Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

warewolf

Jak sprawdzić czy firma rzeczywiście istnieje?

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem bardzą ciekawą ofertę zakupu sprzętu komputerowego, ale cena wydaje mi się za niska i dlatego chcę się upewnić czy sprzedająca go firma rzeczywiście istnieje i czy będę miał możliwość reklamacji sprzętu czy o tylko podpucha mająca ukryć fakt, że ktoś sprzedaje tirospady. Jak sdzybko sprawdzić NIP, REGON i inne ważne dane o firmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dane to powinna ci firma ujawnic, jezeli nie ujawnila to znaczy ze jest to jakis przekret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te dane to powinna ci firma ujawnic, jezeli nie ujawnila to znaczy ze jest to jakis przekret.

A skąd mam wiedzieć czy nie podali mi fałszywych? Chce w ten sposób sprawdzić ich wiarygodność.

 

edit: A co do jest numer EKD i PKD i jak go ustalić?

 

Wpadłem na coś takiego na necie i nie wiem co z tym fantem zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PKD - Polska Klasyfikacja Dzialalnosci (czy jakos tak), okresla w jakich dziedzinach gospodarki dziala dana firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PKD - Polska Klasyfikacja Dzialalnosci (czy jakos tak), okresla w jakich dziedzinach gospodarki dziala dana firma

Ale niekoniecznie w ten sposob stwierdzi czy firma faktycznie dziala. Najlepiej by bylo sprawdzic w urzedzie czy nie zostala np. wyrejestrowana. Ale to troche uciazliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ŁIKENDMAN

Popros o aktualny wypis z KRS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popros o aktualny wypis z KRS

Jak nie jest to jakas spolka albo fundacja, to nie bedzie miec nr KRS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale niekoniecznie w ten sposob stwierdzi czy firma faktycznie dziala. Najlepiej by bylo sprawdzic w urzedzie czy nie zostala np. wyrejestrowana. Ale to troche uciazliwe.

Właściwie to chcę zebrać jak najwięcej danych na temat firmy. Jeśli okaże się, że którekolwiek z nich się nie zgadza to nic od nich nie kupię.

 

Jak sprawdzić ten PKD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PKD podaje sie we wniosku o REGON, przy rejestracji w Urzedzie miejskim i chyba w we wniosku do skarbowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdzić ten PKD?

PKD praktycznie nie gra roli, służy tylko do celów statystycznych. W ogóle czemu po prostu nie powiesz, co to firma? Boisz się, że Ci forumowicze towar wykupią? Jeśli byłoby tak łatwo, to znaczy, że jednak z tira spadło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdzić ten PKD?

Na zaświadczeniu o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej powinien być podany numer.

Zaświadczenie - najprościej - niech Ci przefaksują. To nie są tajne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...