyta aktuany bios z karty i będziesz wiedział jakie są ustawienia. w razie potrzeby i uznania, możesz sobie coś zmienić, np podnieść zegar, jeśli jesteś pewien że karta go wytrzyma. potem wczytaj sobie "9100_64MB_250MHz.bin", zmodyfikuj zegary i ustawienia na takie jakie były (lub na takie jakie uważasz), a potem na dyskietke z tym i jazda. oczywistym jest że modyfikacja biosu zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem, a także utratą gwarancji.

 

a teraz jeszcze

Musisz znależć BIOS do 9100 który odpowiada parametrom Twojej karty - ilość pamięci, szyna pamieci itp.

niekoniecznie, wystarczy program potrafiący modyfikować te parametry.

Pamiętaj że Radeon 8500 pełny lub PRO jest znacznie szybszy niż najlepszy 9100!!

to się zgadza, choć nie do końca. radeon 8500 "pełny" to 275/275, ale nigdy nie było radeona 8500 pro. o ile mnie pamięć nie myli to było to określenie stosowane do radkow 8500 nie od ati, a jednak o zegarach 275/275. te były nazywane pro, potem 8500LE przy 250/250 był po prostu radeonem 8500, bez LE, a dopiero jakieś kwiatki typu 250/200, czy wręcz 200/166 były chrzczone przyrostkami LE. tak czy inaczej bałagan był, a wersji pro nigdy tak naprawdę nie było.

a może ktoś jednak ma i to ja się mylę? :P

radeon 8500 300/300? :P

w sumie to nevermind.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do wgrywania i zgrywania biosu polecam Atiflash.
A ja bym go odradzał - paru ludzi załatwiło już nim swoje karty, ogólnie czytałem, że ma z nowszymi kartami ATI problemy. Lepiej używać Flashrom'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu nie wiem czego używać (na razie nie mam karty więc tylko się przygotowuje :P ) atiflash czy flashromu?

 

Jeszcze mam jedno pytanie - czy jest sens wgrywać do radeona 9800 herculesa bios od 9800 pro herculesa? To da jakiś efekt, czy też lepiej zostac przy zwykłym podkręcaniu?

 

A tak pozatym jakie to to (9800 non-pro herca) ma pamięci? Założyłem jeden wątek ale nie doczekałem się odpowiedzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie bawił we flaszowanie i pozosatał przy zwykłym podkręceniu. Z drugiej strony, BIOS od Radeona 9800 Pro rozluźnia trochę timingi pamięci co umożliwia uzyskanie wyższych częstotliwości. Więc możesz flaszować, ale najpierw zrób sobie dyskietkę startową, która ładuje z dysku oryginalny bios karty graficznej. Ja tak robiłem, gdy wymieniałem czcionki i zmieniałem standard TV z NTSC na PAL w swojej karcie - nic się co prawda nie skopało (a używałem Atiflasha - dopiero potem usłyszałem jakie są z nim przeboje), ale przezorny zawsze ubezpieczony.

 

Co do pamięci na karcie to ci nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, musze głupio zapytać - jak zrobić taka dyskietke startową która sama by ładowala odpowiedni bios (aby w razie czego nie trzeba było hmm...uzywać wzroku do załadowania orginalnego biosu)?

 

A o pamiątki pytam, ponieważ znalezione na http://www.ocfaq.com/softmod/bios.php?vo=2 biosy do herculesa 9800 pro i non-pro mają samsungi 2.8ns, czyli i normalnie w tych kartach pamięci są takie same w non-pro jak i w "pro"???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź, musze głupio zapytać - jak zrobić taka dyskietke startową która sama by ładowala odpowiedni bios (aby w razie czego nie trzeba było hmm...uzywać wzroku do załadowania orginalnego biosu)?
To proste: robisz zwykłą dyskietkę bootowalną na którą nagrywasz plik bios.rom (to twój oryginalny bios z karty graficznej), rambios.exe (program wgrywający bios z dyskietki do ramu (ale nie flaszujący na stałe, tyle tylko, aby pokazał się obraz)), no i flashrom.exe (posłuży do sflaszowania karty starym biosem, jeśli nowy będzie sprawiał problemy).

 

Następnie tworzymy na dyskietce plik autoexec.bat o następującej treści:

 

rambios bios.rom

 

I to wszystko. W ten sposób możesz też wypróbować nowy bios przed sflaszowaniem karty - jeśli karta przestanie odpowiadać, to znaczy, że flaszowanie lepiej sobie darować.

 

rambios.exe to jakiś Microsoftowy wynalazek, nie pamiętam niestety skąd go zassałem.

A o pamiątki pytam, ponieważ znalezione na http://www.ocfaq.com/softmod/bios.php?vo=2 biosy do herculesa 9800 pro i non-pro mają  samsungi 2.8ns, czyli i normalnie w tych kartach pamięci są takie same w non-pro jak i w "pro"???
Nie wiem jak to jest u Herculesa, ale w innych kartach wersje non-Pro mają zwykle pamiątki wolniejsze niż Pro.

 

[Edytowane: 21/12/2003 przez =-Mav-=]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Model ASUS TUF Gaming , o którym wspominasz jest to fajnie prezentujący się 27 calowy monitor IPS 2K (2560 x 1440) z natywnie 240 Hz, po OC 260Hz (1ms) dodatkowo pokrycie barw DCI-P3 wynosi 90 % więc monitor zapewni dobrą jakość i wyrazistość a obraz będzie płynny i przyjemny. Niektóre gry wykorzystują HDR więc z tym monitorem również można skorzystać z tej funkcji. Według mnie plusem jest też jasność na poziomie 400 nitów oraz technologie synchronizacji FreeSync i G-Sync (dla amd i nvidia).  Oczywiście są też tańsze modele z rozdzielczością 2K 240Hz patrz Lenovo Legion z lepszym pokryciem bartw DCI-P3 95% i z funkcją PIVOT - aby móc dostosować sobie wysokość i kąt pochylenia monitora do swoich potrzeb.
    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.  
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...