Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DhanOS

karta sieciowa request

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pilnie potrzebuję sterowniki do karty sieciowej request. Nie odsyłajcie mnie tylko na stronę www.request.pl, bo już tam byłem. Nie mogę na necie znaleść sterowników. Jeśli ktoś z Was wie skąd je pobrać, lub ma taką kartę i może mi zgrać te sterowniki to bardzo proszę. Później wyjaśnię o co chodzi.

Liczę na Was.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wynalazek zes znalazl :E moze sproboj poszukac po chipsecie :hmm: bo przegladanie googla z haslem reqeust+driver plus cos tam jeszcze to koszmar :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi. Nie da sie zanleść. Niestety dyskietka ze sterami padła. Poradziłem sobei inaczej - wsadziłem kartę realteka :) (Choć ta Request jest na chipie 8139D i też nie powinno być problemów).

 

Ok wyjaśnię czemu mi się tak śpieszyło.

W nocy miałem małe zwarcie. Spalił się czajnik elektryczny i wywalił bezpieczniki. Po włączeniu bezpieczników okazało się, że komp któty robi mi m.in. za router nie chce się odpalić (milczy, nie wydaje nawet żadnych dźwięków poza szumem wentylatorów i dysków, sądzę że to wina przepięcia i nawet listwa przeciwprzepieciowa sięnie sprawdziła). Sprawdziłem wszystko i okazało się, że "poszła" płyta gówna, pozostałę elementy są ok, no może poza dyskiem twardym, bo teraz działa tylko jako slave, jako master nie jest wykrywany. Przełożyłem tymczasowo płytę z innego kompa i nawet nie pytało o stety do innego sprzętu, tylko do tej karty sieciowej, która de facto przed spaleniem płyty głównej chodziła w tym samym kompie (na starej płycie) na tym samym systemie, więc duże było moje zdziwienie jak system zarządał sterów.

 

Nadal jednak proszę o te stery, bo będą potrzebne. Napewno ktoś z Was ma taką kartę.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sproboj zainstalowac bele jakie sterowniki do karty opartej na tym chipe

 

Pozdrawiam

t4o :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realtek 8139D. Już próbowałem (jedna z pierwszych rzeczy jakie robiłem). Nic to nie daje.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie karte masz na innym chipsecie...

 

Pozdrawiam

t4o :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób ze mnie już takiego laika. To że na linuksie się nie znam, nie znaczy, że na tym też. Specjalnie ddla Ciebie (zdjęcia niskiej jakości bo robione telefonem):

15040612598am.th.jpg

15040613008ht.th.jpg

15040613010lb.th.jpg

Na chipie jest napisane RTL8139D

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam karte wygadajaca identycznie jak twoja. Moja niestety, albo stety dla mnie, jest realteka- tak mi ja wykrywa, ale na karcie tez mam napis request... :hmm: wiesz co poszukam dyskietki do tego, bo nie uzywalem jej od lat, skocze do matki na kompa jak tylko znajde, i podesle ci na mail. Moze ci to cos pomoze.

 

edit: Poki co porazka- nie moge znalezc tej dyskietki. Moze jeszcze gdzies to zgralem. Zobacze, jak cos znajde to dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :D

No właśnie też mi sie tak wydaje, że powinno ją wykryć jako Realteka, ale tak się nie dzije (wykrywa jako: karta ethernet).

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość kart tanich to Realteki 8139. Moja karta to Compex RE100TX/WOL, ale pod naklejką na chipie pisze Realtek 8139C. Przecież wszystkie stery są Realteka, tylko producenci, którzy wypuszczają karty dodają wpisy nazw swoich firm, czy modeli opisywanych przez nich.

 

Ostatnio Realtekw ydał sterowniki (np. autoinstalacja z setupem) 6.41:

 

http://www.realtek.com.tw/downloads/downlo...6&Software=True

 

Auto installation program(support WinXP 64/Win98SE/WinME/Win2K/WinXP ,ver 641)(Submission ID: 1104903) 2006/04/06

 

 

Bez problemu wgrywają mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kot_Behemot - byłen na tej stronce i jak pisałem na samym początku w pierwszym poście bez rezultatow (nei ma tam sterów dal XP).

 

ostoja_jarmark - właśnie o to chodzi, że an żadnych sterach od realteka nie chce to ruszyć.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostoja_jarmark - właśnie o to chodzi, że an żadnych sterach od realteka nie chce to ruszyć.

Pozdrawiam.

 

Ręcznie jak wgrywasz to też nie chce? TO dziwne, wydaje mi się, że miesza firmware i coś pewnie namodzili, spóbuj identyfikacji w Everest Home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, no to mogles pisac od razu, ze chodzi o xp- u mnie motyw jest taki, ze jesli karta sieciowa jest w odpowiednim slocie pci to za cholere nie bedzie dzialac (objawy wlasnie pytanie o sterowniki). Sprobuj zmienic slot i wyszukac stery automatycznie, jesli wogole sie bedzie pytac. Bodajze oba skrajne sa najbardziej prawdopodobne, ze nie beda dzialac bo dziela przerwanie z karta grafiki.

Moze to ci pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego już tez próbowałęm (byla już w każdym slocie :) ). Zaczynam się zastanawiać, czy nie ucierpiała podczas spalenia się płyty głównej. Poczekam jeszcze na te stery od Ciebie jak znajdziesz. Jak nie ruszy, to pójdzie do kosza.

Dzięki za pomoc.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro to xp, a on ma swoją bazę sterów to realteki 8139 wykrywa sam. Ręcznie na siłę wgrać i powinno chodzić.

No tak też nie idzie. Nie pamiętam jak ją kiedyś instalwoałem, ale obawiam sie, że karta pójdzie do kosza.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze ja mam sieciówke tej firmy tylko oparta na chipie 8139 a nie 8139d i win xp sam wykrywa stery Posiadam do niej sterowniki na dyskietce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekam jeszcze na te stery od Ciebie jak znajdziesz. Jak nie ruszy, to pójdzie do kosza.

 

O... to ja i tak przestaje szukac, bo karta nie miala sterownikow do xp na tamtej dyskietce- myslalem, ze potrzebujesz stery do lina albo innego systemu. Jesli nie dziala w zadnym slocie to raczej jest spalona :/.

A sprawdzales w innym komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rób ze mnie już takiego laika. To że na linuksie się nie znam, nie znaczy, że na tym też. Specjalnie ddla Ciebie (zdjęcia niskiej jakości bo robione telefonem):

15040612598am.th.jpg

15040613008ht.th.jpg

15040613010lb.th.jpg

Na chipie jest napisane RTL8139D

Pozdrawiam.

:rotfl: takie uwagi to sobie podaruj.... bo pisales ze instalowales stery z 8139C a nie D wiec...btw: a wsadz jakas live distro do kompa np. Knopp'a i zobacz na jakim module Ci ja zaladuje bo jak na 8139too - to podejrzewam ze drivery od najbardziej badziewnego realteka powinny zadzialac. 2 Sprawa jak Ci ja slack wykryje to ja sobie zostaw...

 

Pozdrawiam

t4o :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdobędę nową płytę główną to sprawdzę na niej. Pewnie karta idzie do śmieci, ale jakieś szanse są :)

 

A z tym C i D to była literówka której nawet nie zauważyłem dlatego poprawiłem. Niemniej jednak to nadal realtek 8139.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...