Skocz do zawartości
Lypton

Tanie granie

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze to argument przeciw kilku dodatkowym platformą (wypożyczalnią) do gier. To kilka dodatkowych, dziurawych softów obniżających bezpieczeństwo, szczególnie ich mechanizmy auto aktualizacji. Dla mnie EOT bo Ty nie przekonasz mnie, a ja nie przekonam Ciebie. Dla mnie liczy się wolność wyboru i cena, a dla Ciebie po prostu kolejna gra i tyle. Rozdrobnienie platform wpływa tylko negatywnie, pierwszym jego efektem jest branie gier na wyłączność i windowanie jej ceny. I nie żartowałem z Fili, po co mam kupować kilka abonamentów na Netflix, HBO GO i jeszcze Disney jak mogę to wszystko mieć w jednym miejscu i taniej ? Przecież można połączyć platformy, podzielić koszt utrzymania i dzielić się dochodami. Jednak lepiej łapać jeleni w kilka sideł. Torrent jest dla mnie zbędny bo nie widzę sensu chomikowania tego.

 

Szwedzi i cebula ? Nie. Po prostu nie mają możliwości wyboru, więc pokazują środkowy palec i jadą do innego kraju, gdzie taki wybór mają i są niższe ceny. Kolejny przykład to Norwegia. Żywność puszkowana jest droga, i wielu z nich robi wypad po to samo do Szwecji gdzie jest taniej. Nazwiesz ich cebulakami ? Niemców, którzy robią zakupy 40km od granicy w PL też nazwiesz cebulakami ? To nie jest żadna cebula, to jest wolny rynek i wolność wyboru. Kupujesz tam gdzie chcesz. Białorusini przyjeżdżają do PL kupować elektronikę z PL dystrybucji na paragon, przewożą to do siebie i sprzedają dalej. Nagle wszyscy są cebulakami.

Edytowane przez tbs1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwedzi i cebula ? Nie. Po prostu nie mają możliwości wyboru, więc pokazują środkowy palec i jadą do innego kraju, gdzie taki wybór mają i są niższe ceny. Kolejny przykład to Norwegia. Żywność puszkowana jest droga, i wielu z nich robi wypad po to samo do Szwecji gdzie jest taniej. Nazwiesz ich cebulakami ? Niemców, którzy robią zakupy 40km od granicy w PL też nazwiesz cebulakami ? To nie jest żadna cebula, to jest wolny rynek i wolność wyboru. Kupujesz tam gdzie chcesz. Białorusini przyjeżdżają do PL kupować elektronikę z PL dystrybucji na paragon, przewożą to do siebie i sprzedają dalej. Nagle wszyscy są cebulakami.

Idealna puenta i sam odpowiadasz sobie.

Chcesz powiedzieć, że te wszystkie wymienione i wysokorozwinięte kraje powiązały sobie ręce monopolami (tak twierdzisz post wyżej) i muszą robić zakupy u obcych? Książek pierwszego roku ekonomii nie czytają?

Nie. Wolny rynek i kwestia wyboru, jak to nazwałeś. Podobnie jak EPIC. Niższe ceny na EPIC też pokazałem. Po co więc bełkot o monopolach? Temat chyba wyczerpany.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro gra jest tylko na platformie Epic to nie jest to monopol ? Nie wiem czy urzędnik czytał podręcznik od ekonomi, mam to w nosie. Chcieli zmusić do zakupów w jedynym słusznym miejscu to dostali środkowy palec. Nazywanie zaradnych ludzi cebulakami jest śmieszne.

Edytowane przez tbs1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro gra jest tylko na platformie Epic to nie jest to monopol ?

Monopol jest wtedy, gdy położenie łapy na jakimś dobrze pozwala na manipulacje konsumentem. Bardzo często - błędnie - stawia się znak równości między monopolem, a ZAWYŻONĄ ceną i dyktowaniem warunków finansowych. Jeżeli ktoś posiada dany produkt, jako jedyny - to formułkowo "ma monopol", tylko co w sytuacji, gdy ma monopol i sprzedaje taniej? Nadal to boli konsumenta? Nie powinno. I tak też jest w przypadku EPICa. Nie widzę by był droższy. Bywa nawet tańszy. Nazywaniem go więc monopolistą jest nadużyciem (patrząc na aspekt finansowy). Oczywiście polityk finansowych (i samych monopoli jest milion). Gdyby było inaczej nie potrzebne byłyby szkoły ekonomiczne. Co zrobią za lat pięć, to inna śpiewka. Chodzi mi tylko o to, że na tym etapie działań EPICA jedyną niedogodnością, jaką widzę - to dodatkowy luncher. A płaczu i jęków na EPIC tyle, jakby rynek wywracali.

 

Nie wiem czy urzędnik czytał podręcznik od ekonomi, mam to w nosie. Chcieli zmusić do zakupów w jedynym słusznym miejscu to dostali środkowy palec.

Nie bój się. Nie dostali żadnego palca. Na zakupy jadą tylko Ci dla których nie jest to wydatek finansowy ani nakład czasu. Jadą tylko Ci najbliżej granicy (5%?). Reszta kraju łyka skąd "nakazano". I naprawdę nie róbmy scen. Nie przywołuj tych Skandynawów biednych, co się gorzałki napić nie mogą, bo to jedne z najlepiej sytuowanych krajów Europy. Jeżeli jeżdżą na zakupy gdzieś, to tylko przez pragmatyzm, oszczędność, zaradność, czy jak to tam nazywasz. Nie z przymusu i kagańca monopolu. Stać ich - uwierz - na zakupy w zmonopolizowanych punktach.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na steam kosmiczna wyprzedaż z okazji 50 rocznicy lądowania Apollo 11 na Księżycu, kupiłem AvP 2010.

Ja drobnicę do kolekcji - Space Colony, UFO: Aftermath i UFO: Aftershock :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Total Annihilation - chyba najlepszy rts a jest teraz w cenie 8,99zł na steam.Zakupione glodny.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja drobnicę do kolekcji - Space Colony, UFO: Aftermath i UFO: Aftershock :)

Ja mam na GOGu kolekcje starych X-COMów wolę je. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem PREY - Mooncrashi na GMG za około 12zł, a grę zliczyło mi jako GOLD, czyli gra w bonusie (lista na GMG), zabrałem Warhammer: End Times - Vermintide, a z czterech gierek w bonusie z listy intela zgarnąłem stoły do Pinballa Zen StarWars plus popierdółki. :thumbup:

https://gg.deals/dlc/prey-mooncrash/

Nie wiadomo jak dodatek do Prey będzie zliczany jako gold, także ryzyko, że może go już nie być.

 

 

Ps promocje są niezłe Doom za 21zł, Prey za 18zł, dodatek 12zł i inne :)

https://gg.deals/deals/best-deals/

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preya miałem w gamepass za 4 zeta wraz z ponad 100 innych gier, ale i tak jak nie przekonałem się do tej gry na premierę grając w demko to dalej jakoś nie trafia w mój gust i chyba nigdy tego nie ogram :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Metro za 4zł i to dopiero deal był, nic tylko pogratulować za GamePassa na PC i za ochronę portfela, że za ten nieład, bełkot fabularny, pustki gameplayowe i skrypty potworów w otwartym świecie nie wydałem 200zł :cool: Dziękuję Panie MS. Gry nawet na pałę nie da się przejść z nudów, także nie skończyłem, ale nie żałuję, bo za 4zł w pakiecie były inne tytuły.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za Prey genialna ale kompletnie nie kupuję tego pomysłu na przeciwników i świat. Sama retro stylistyka nawet mi pasuje, fajniejsze to niż Bajoszok, ale cała reszta równie pokręcona.

Przez chwilę wahałem się, czy jednak nie kupić za takie grosze, ale chyba lepiej zjeść lody albo kebaba :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darmowe This War of Mine na Epic'u, a od 2 sierpnia Alan Wake. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nice :)

 

Nie no będzie For Honor.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Darmowe This War of Mine na Epic'u, a od 2 sierpnia Alan Wake. :D

 

I po to jest Epic.. :D To samo dali za darmo Moonlighter :D.. Beznadziejna platforma ale jak dają gry to brać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u nich nic jeszcze nie kupiłem, ale za to łykam te free girki jak pelikan. :E Epic chyba nie taki zły co? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steam, Syberia 1 i 2, po 6,99

Taniej osobno niż w pakiecie :E (16,19 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u nich nic jeszcze nie kupiłem, ale za to łykam te free girki jak pelikan. :E Epic chyba nie taki zły co? :Up_to_s:

mam tak samo, już ze 20 gier for free dodane do biblioteki, a polska cebula niech se psioczy na tą platformę, zlewam na nich ciepłym moczem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo, już ze 20 gier for free dodane do biblioteki, a polska cebula niech se psioczy na tą platformę, zlewam na nich ciepłym moczem :E

cebula to chyba łyka darmoszkę :hmm:

 

 

mi szkoda czasu na zakładanie kolejnego konta dla kolejnych gier w które nie będę grał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja u nich nic jeszcze nie kupiłem, ale za to łykam te free girki jak pelikan. :E Epic chyba nie taki zły co? :Up_to_s:

 

Ja też zbieram od nich tylko darmoszki.. Płacic nie zamierzam - do tego mam steam czy ewentualnie GOG :). A jak dają to czemu nie brać;. I tak pewnie w 80% tych darmoszek nawet nigdy nie zainstaluje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na steam Worms WMD free weekend.

Dodali do XGP. Gram od dzisiaj i świetnie się bawię. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodali do XGP. Gram od dzisiaj i świetnie się bawię. :)

Bardzo dobra gra kupiłem jakiś czas temu full wersję ze wszystkim DLC za 20 zł. :) Mam już wszystkie Wormsy 2D oryginalne dzięki temu. cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurła, Prey za 16 cebulionów kusi jak cholera. Niby pisałem, ze nie kupuję klimatu, a przede wszystkim pomysłu na przeciwników czy elementów gameplay'u typu recycling, ale jak oglądam teraz gameplay'e, to levele są tak kapitalne, a niektóre bronie tak fajne (i chyba można tam iść także w firepower i shooter, a nie RPG-skradankę dla nerdów :E), że naprawdę trudno mi się powstrzymać.

 

Najwyżej usunę z biblioteki albo ukryję, ale mam wrażenie, że mogę przezwyciężyć niechęć.

Jakby nie patrzeć przeszedłem jedynkę z Indianinem wychodzącym z ciała i żywym statkiem kosmicznym (byłem młody i głupi) - równie głupie jest chyba tylko Dishonored i Bajoszok, :E Teraz mam wrażenie, że Prey nie idzie aż tak daleko. :)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna klasyka wylądowała na GOGu Master of Orion 1 i 2 te od Microprose za 10zł są już w kolekcji. cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Czy warto kupować na cdkeys? Bo jest tam teraz tanio Age of Wonders Planetfall.. I boje sie troche..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...